wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie, na którym miejscu Lewandowski?

mecz na stadionie

Piłka nożna to bez wątpienia najpopularniejszy sport na świecie. Gracze, którzy są dobrzy w swoim zawodzie mogą liczyć na ogromną sławę oraz pieniądze. Stawki, które proponuje się czołowym zawodnikom na świecie osiągają zawrotne wysokości. Co sezon tworzone są rankingi najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie, w czołówce znajdują się głównie zagraniczni gracze, tymczasem wiele osób zastanawia się na którym miejscu jest Robert Lewandowski?

Zarobki piłkarzy, czy są za wysokie?

Przeglądając rankingi najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie można odnieść wrażenie, że żyją oni w alternatywnej rzeczywistości. Obrońcy aktualnej sytuacji twierdzą, że prawdziwy talent jest nie do przecenienia, poza tym, skoro ktoś chce płacić tak ogromne sumy, to dlaczego piłkarze nie mają z tego korzystać? Trudno znaleźć kogoś, kto narzekałby na to, że zarabia zbyt dużo, a jednak, w piłkarskim świecie znalazła się taka osoba. Juan Mata, pomocnik w klubie Manchester United w 2016 roku wypowiedział się na temat zarobków piłkarzy najlepszych światowych klubów. Jego zdaniem zawodnicy ci żyją w mydlanych bańkach, a ich pensje (w tym jego własna) są skandalicznie wysokie.

zobacz także:  Ile kosztuje zmiana nazwiska? Czy każdy może zmienić nazwisko?

Problem kolosalnych wynagrodzeń piłkarzy był już dyskutowany wielokrotnie, wiele osób jest zdania, że piłka nożna została za bardzo uwikłana w biznes, co nie wpływa pozytywnie na ducha sportu.

Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie

Według rankingów biorących pod uwagę przychody piłkarzy za sezon 2017/18, największy dochód wynosił 126 milionów euro, a osiągnął go Lionel Messi, o którym mówi się, że jest najskuteczniejszym zawodnikiem w historii FC Barcelony. Dzięki tak wysokim dochodom, zdobył tytuł najdroższego piłkarza na świecie. Na drugim miejscu uplasował się Cristiano Ronaldo z zarobkiem w wysokości 94 milionów euro, natomiast trzecie miejsce zajął Neymar, który w ostatnim sezonie zarobił 81,5 mln euro. Kolejne miejsca zajmuje Gereth Bale (44 mln euro) oraz Gerard Pique (29 mln euro).

Na którym miejscu tego rankingu możemy znaleźć jakieś polskie nazwisko? Otóż Robert Lewandowski znajduje się na 18 miejscu, a jego zarobki to 22,2 mln euro.

Wielu piłkarzy zajmuje się działalnością charytatywną, dzieląc się swoim ogromnym majątkiem z potrzebującymi. Świetnym przykładem jest chociażby Cristiano Ronaldo, który angażuje się w pomoc zarówno dzieciom, jak i innym potrzebującym, np. ofiarom klęsk żywiołowych. Wśród polskich piłkarzy również nie brakuje ludzi o wielkim sercu.

zobacz także:  Jak zaoszczędzić 100 zł miesięcznie? 12 sposobów na oszczędzanie pieniędzy

Co wpływa na zarobki piłkarzy?

Jak łatwo się domyślić, pensje wypłacane przez kluby piłkarskie to nie jedyne źródło dochodu piłkarzy. Każdy zawodnik, który zaczyna osiągać sukcesy jest od razu wychwytywany przez specjalistów od marketingu, którzy składają mu niezwykle lukratywne oferty. Większość czołowych graczy otrzymuje ogromne honoraria za udział w różnego rodzaju reklamach. Ponadto wielu z nich prowadzi własne biznesy.

Dodaj Twój komentarz