wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Praca w McDonald’s – jakie warunki, jakie zarobki, dla kogo?

opakowanie po frytkach

Praca w McDonald’s cieszy się sporą popularnością wśród młodych osób. Szansę na dorobienie sobie mają tam nawet licealiści, a więc młodzież w wieku od 16 do 18 lat. Jakie są zalety pracy w McDonald’s, na jakie warunki można liczyć, jakie są wymagania i ile można zarobić? Te wszystkie informacje przedstawimy w naszym artykule.

Warunki pracy w McDonald’s?

Sieć restauracji McDonald cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Najczęściej są one zlokalizowane w dużych miastach lub przy ważnych drogach, zwykle w sąsiedztwie stacji benzynowych. Główną zaletą McDonalda jest to, że dania są tam przygotowywane w bardzo krótkim czasie, dlatego wiele osób zatrzymuje się tam np. by przekąsić coś w trasie. Błyskawiczny czas przygotowywania posiłków wynika ze świetnej organizacji pracy.

Warunki pracy w McDonald’s są zachęcające. Pierwsza umowa jest zawierana na czas określony (3 miesiące), natomiast następna jest już na czas nieokreślony. Pracownik sam decyduje ile godzin w miesiącu chce przepracować, dzięki czemu pracę tą można łatwo połączyć ze studiami. Ponadto w czasie pracy, a także podczas przerw pracownicy mają nieograniczony dostęp do napojów, a także zniżki na zakup produktów z menu. Trzeba jednak przygotować się na to, że jest to zajęcie wymagające bycia w ciągłym ruchu, głównie na stojąco, dlatego ważna jest wytrzymałość i sprawność fizyczna.

zobacz także:  Ile kosztuje kamerzysta i fotograf na wesele?

Ile można zarobić w McDonald’s?

Stawka godzinowa w jednej z najlepiej rozpoznawalnych sieci fast foodów na świecie wynosi od 10 do 12 złotych netto dla zwykłego pracownika. Znaczenie ma to, gdzie znajduje się McDonald, w którym pracujemy, a także to jak pracujemy. Co pół roku pracownicy poddawani są ocenie, po której ich stawka godzinowa może wzrosnąć. Na najwyższe zarobki może liczyć menadżer restauracji. Miesięczna kwota, którą można uzyskać zależy głównie od tego ile godzin przepracujemy.

Aby aplikować do pracy w McDonald’s wystarczy wypełnić kwestionariusz, który otrzymać można w każdej restauracji. Spośród osób, które wypełniły kwestionariusze wybierana jest grupa zapraszana na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli przejdziemy ją z wynikiem pozytywnym, czekają nas badania lekarskie oraz spotkanie w celu podpisania umowy.

Dla kogo jest praca w McDonald’s?

Trzeba przyznać, że jest to praca męcząca, a więc starać się o nią powinny przede wszystkim osoby z dobrą kondycją fizyczną. Oprócz wytrzymałości ważna jest też umiejętność pracy pod presją czasu oraz odporność na stres. Jak w każdej pracy, w której ma się kontakt z klientem, ceniona jest wysoka kultura osobista, mile widziana jest także znajomość języków obcych.

zobacz także:  Emerytury, czyli jaka sytuacja naszych emerytur i co wiemy o kontach emerytalnych Polaków?

Od potencjalnych pracowników nie wymaga się doświadczenia, zatem jest to praca dla każdego, kto chce ją podjąć, jest pracowity i szybko uczy się nowych obowiązków. Praca w McDonald’s to propozycja dla tych, którzy chcą łączyć zajęcie przynoszące zarobek z nauką, lub chcą dorobić sobie w czasie wakacji.

komentarze 3

 1. bidna pisze:

  Czasami się zastanawiam, czy taka praca daje satysfakcję. Zwłaszcza, że zarobki są dość dobre. Pytanie jednak, jak z podejściem, gdy wszyscy się tak śmieją z tego, że pracuje się w Maku.

  • Kasia pisze:

   A czemu maja sie śmiać? Ja wychodze z założenia, ze pracuję dla pieniędzy. W maku zarabiam na ten moment wiecej niz w poprzedniej pracy na stanowisku kierownika biura duzej firmy(mieszkam za granica). Na ta pracę zdecydowałam się ponieważ moge pracować tyko w godzinach nocnych (male dziecko i maz pracuje w dzien). Za nocke mam extra płace. Nie wiem jak jest w Polsce, ale tu gdzie mieszkam Mc placi powyżej najniższej krajowej ( ponad 40h/g) i jest to lekka i latwa praca fizyczna bez.obciazenia stresem)

 2. bigMac pisze:

  Myślę, że satysfakcja to ostatnia rzecz, o której myślą pracownicy McDonalda. Do takiej pracy chodzi się tylko po to, żeby zarobić i uważam, że dla młodych osób to jest całkiem dobra opcja.

Dodaj Twój komentarz