poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Najlepiej zarabiający blogerzy w Polsce

Blogowanie

Tak naprawdę zarobki blogerów owiane są tajemnicą. I choć mówi się o tym, że najbardziej wpływowi influencerzy inkasują nawet do kilkudziesięciu tysięcy za jedną kampanię, nikt nie wie, jakie są ich rzeczywiste zyski. Wystarczy jednak prześledzić cieszących się ogromną popularnością blogerów, by móc wysnuć na ten temat wnioski.

 1. Michał Szafrański
 2. Przemysław Pająk
 3. Jason Hunt
 4. Julia Kuczyńska
 5. Eliza Wydrych
 6. Jessica Mercedes Kirchner

1. Michał Szafrański

Michał Szafrański prowadzi bloga Jak oszczędzać pieniądze, w którym uczy Polaków jak zarządzać domowym budżetem i gromadzić oraz inwestować swój kapitał. Jest też autorem jednej z najpopularniejszych książek o finansach Finansowy Ninja oraz Zaufanie, czyli waluta przyszłości, która posiada znaczący podtytuł Moja droga od zera do 7 milionów z bloga. Zarówno na swojej stronie, jak i w publikacjach tradycyjnych otwarcie pokazuje, na czym zarabia oraz jakie są to kwoty.

2. Przemysław Pająk

Przemysław Pająk to założyciel największego w Polsce bloga o nowych mediach oraz technologiach – Spider’s Web. Oprócz tego, że oferuje możliwość umieszczenie banera reklamowego na swojej stronie, to publikuje artykuły sponsorowane, uczestniczy w konferencjach. Co ważne, nawet podczas płatnych recenzji zastrzega reklamodawcy, że jeśli jego produkt nie spełni standardów, nie uzyska pozytywnej opinii. Dzięki temu uważany jest za obiektywnego eksperta, a reklamodawcy niezrażeni takim zapisem w umowie chętnie się do niego zgłaszają.

zobacz także:  Jak poprawić zdolność kredytową firmy?

3. Tomasz Tomczyk

Tomasz Tomczyk, znany bardziej jako Kominek lub Jason Hunt, to bloger, który zaczynał od pisania o związkach, przeszedł etap lifestylowych wpisów, by ostatecznie publikować wpisy na temat… blogosfery! Jest dziś jednym z najbardziej opiniodawczych ekspertów w tej kwestii, a także autorem książek, webinarów i kursów na temat zarabiania na blogu. Co ciekawe, jako jeden z pierwszych zaczął otwarcie mówić o tym, że blog to również praca, sposób na zarobek. Co roku tworzy też ranking najbardziej wpływowych blogerów, na który powołuje się wiele serwisów.

4. Julia Kuczyńska

Julia Kuczyńska, którą rozpoznać można po pseudonimie oraz nazwie bloga – Maffashion – jest jedną z najlepiej zarabiających blogerek modowych. Współpracuje z wieloma światowymi markami, występuje również na najważniejszych imprezach i wydarzeniach.

5. Eliza Wydrych Strzelecka

Eliza Wydrych Strzelecka prowadzi bloga Fashionelka, na którym zaczynała od tematów modowych, urodowych, potem przeszła do tzw. lifestyle’u. Co ciekawe, o tym, jak zarabiać na blogu, uczyła się między innymi od kontrowersyjnego Kominka. Dzisiaj nie boi mówić się o tym, za ile wycenia kampanię oraz od czego zależy jej „cennik”. Obecnie zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych na swoim blogu.

zobacz także:  Gdzie najlepiej wziąć kredyt hipoteczny Lipiec 2019, przeglądamy oferty do 100 tysięcy

6. Jessica Mercedes Kirchner

Skoro była mowa o Maffashion, nie można zapominać również o jej konkurentce – Jessice Mercedes Kirchner, która również prowadzi jednego z najbardziej popularnych blogów modowych, jest też osobą rozpoznawalną medialnie. I tak jak Julia Kuczyńska, zarabia nie tylko dzięki reklamom i wpisom na blogu, ale również dzięki uczestnictwu w różnych wydarzeniach i ogólnopolskich kampaniach.

Wpływowych, dobrze zarabiających blogerów jest o wiele więcej. Wspomnieć można o Jacku Gadzinowskim (gadzinowski.pl), Kasi Tusk (makelifeeasier.pl), Natalii Hatalskiej (hatalska.com), czy o Marcie Kogut-Wałęckiej (szczesliva.pl). Jak widać po powyższych przykładach polska blogosfera się rozwija i co najważniejsze – prowadzenie bloga może stać się głównym, a nawet jedynym źródłem całkiem pokaźnego dochodu.

komentarze 3

 1. blogomaniaczka pisze:

  Czytam wiele blogów, w tym te wymienione w tekscie. Generalnie jestem zszokowana tym, ze tak duze kwoty sie na tym zarabia…

 2. Klara pisze:

  Znam większość opisanych tu blogów, ale szczerze mówiąc nie śledzę żadnego z nich, zwłaszcza te dwie topowe blogerki modowe mnie drażnią… Ich popularność jest dla mnie dziwnym zjawiskiem.

 3. Kamila pisze:

  Ale kwoty… ja zaczęłam oglądacz jednego bloggera, kiedy ten prowadził transmisję ze szkolenia Toniego Robbinsa. Od tej pory jestem fanką i bloggera i Toniego. W maju 2020 jadę do Birminghamu. na szkolenie rozwojowe Tony Robbinsa! W końcu się udało zgarnąć bilet:D

Dodaj Twój komentarz