wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Karta do konta ROR wydawana od ręki – w których bankach?

Karty do bankomatów

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe to najpopularniejsze konta bankowe. Dzięki nim można robić przelewy, otrzymywać pieniądze, korzystać z bankomatów i wpłatomatów, płacić bezgotówkowo, a także odkładać zaoszczędzone środki. Do takich rachunków dodawane są także karty debetowe. Gdzie można dostać je od ręki, a kiedy trzeba poczekać?

ROR, czyli co?

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe to najpopularniejszy rodzaj konta w banku. Są one przeznaczone dla osób fizycznych. Określa się je mianem rachunków lub kont osobistych. Podstawowym założeniem tych produktów jest gromadzenie pieniędzy oraz prowadzenie rozliczeń. ROR może założyć osoba, która ma co najmniej 13 lat. Do tych kont dodawane są także karty debetowe, które umożliwiają wypłaty lub wpłaty środków, a także dają możliwość płatności.

Karta do konta ROR – od ręki czy po kilku dniach?

Większość banków nie ma możliwości, by od razu dać klientowi kartę debetową. Musi zostać ona wydrukowana przez specjalną maszynę, ale i spersonalizowana, aby zawierała wszystkie niezbędne dla płatnika dane. To z kolei wiąże się z kilkoma dniami, a więc klient nie może od razu korzystać z udogodnień, jakie dają karty płatnicze. Wyjątkiem jest tutaj Idea Bank oraz Citi Handlowy, w których kartę do konta ROR można otrzymać od razu w oddziale banku.

zobacz także:  Na czym polega okres bezodsetkowy na karcie kredytowej?

Istnieje natomiast możliwość skorzystania z kart niespersonalizowanych, czyli tymczasowych, dzięki którym od razu można dokonywać płatności. Takie udogodnienia są w mBanku, Euro Banku, Getin Banku, Alior Banku, a także w bankach spółdzielczych.

Karty tymczasowe do kont ROR

Karty tymczasowe do kont ROR są ważne maksymalnie rok. Wydawane są klientom, którym zależy na natychmiastowym korzystaniu z karty debetowej. Są one niespersonalizowane, ale zupełnie bezpieczne i działają na tej samej zasadzie co „normalne” karty płatnicze. Zazwyczaj nie ponosi się dodatkowych opłat za wydanie takich kart tymczasowych.

Karta do konta ROR – ile trzeba czekać?

W większości banków, po założeniu konta osobistego, na kartę trzeba trochę poczekać. Przeważnie jest to okres około 2 tygodni. Karty przysyłane są pocztą. PIN-y natomiast wysyłane są w oddzielnym liście lub udostępniane są w banku czy w bankowości online. Nic więc dziwnego, że zainteresowani coraz częściej decydują się na skorzystanie z kart tymczasowych.

Karty kredytowe od ręki

Szybciej można otrzymać karty kredytowe. Bankom zależy bowiem, żeby klient jak najszybciej miał dostęp do pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że karty od ręki są praktyką. Na kredytowe w większości banków też trzeba poczekać. Karty kredytowe najszybciej można otrzymać w Citi Handlowy oraz BGŻ BNP Paribas. Klienci dostają je zaraz po podpisaniu umowy. Od 2 do 4 dni należy poczekać na kartę z banków: BPH, Millennium, Pekao, Deutsche Bank, Getin Noble Bank, mBank czy Raiffeisen Polbank. Niektóre placówki decydują się na skorzystanie z usług kurierskich, dzięki czemu czas oczekiwania na kartę kredytową skraca się.

zobacz także:  Terminal płatniczy ile kosztuje? Przepisy regulujące posiadanie terminalu płatniczego?

Dodaj Twój komentarz