poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Czym jest PayPal? Jak płacić przez PayPal?

zakupy przez smartfon

W związku z rosnącą popularnością zakupów dokonywanych w sieci oraz coraz częstszą możliwością dokonywania także innych płatności bez wychodzenia z domu, stworzone zostały serwisy umożliwiające wysyłanie oraz otrzymywanie pieniędzy właśnie przez internet. Ich zaletą jest między innymi to, że dzięki nim nie musimy ujawniać swoich danych finansowych i osobowych. Jednym z takich serwisów jest PayPal.

Czym jest PayPal?

PayPal jest łatwym w obsłudze oraz bezpiecznym systemem płatności internetowych, z którego kupujący mogą korzystać całkowicie za darmo. Serwis PayPal cieszy się największą popularnością wśród tego typu systemów na świecie, a to dzięki temu, że działa bardzo szybko, jest wygodny i bezpieczny. Używając tego systemu możemy mieć pewność, że sprzedawca nie otrzyma informacji na temat naszych danych finansowych, widzi jedynie adres e-mail oraz podany przez nas adres dostawy zakupów.

PayPal jest amerykańskim potentatem płatności internetowych i funkcjonuje obecnie w 203 krajach. Założycielem serwisu jest Elon Musk, Ken Howery, Luke Nosek, Max Levchin oraz Peter Thiel. Początkowo system ten służył do przesyłania pieniędzy przy pomocy telefonów komórkowych, Palm Pilotów oraz pagerów.

zobacz także:  Nowe prawo oświatowe, Nord Stream 2... - przegląd 24 kwiecień 2019

Jak działa PayPal?

Aby korzystać z serwisu PayPal podczas robienia zakupów w internecie, trzeba najpierw zarejestrować się i dodać jednorazowo wybraną przez siebie metodę płatności. Do wyboru jest karta kredytowa lub debetowa. Oznacza to, że koniecznością jest korzystanie przez nas z bankowości elektronicznej i posiadanie którejś z tych dwóch środków płatniczych. Mając już założone konto, wystarczy podczas zakupów kliknąć w logo PayPal, zalogować się i potwierdzić płatność. Proces płatności zostaje dokończony za nas przez system.

Jak widać jest to bardzo wygodny sposób, a założenie konta w PayPal jest całkowicie darmowe. W przeciwieństwie do wielu innych systemów płatności, nie musimy tu każdorazowo wpisywać numeru karty kredytowej.

Czy PayPal jest bezpieczny?

W pierwszym akapicie pisaliśmy, że PayPal to bezpieczny system płatności. Niestety nawet najdoskonalszy system nie musi spełniać oczekiwań wszystkich osób. W internecie możemy spotkać się z różnymi opiniami, niektórzy posądzają PayPal o nieuczciwe praktyki wśród konsumentów, takie jak np. blokada pieniędzy na 180 dni. Z drugiej jednak strony, serwis ten stara się walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami i każdy, kto chce, by jego klienci mogli używać do zapłaty PayPal musi przejść odpowiednią weryfikację. Ponadto istnieje możliwość odzyskania pieniędzy, jeśli zapłaciliśmy za towar używając PayPal, a nie został on do nas dostarczony.

zobacz także:  Co to jest hipoteka przymusowa?

Jak widać każda metoda płatności może mieć swoje wady i zalety, jednak sukces serwisu PayPal pokazuje, że jest to naprawdę dobry system. Gdyby ludzie nie byli zadowoleni z jego sposobu działania, to nie zdobyłby tak dużej popularności i nie był wykorzystywany w ponad dwustu krajach. Zarówno dla sprzedawców, jak i klientów liczy się również to, jak szybko przebiega transakcja. Sprzedawcy są informowani i wpłaceniu należności przez kupującego od razu, nie muszą więc czekać na zaksięgowanie płatności przez bank. To bardzo przyśpiesza cały proces zakupowy.

Dodaj Twój komentarz