środa, 17 lipca 2024
HotMoney
skarbonka

Konta młodzieżowe to produkty bankowe, które oferowane są dla młodzieży. Tego typu konto jest oferowane na preferencyjnych warunkach. Między innymi nie trzeba zapewniać stałych wpływów, ale są i inne korzyści. Jakie? Gdzie opłaca się założyć konto dla młodych?

Konto 360° Student – Bank Millennium

Konto 360° Student oferowane przez Bank Millennium oferowane jest osobom od 18 do 26 lat. Jest to konto za którego prowadzenie nic się nie płaci. Co więcej, karta debetowa również jest wydawana bezpłatnie. Za jej używanie lub jego brak nie ponosi się żadnych opłat. Zwolnienie to jednak jest możliwe tylko w przypadku wykonania minimum 1 płatności kartą lub BLIKIEM w miesiącu.

Bezpłatne jest też wypłacanie gotówki z wszystkich bankomatów w Polsce. Nie trzeba się więc martwić tym, gdzie najbliżej znajduje się placówka Banku Millenium

Zarówno realizacja zleceń stałych i poleceń zapłaty, przelewy krajowe w złotych online i mobilne, czy przelewy na e-mail lub telefon też są za 0 złotych.

zobacz także:  Refinansowanie kredytów — na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Nic nie kosztuje również korzystanie z aplikacji mobilnej, a także z przydatnego managera finansów. To dzięki temu narzędziu młodzież może uczyć się budżetowania i kontrolowania wydatków.

eKonto m – mBank

Dla młodzieży istotne jest to, jak wyglądają rzeczy, w których posiadanie wchodzi. Właśnie dlatego mBank proponuje młodym możliwość samodzielnego zaprojektowania swojej karty. Wybierać można spośród galerii karta lub wgrać swoje zdjęcie.

Warto wiedzieć, że otwarcie konta dla młodych w mBanku nic nie kosztuje. Opłata za prowadzenie konta zależy jednak od tego, ile się ma lat. Osoby w wieku 13-24 lat mają konto za darmo. Młodzież po 25. roku życia nie zapłaci za konto pod warunkiem, że będzie na nie wpływało miesięcznie 1000 zł. Jeśli nie uda się spełnić tego warunku, wówczas opłata za konto wynosi 5 zł.

Co więcej, wydanie karty debetowej do eKonta nic nie kosztuje. Jednak z tego skorzystać mogą tylko osoby do 20. roku życia. Starsi będą ją mieli bezpłatnie, jeśli zapłacą kartą min. 5 razy. Jeśli nie spełnią tego warunku, wówczas opłata za kartę wynosi 4 zł na miesiąc.

zobacz także:  Wpływ kredytów, pożyczek i innych zobowiązań na zdolność kredytową

Wypłata BLIKIEM z bankomatów w Polsce jest bezpłatna niezależnie od wieku, jednak wykorzystanie w tym celu karty debetowej za 0 zł jest tylko do 20 roku życia. Później jest to 0 zł jeśli wypłaci się min. 50 zł. Za niższe kwoty pobierana jest opłata 1,30 zł.

Co jeszcze jest za darmo? Za korzystanie z aplikacji mobilnej i sprawdzenia w niej stanu konta, a także za przelewy się nie zapłaci. Osoby do 20 lat mogą też bez opłat sprawdzać stan konta w bankomatach. Z kolei starsi – w wieku 21-24 lata za free mogą mieć polecenie zapłaty, wpłaty i wypłaty w placówce. Osoby po 25. roku życia bez opłat mają też wypłaty z bankomatów na świecie.

Konto dla Młodych – PKO Bank Polski

Konto dla Młodych oferowane przez PKO Bank Polski jest skierowane do osób w wieku 18-26 lat. Za otwarcie i prowadzenie PKO Konta dla Młodych nic się nie płaci. Tak jak i za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie, krajowe przelewy przez internet i aplikację mobilną IKO. Bezpłatny jest też dostęp do serwisu bankowości internetowej IPKO i aplikacji IKO.

zobacz także:  Nowe propozycje programowe rządu na wybory samorządowe

Co więcej, aby zacząć oszczędzać można włączyć Usługę Autooszczędzanie, a także wnioskować o debet na koncie do 500 zł przez 30 dni, czy nawet o Preferencyjny Kredyt Studencki.

Konta młodzieżowe porównać możesz tutaj. Sprawdź więcej szczegółów lub złóż wniosek online.

komentarze 3

  1. mazepa_ pisze:

    Nic nie ma za darmo niestety, więc te wszystkie „darmowe” konta zawsze mają jakieś opłaty, albo pojawią się gdy nie spełnia się określonych warunków.

  2. Mariola pisze:

    Zawsze tak jest, że coś trzeba zapłacić lub spełnić jakieś wyśrubowane warunki, żeby móc mieć konto za free. Czasem jest to kwestia samego wpłynięcia wypłaty.

  3. Małgośka pisze:

    Akurat oferty kredytów studenckich całkiem korzystne, w porównaniu do zwykłych kont nie ma na co narzekać.

Dodaj Twój komentarz