czwartek, 20 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm Sierpień 2019

Trudno funkcjonować na rynku firmie bez konta bankowego. Ułatwia ono kontrolowanie przepływu finansów i załatwianie spraw formalnych. To też wygoda dla przedsiębiorców. Założenie rachunku firmowego umożliwia im korzystanie z wielu usług usprawniających prowadzenie firmy. Na jakie konta dla firm warto zwrócić uwagę? Oto nasze propozycje na sierpień.

BIZnest Konto w Nest Banku

To propozycja dla tych, którzy lubią zaoszczędzić na wydatkach na konto. Prowadzenie BIZnest Konta jest darmowe. Nie płaci się też za wypłaty gotówki w dowolnej kwocie z każdego bankomatu w Polsce ani za wpłaty gotówkowe we wpłatomatach sieci Euronet w Polsce. Za darmo dokonuje się wszystkich internetowych przelewów krajowych Elixir. Nie trzeba nic płacić za wydanie i obsługę karty debetowej Visa. Również za kody SMS służące do autoryzacji przelewów w bankowości internetowej i mobilnej nie jest pobierana opłata.

Dodatkowo zakładając konto zyskuje się terminal płatniczy. Dzięki niemu możnay zapewnić swoim klientom możliwość płatności kartą lub telefonem. Dzierżawa terminala na 12 miesięcy nie pociąga za sobą żadnych opłat, a od transakcji kartą nie jest pobierana prowizja. W dodatku od Nest Banku otrzymuje się na start 100 zł w prezencie.

zobacz także:  Co to jest żłobek, na czym polega? Ile kosztuje żłobek?

Rachunek iKonto Biznes w Alkor Banku

Również tutaj otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne. Nie płaci się też za przelewy krajowe. Wydanie i korzystanie z karty również jest za darmo pod warunkiem, że dokona się czterech płatności na dowolną kwotę w ciągu miesiąca. Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów, to wypłaty z urządzeń należących do Alior Banku są darmowe i nielimitowane, natomiast z innych bankomatów można bez opłat pobrać do 5 wypłat miesięcznie. Można również 5 razy skorzystać za darmo z wpłatomatów sieci PlanetCash.

Konto Otwarte na Biznes w BNP Paribas S. A.

W Koncie Otwartym na Biznes nie płaci się za wydanie Karty debetowej Mastercard. Za darmo dokonuje się przelewów internetowych. Co z opłatami za prowadzenie konta? Tutaj sprawa jest już trochę bardziej skomplikowana. Jest ono darmowe pod warunkiem, że minimalne miesięczne saldo wyniesie 3000 zł albo wpływy w miesiącu osiągną co najmniej 20 000 zł. W przeciwnym wypadku oplata wynosi 9 zł.

mBiznes w mBanku

W przypadku MBiznes konta firmowego na start nie płaci się za prowadzenie rachunku. Do 5 przelewów internetowych w miesiącu jest darmowych, natomiast darmowe przelewy do ZUS i US są nielimitowane. Za darmo są wypłaty gotówki powyżej 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A.

zobacz także:  Czym zajmuje się psycholog kliniczny, ile zarabia?

Nie płaci się za kartę, jeśli tylko suma dokonanych nią i rozliczonych przez bank transakcji w ciągu miesiąca wyniesie więcej niż 200 zł – inaczej pobierana jest opłata w wysokości 5 zł.

Po upływie 12 miesięcy konto zostanie automatycznie przekształcone w mBiznes konto Komfort. Tu już wymagana będzie opłata w wysokości 25 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku firmowego. Za darmo za to będzie do 20 przelewów internetowych.

Dodaj Twój komentarz