wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Konta oszczędnościowe z dobrym oprocentowaniem. W jakich bankach oszczędzać pieniądze?

Mężczyzna wyjmujący pieniądze z portfela

Polacy zawsze chętnie oszczędzali, a dużo bezpieczniej odkładać pieniądze w bankach niż w domowych warunkach. Instytucje finansowe prześcigają się w oferowaniu klientom jak najlepszych warunków umowy, zachęcając do zakładania kont oszczędnościowych. W jakich więc bankach warto oszczędzać pieniądze?

Konto oszczędnościowe w Millennium Bank

W Millennium Bank można założyć konto oszczędnościowe „Profit”. Pozwala ono na lokowanie pieniędzy w bezpiecznym miejscu i na korzystnych warunkach. Przy wpłacaniu nowych środków można zarobić 2,70% w skali roku. Co ważne, odsetki są kapitalizowane co miesiąc. Warto wiedzieć, że bank nie wymaga stałego zasilania konta, można to robić jednorazowo lub regularnie, w zależności od możliwości. Na plus jest także możliwość wypłacania pieniędzy w każdej chwili bez utraty odsetek.

Konto oszczędnościowe w Getin Bank

Konto oszczędnościowe założyć można także w Getin Bank. W ich ofercie znajduje się produkt finansowy, który ma aż 3% oprocentowania w skali roku przez 3 pierwsze miesiące dla nowych klientów posiadających oszczędności do 200 000 złotych. Założenie konta oszczędnościowego jest darmowe, także jego prowadzenie jest bezpłatne. Środki można wpłacać i wypłacać z konta bez utraty odsetek. Pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest darmowa, za kolejne trzeba zapłacić 9 zł.

zobacz także:  Ranking kont osobistych Czerwiec 2019

Konto oszczędnościowe w Idea Bank

Idea Bank oferuje konto oszczędnościowe „Zośka PRO”. Jego oprocentowanie wynosi 2,15% w skali roku. Co ważne, nie ma tu limitu środków, więc dana osoba może wpłacić tyle pieniędzy, ile tylko chce. Otwarcie konta oszczędnościowego i jego prowadzenie jest darmowe. Chociaż oprocentowanie zależy od salda na ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), istnieje także możliwość założenia konta bez ROR.

Konto oszczędnościowe w Alior Bank

Konto oszczędnościowe można założyć także w Alior Bank. Oferta nazywa się Konto Mocno Oszczędnościowe, a oprocentowanie wynosi 2,7% (przez 4 miesiące, dla środków do 100 000 zł). W każdej chwili istnieje możliwość wpłacania, nawet niewielkich kwot i wypłacania ich na konto osobiste w Alior Bank. Konto Mocno Oszczędnościowe można założyć w bankowości online, jeśli już jest się klientem tego banku lub wypełniając wniosek online, dzwoniąc na infolinię lub odwiedzając punkt stacjonarny.

Konto oszczędnościowe w Nest Banku

Nest Bank również oferuje konta oszczędnościowe. Produkty te występują pod nazwą Nest Rodzinne Oszczędności. Na czym one polegają? Co miesiąc należy wpłacać zadeklarowane kwoty. Nie można jednak podejmować wcześniej gotówki z tego konta. Bank za to premiuje np. liczbę dzieci. Przy koncie założonym na 15 lat i 4 dzieci można zyskać nawet 30% premii do odkładanej i stale powiększającej się sumy. Oprocentowanie tego produktu w skali roku wynosi 1,2%, a bank gwarantuje ochronę środków w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

zobacz także:  Ranking kont dla firm Lipiec 2019

 

Przekonaj się, gdzie warto założyć konto oszczędnościowe i porównaj oferty dostępne tu, by wybrać korzystne dla siebie warunki dla pomnażania własnego kapitału.

1 komentarz

  1. Otroki pisze:

    Niestety obecnie konta oszczędnościowe nie są w stanie zapewnić wysokiego oprocentowania i już się raczej to nie zmieni, dobre czasy dla tej formy oszczędzania już dawno minęły, choć sam nadal z takiego korzystam. Mimo wszystko lepsze to, niż trzymanie pieniędzy w skarpecie, a zawsze można też pomyśleć o dodatkowym inwestowaniu.

Dodaj Twój komentarz