czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kont osobistych luty 2020

Konta osobiste to jedne z najpopularniejszych produktów bankowych. Rachunki dla osób fizycznych przeznaczone są do przechowywania pieniędzy i dysponowania nimi. Na konto wpływają należności, np. z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury itp., możliwe jest też za jego pomocą przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych. Konta osobiste [pełna LISTA tutaj], będące w ofercie banków, mogą różnić się między sobą, głównie opłatami związanymi z prowadzeniem rachunku i obsługą karty płatniczej. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze rachunku bankowego? Poniżej prezentujemy wybrane konta osobiste w lutym 2020 r.

Konto osobiste w Alior Bank

W Alior Bank możliwe jest założenie „Konta Jakże Osobistego”. Prowadzenie konta jest bezpłatne, jeśli klient nie ma jeszcze 26 lat lub kiedy na rachunku pojawi się wpływ w wysokości minimum 1 500 zł miesięcznie. Obsługa karty debetowej jest także darmowa, ale pod pewnym warunkiem. Należy co miesiąc dokonać nią transakcji na kwotę co najmniej 300 zł. Decydując się na „Konto Jakże Osobiste”, klient otrzymuje mobilny dostęp do rachunku, a także możliwość płacenia za pomocą BLIK-a czy Android Pay.

zobacz także:  Ranking kont dla firm wrzesień 2019

Konto osobiste w PKO BP

W PKO BP zainteresowani klienci mogą założyć „PKO Konto Za Zero”. Prowadzenie rachunku płatniczego jest darmowe, jeśli dołączona jest do niego karta debetowa. Jej obsługa może być płatna 8 zł na miesiąc, chyba że za jej pomocą zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe na co najmniej 300 zł. Decydując się na „Konto Za Zero”, posiadacz rachunku ma możliwość wypłaty gotówki z ponad 300 bankomatów PKO BP w całej Polsce. Do tego polecenie przelewu w serwisie internetowym iPKO i aplikacji mobilnej IKO jest darmowe. Bank udostępnia też możliwość debetu na koncie bez odsetek przez 30 dni, wiąże się to z opłatą 5 zł.

Konto osobiste w mBank

W mBank dostępne jest „eKonto”, którego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne. Za wypłaty z bankomatów nie są pobierane prowizje, jednak muszą być one na kwotę co najmniej 100 zł. Obsługa karty debetowej także jest darmowa, ale przy wykonaniu przynajmniej 1 transakcji w miesiącu. Dodatkowo bezpłatne są wypłaty z bankomatów za granicą.

Konto osobiste w Credit Agricole

W Credit Agricole istnieje możliwość założenia „Konta dla Ciebie”. Za prowadzenie konta, kartę wielowalutową do rachunku, wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce nie są pobierane opłaty. Konieczne jest jednak zapewnienie wpływów na kwotę co najmniej 1 000 zł co miesiąc i wykonanie 1 płatności kartą lub BLIK-iem. Oprócz tego klienci zyskują darmowe przelewy przez Internet i aplikację mobilną.

zobacz także:  Ile może zarobić niania. Kto może pracować jako opiekunka do dziecka?

Konto osobiste w Nest Bank

W Nest Bank jest konto osobiste wolne od opłat. Decydując się na nie, klienci nie płacą za prowadzenie rachunku płatniczego, wydanie i obsługę karty, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą czy przelewy krajowe Elixir. Ponadto możliwe jest dołączenie do programu Visa Oferty, dzięki któremu klienci mogą otrzymywać częściowy zwrot pieniędzy za zakupy w wybranych sklepach.

Dodaj Twój komentarz