niedziela, 26 maja 2024
HotMoney
jak-wybrac-kredyt-hipoteczny-porownywarki-rankingi-kalkulatory-kredytowe

Kredyt hipoteczny jest bardzo dużym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego decyzja o jego zaciągnięciu powinna zostać podjęta dopiero po wybraniu najkorzystniejszej oferty. W tym celu warto porównać wszystkie kredyty dostępne na rynku. Jak zrobić to w szybki i prosty sposób? Podpowiadamy.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Najpopularniejszym sposobem na znalezienie wielu ofert bankowych w jednym miejscu jest skorzystanie z internetowej porównywarki, która pomoże nam w wyborze najkorzystniejszego zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że koszty kredytu hipotecznego zmieniają się bardzo często, dlatego ważne jest, aby sprawdzać oferty w porównywarce tuż przed podjęciem ostatecznej decyzji.

A jak używać porównywarki kredytowej? Jest to bardzo proste, wystarczy wskazać kwotę zadłużenia, wartość nieruchomości i okres kredytowania, a w dokładniejszych porównywarkach również cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze, wiek kredytobiorcy i rodzaj rat. Po zaznaczeniu tych parametrów, narzędzie automatycznie przedstawi nam oferty kredytów mieszkaniowych, najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb.

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy, w tym przypadku kalkulator kredytu hipotecznego, to równie praktyczne narzędzie, które może pomóc nam w wyborze najkorzystniejszej oferty bankowej. Głównym zadaniem takiego kalkulatora jest obliczenie składowych kredytu, takich jak oprocentowanie, wysokość rat czy RRSO. Do najpopularniejszych narzędzi tego typu należy kalkulator kosztu kredytu hipotecznego, a także kalkulator rat równych i malejących. Ponadto w naszym serwisie można znaleźć kalkulator zdolności kredytowej, który podpowie, jaki kredyt wybrać, aby mieć realną szansę na jego uzyskanie.

zobacz także:  Ile zarabia lekarz, a ile pielęgniarka?

Ranking kredytów hipotecznych

Kolejnym narzędziem, które pomoże nam wybrać najkorzystniejszy produkt, jest ranking kredytów hipotecznych. W internecie znajdziemy mnóstwo takich rankingów, trzeba jednak zwracać uwagę na datę ich publikacji, ponieważ nie wszystkie są regularnie aktualizowane. W takich zestawieniach najczęściej zobaczymy podstawowe informacje na temat wybranych ofert kredytowych, takie jak całkowita kwota zobowiązania, wysokość prowizji, RRSO, a także raty do spłaty. Niekiedy przy konkretnych kredytach hipotecznych znajdziemy również informacje na temat tego, ile osób skorzystało z tej oferty.

Na co zwracać uwagę przy kredycie hipotecznym?

Jednym z głównych składników kredytu, na który powinniśmy zwrócić szczególna uwagę jest oprocentowanie. To od niego w dużej mierze zależy, ile ostatecznie trzeba będzie zapłacić. Ważna jest także wysokość rat i opłaty dodatkowe, takie jak chociażby ubezpieczenie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie przeczytać umowę kredytową i dopytać doradcę o wszelkie szczegóły związane z zaciąganym zobowiązaniem.

Dodaj Twój komentarz