czwartek, 8 czerwca 2023
HotMoney
jak-wybrac-kredyt-hipoteczny-porownywarki-rankingi-kalkulatory-kredytowe

Kredyt hipoteczny jest bardzo dużym obciążeniem dla domowego budżetu, dlatego decyzja o jego zaciągnięciu powinna zostać podjęta dopiero po wybraniu najkorzystniejszej oferty. W tym celu warto porównać wszystkie kredyty dostępne na rynku. Jak zrobić to w szybki i prosty sposób? Podpowiadamy.

Porównywarka kredytów hipotecznych

Najpopularniejszym sposobem na znalezienie wielu ofert bankowych w jednym miejscu jest skorzystanie z internetowej porównywarki, która pomoże nam w wyborze najkorzystniejszego zobowiązania. Warto jednak pamiętać, że koszty kredytu hipotecznego zmieniają się bardzo często, dlatego ważne jest, aby sprawdzać oferty w porównywarce tuż przed podjęciem ostatecznej decyzji.

A jak używać porównywarki kredytowej? Jest to bardzo proste, wystarczy wskazać kwotę zadłużenia, wartość nieruchomości i okres kredytowania, a w dokładniejszych porównywarkach również cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze, wiek kredytobiorcy i rodzaj rat. Po zaznaczeniu tych parametrów, narzędzie automatycznie przedstawi nam oferty kredytów mieszkaniowych, najbardziej dopasowanych do naszych potrzeb.

Kalkulator kredytowy

Kalkulator kredytowy, w tym przypadku kalkulator kredytu hipotecznego, to równie praktyczne narzędzie, które może pomóc nam w wyborze najkorzystniejszej oferty bankowej. Głównym zadaniem takiego kalkulatora jest obliczenie składowych kredytu, takich jak oprocentowanie, wysokość rat czy RRSO. Do najpopularniejszych narzędzi tego typu należy kalkulator kosztu kredytu hipotecznego, a także kalkulator rat równych i malejących. Ponadto w naszym serwisie można znaleźć kalkulator zdolności kredytowej, który podpowie, jaki kredyt wybrać, aby mieć realną szansę na jego uzyskanie.

Ranking kredytów hipotecznych

Kolejnym narzędziem, które pomoże nam wybrać najkorzystniejszy produkt, jest ranking kredytów hipotecznych. W internecie znajdziemy mnóstwo takich rankingów, trzeba jednak zwracać uwagę na datę ich publikacji, ponieważ nie wszystkie są regularnie aktualizowane. W takich zestawieniach najczęściej zobaczymy podstawowe informacje na temat wybranych ofert kredytowych, takie jak całkowita kwota zobowiązania, wysokość prowizji, RRSO, a także raty do spłaty. Niekiedy przy konkretnych kredytach hipotecznych znajdziemy również informacje na temat tego, ile osób skorzystało z tej oferty.

Na co zwracać uwagę przy kredycie hipotecznym?

Jednym z głównych składników kredytu, na który powinniśmy zwrócić szczególna uwagę jest oprocentowanie. To od niego w dużej mierze zależy, ile ostatecznie trzeba będzie zapłacić. Ważna jest także wysokość rat i opłaty dodatkowe, takie jak chociażby ubezpieczenie. Dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dokładnie przeczytać umowę kredytową i dopytać doradcę o wszelkie szczegóły związane z zaciąganym zobowiązaniem.

Dodaj Twój komentarz