środa, 17 lipca 2024
HotMoney

Jak kupować i sprzedawać kryptowaluty, gdzie handluje się kryptowalutami?

Wykres przedstawiający wzrost i spadek kryptowaluty

Dla niektórych waluty kryptograficzne to wyłącznie ciekawostka technologiczna, dla innych źródło dochodu. Jak wygląda trading walut kryptograficznych i ile są warte? Czy w kryptowaluty może zainwestować każdy? Jak dokładnie wygląda handel wirtualnymi walutami – postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Ile są warte kryptowaluty?

Obecnie w obrocie znajduje się prawie 15 tysięcy różnych walut kryptograficznych, z roku na rok jest ich coraz więcej. Bez wątpliwości możemy stwierdzić, że niektóre kryptowaluty są wiele warte, obecnie najbardziej dochodowy jest Bitcoin i jeden BTC ma równowartość ponad 98 tys. złotych. Wartość wszystkich Bitcoinów wynosi ponad 800 miliardów dolarów! Kwoty zatem są ogromne. Jednak jak to wygląda w praktyce, kiedy dopiero w krypto zacznie się inwestować? Wtedy sprawa jest trochę bardziej skomplikowana i wymaga od nas odrobiny wiedzy z zakresu ekonomii. Jak zacząć inwestować w kryptowaluty wyjaśnia strona www.bitcoin.edu.pl, to miejsce pełne wiedzy na temat walut kryptograficznych.

Gdzie można kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Inwestowanie w waluty kryptograficzne można rozpocząć na kilka sposobów. Pozyskać waluty kryptograficzne można z udziałem giełdy, w kantorze, w specjalnym bitomacie czy poprzez konto maklerskie. Kantor wydaje się najlepszą opcją dla początkujących osób, które jeszcze nie mają rozeznania, jak dokładnie działa giełda. Bitomat to zaś dobra opcja, jeśli potrzebujemy szybko sprzedać lub zakupić daną wirtualną walutę, maszyny do obsługi kryptowalut można znaleźć w całej Polsce. Giełdy kryptowalutowe często są najwygodniejszą opcją, wiele z nich łączy w sobie także usługę portfela do przechowywania wirtualnych walut. Najpopularniejsze giełdy to:

  • Binance,
  • Coinbase,
  • Zonda,
  • Egera,
  • Kraken.
zobacz także:  Jak negocjować cenę mieszkania?

Każda platforma ma własne kryteria sprzedażowe, wiele z nich pobiera także prowizje przy wykonywaniu transakcji.

Jak się sprzedaje kryptowaluty?

Waluty kryptograficzne można zarówno kupować, jak i sprzedawać na giełdzie. Transakcja przez stronę jest łatwa i w pełni zautomatyzowana. Na stronie należy podać pożądaną cenę sprzedaży i czekać aż znajdzie się chętny na kupno. Ceny są także ustalane na podstawie podaży i popytu danej waluty. Jeśli popyt jest niski, koszt kryptowaluty również będzie niższy. Profesjonalni treaderzy przy inwestycjach starają się kierować zasadą “kup tanio, sprzedaj drogo”. Nie jest to jednak strategia, która zawsze się sprawdza, ponieważ inwestowanie w waluty kryptograficzne ma wiele zmiennych. Trzeba zawsze pamiętać o ryzyku inwestycyjnym.

O czym warto pamiętać przy inwestowaniu w kryptowaluty?

Jeden z większych błędów nowicjusza to trzymanie kryptowalut na koncie giełdowym. Osoby początkujące mylnie uważają, że konto na giełdzie jest podobne do konta bankowego. To nie jest prawda, waluty, które znajdują się na koncie giełdowym, nie należą de facto do właściciela konta. Waluty kryptograficzne warto przechowywać wyłącznie na dedykowanych do tego portfelach.

zobacz także:  Kapitalizacja odsetek – co to jest?

Dodaj Twój komentarz