czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt gotówkowy?

Gotówka

Kredyt gotówkowy to najlepszy sposób, by podreperować domowy budżet. Jest on dobrym rozwiązaniem zwłaszcza kiedy wyskoczą nagłe wydatki takie jak kupno nowej pralki czy lodówki. Czy jednak wszyscy mogą otrzymać z banku kredyt gotówkowy? Ile trzeba zarabiać by dostać kredyt gotówkowy? Odpowiedzi na to pytanie szukaj w artykule.

Kredyt gotówkowy – co to jest?

Kredyt gotówkowy zamiennie nazywany jest kredytem konsumpcyjnym. Zwykle udzielany jest przez banki bez konieczności poręczenia, na dowolny cel. Kredytobiorca nie musi ujawniać na co chce wziąć kredyt. Procedura jego przyznawania jest więc zupełnie inna niż przy kredycie samochodowym lub innym. Jeśli zależy ci na gotówce, ale nie wiesz gdzie wziąć najtańszy kredyt , możesz skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. To właśnie dzięki niemu możesz dowiedzieć się, w którym banku pożyczka będzie najbardziej opłacalna. Innym dobrym sposobem, by otrzymać kredyt zgodny z oczekiwaniami jest możliwość skorzystania z kalkulatora kredytowego. Pozwoli ci on zapoznać się z kosztami danego kredytu gotówkowego takimi jak RRSO, prowizja czy oprocentowanie.

zobacz także:  Jak oszczędzać na emeryturę?

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy może otrzymać każda osoba, która ma odpowiednią zdolność kredytową. Dla banku liczy się też wiarygodność kredytowa, która może być sprawdzona w Biurze Informacji Kredytowej. To właśnie dzięki informacjom znajdującym się w BIK bank przekonuje się czy ma do czynienia z klientem, który będzie w terminie spłacał zobowiązanie. Jeśli twoja historia kredytowa nie jest najlepsza powinieneś zrobić wszystko, by ją poprawić.

Kredyt gotówkowy a zarobki

Jeśli zarabiasz najniższą krajową czyli poniżej 2000 zł brutto, bank nie odmówi ci udzielenia pożyczki, ale możesz liczyć tylko na kwotę 4000 zł, nawet przy długim okresie spłaty. Przy dochodach 700 zł miesięcznie możesz dostać pożyczkę w wysokości 1000 zł z terminem spłaty wynoszącym nie więcej jak 6 miesięcy. Kiedy twoje dochody są powyżej najniższej krajowej możesz starać się o kredyt gotówkowy w wysokości od 6000 zł do 7000 zł. Jednak wiedz o tym, że okres kredytowanie będzie tu nie dłuższy niż rok. Do tego oczywiście bank sprawdzi twoją zdolność kredytową, historię kredytową oraz zwróci uwagę na koszty utrzymania. Jeśli mieszkasz z rodzicami, z całą pewnością otrzymasz kredyt.

zobacz także:  Szybki kredyt w banku? Sprawdzamy, ile czeka się na kredyt w banku

Kiedy zarabiasz 2700 zł na rękę możesz spodziewać się, że bank, jeśli uzna cię za wiarygodnego klienta, może przyznać ci nawet 16 000 zł. Stanie się tak jeśli będziesz w stanie spłacać co miesiąc ratę w wysokości 50% twoich zarobków. Jeżeli twoje zarobki przekraczają 3000 zł na rękę możesz liczyć na kredyt gotówkowy rzędu 100 000 zł, oczywiście pod warunkiem, że twoja historia kredytowa jest dobra. Przy zarobkach około 6000 zł będziesz mógł wynegocjować wyższa kwotę kredytu na bardzo dobrych warunkach.

Jakie dokumenty są potrzebne by dostać kredyt gotówkowy?

Aby dostać kredyt gotówkowy trzeba okazać dowód tożsamości oraz przedstawić zaświadczenie o zarobkach. To ostatnie można otrzymać u swojego pracodawcy. Rencista lub emeryt powinien potwierdzić swój status przedstawiając bankowi ostatni odcinek renty lub emerytury. Bank czasami prosi o dodatkowe potwierdzenie dochodów, więc nieraz konieczne będą wyciągi z konta z ostatnich 3 miesięcy.

Banki często wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i udzielają kredytów osobom zatrudnionym na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło. Dla klientów o niskich dochodach pewnym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o zarobkach. Trzeba się tu liczyć jednak z tym, że kwota kredytu udzielonego na tej zasadzie będzie o wiele niższa.

zobacz także:  Jak czytać etykiety na sprzętach AGD?

1 komentarz

  1. Karolina pisze:

    Kredyt gotówkowy to nie tylko kredyt konsumpcyjny. Jest jeszcze kredyt w ROR i na karcie kredytowej. Ale najpopularniejszy jest właśnie konsumpcyjny, łatwo go dostać, ale jest wysoko oprocentowany.

Dodaj Twój komentarz