piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Gdzie Auchan zastąpił Real? Sklepy Auchan w Polsce

Lady z warzywami w hipermarkecie

Kilka lat temu niemiecka sieć hipermarketów spożywczo-przemysłowych Real została przejęta przez francuską sieć Auchan. Wiązało się to nie tylko ze zmianą wystroju nowych sklepów, ale i z nową nazwą. Zastąpienie dawnych hipermarketów Real nowymi Auchan następowało stopniowo. W jakich miastach można już robić zakupy w nowym sklepie?

Historia marki Real

Działalność koncernu Real rozpoczęła się w Polsce w 1995 roku, pierwszy hipermarket został otworzony w Szczecinie w 1996 roku. 10 lat później Real przejął sklepy Geant. W 2012 roku w Polsce było już ponad 50 marketów tej marki. Pod koniec roku sprzedano je francuskiemu koncernowi Auchan. Przejmowanie hipermarketów odbywało się powoli i stopniowo. Pierwsza zamiana sklepu Real na Auchan nastąpiła w 2014 roku, pod nowym szyldem funkcjonowało wtedy 12 sklepów, rok później liczba ta zwiększyła się o kolejnych 13. Od 2016 roku wszystkie hipermarkety zmieniono w sklepy Auchan.

Auchan w Polsce

Auchan pojawił się w Polsce zanim zaczął przejmować hipermarkety marki Real. Pierwszy sklep Auchan otworzono w 1996 roku w Piasecznie pod Warszawą. Bardzo często Auchan budowany był razem z galeriami handlowymi. W 2014 roku koncern przejął wszystkie sklepy Real.

zobacz także:  Ile zarabiają księża? z czego utrzymuje się ksiądz? czy księża płacą podatki?

Gdzie jest najwięcej hipermarketów Auchan?

Najwięcej hipermarketów Auchan znajduje się w województwie śląskim i mazowieckim. Na Śląsku sklepy te znajdują się w każdym większym mieście, jest ich nawet po kilka. Auchan jest w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Bytomiu, Mysłowicach, Katowicach, Zabrzu, Tychach, Mikołowie, Gliwicach, Żorach, Rybniku i Raciborzu.

W województwie mazowieckim natomiast sklepy Auchan znajdują się w Piasecznie, Konstancinie, Warszawie, Jankach, Markach, Łomiankach, Radomiu i Płocku.

6 sklepów Auchan znajduje się w województwie pomorskim w Rumi, Słupsku, Gdyni oraz Gdańsku. W województwie zachodnio-pomorskim natomiast są 3 sklepy i to w samym Szczecinie.

W województwie wielkopolskim zakupy w Auchan można zrobić w Poznaniu i Komornikach. Tuż obok, w Lubuskiem, dostępny jest Auchan w Zielonej Górze.

Kilka sklepów Auchan jest także w regionie dolnośląskim w takich miastach jak Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Jelenia Góra, Lubin, Zgorzelec. Nieopodal, w województwie opolskim są dwa hipermarkety Auchan w Opolu.

Na wiele sklepów Auchan mogą liczyć także mieszkańcy Małopolski. Tam zakupy w hipermarkecie tej marki można zrobić w Krakowie i to w kilku punktach, a także w Nowym Sączu oraz Tarnowie.

Kilka sklepów Auchan jest dostępnych także w Łodzi, Bydgoszczy, Toruniu, Białymstoku, Lublinie, Radomiu. Po jednym hipermarkecie jest w Rzeszowie, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i Olsztynie.

zobacz także:  Opłata dworcowa - czym jest, kogo dotyczy?

Jak widać, dostępność sklepów Auchan w Polsce jest dosyć duża. W każdym większym mieście znajduje się co najmniej jeden hipermarket tej marki. Obecnie nie ma już marketów znanych jako Real. Wszystkie zostały przejęte przez Auchan, a zmiany dotyczące nazwy oraz wystroju sklepów zostały już przeprowadzone.

komentarze 2

  1. klient pisze:

    Nie lubiłam nigdy robić zakupów w Realu, teraz taki sam mam stosunek do Auchan. Już Carrefour moim zdaniem lepszy.

  2. Victoria pisze:

    W Auchan jest taniej niż w Realu. I taniej niż w Carrefour. Nie mówiąc już o większej dostępności produktów.

Dodaj Twój komentarz