wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Warunki promocji bankowych. Czy zarabianie na promocjach bankowych jest proste?

promocja bankowa

Każda przedsiębiorcza osoba stara się szukać możliwości do zdobycia dodatkowych pieniędzy lub pomnożenia posiadanych oszczędności. Sposobów na to jest wiele, dobrym rozwiązaniem były jeszcze do niedawna lokaty i konta oszczędnościowe, jednak przy aktualnej inflacji i niskim oprocentowaniu oferowanym przez banki nie jest to już tak opłacalne. Znacznie więcej korzyści dają promocje bankowe, dzięki którym można zdobyć w ciągu paru miesięcy nawet kilkaset złotych. Na czym polegają promocje bankowe, jak z nich korzystać?

Czy zarabianie na promocjach bankowych jest proste?

O istnieniu atrakcyjnych promocji bankowych wie bez wątpienia wiele osób, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że korzystanie z nich jest naprawdę proste. Do najpopularniejszych należą promocje związane z otwarciem kont osobistych. Aby wziąć udział w promocji, z reguły wystarczy spełniać podstawowe warunki, takie jak ukończenie 18 roku życia, posiadanie dowodu osobistego, a także adresu zamieszkania. W przeciwieństwie do innych usług bankowych nie jest brana pod uwagę wysokość dochodów, czy brak dużych zobowiązań finansowych.

zobacz także:  Jak szybko spłacić kredyt hipoteczny? Co musisz wiedzieć o wcześniejszej spłacie kredytu?

Pierwszym krokiem do zarabiania na promocjach bankowych jest znalezienie tych, na których można zarobić najwięcej. Koniecznie trzeba porównać między sobą aktualne oferty, pomocny będzie przy tym ranking promocji bankowych (np. zgarnijpremie.pl) dokładnie wyjaśnia warunki i wskazuje te najbardziej opłacalne.

Warunki promocji bankowych

Aby faktycznie czerpać zyski z promocji bankowych, należy spełnić wszystkie warunki, które opisane są w regulaminach tych promocji. Każda tego typu oferta banku może wiązać się z innymi wymaganiami, dlatego za każdym razem należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi informacjami. Często pominięcie nawet jednego punktu powoduje, że tracimy szansę na otrzymanie części, lub nawet całości nagrody.

Istotną kwestią z punktu widzenia banku, jest wyrażanie przez nas zgód marketingowych, w związku z czym bardzo często jest to jeden z istotnych warunków promocji bankowych do spełnienia. Nasze wątpliwości może budzić dość często pojawiający się punkt, a konkretnie zwolnienie banku z tajemnicy bankowej. To może odstraszyć wiele osób, które są zainteresowane skorzystaniem z atrakcyjnej promocji, jednak należy mieć świadomość, że dotyczy to wyłącznie udzielenia przez bank informacji partnerowi promocji/firmie pośredniczącej i nie będzie miało dla nas żadnych negatywnych konsekwencji.

zobacz także:  Na czym polega amortyzacja samochodu?

Kolejnym często pojawiającym się warunkiem tego typu promocji jest wymagana wysokość wpływów na konto. Może tu chodzić o to, że na nowo otwarte konto objęte promocją ma wpływać nasze wynagrodzenie, inne regularne wpływy lub też wystarczy jednorazowe zasilenie określoną kwotą. Ważną informacją jest w tym przypadku to, czy przelewy te mogą być wykonane przez nas z konta osobistego w innym banku, czy wykonać je musi osoba trzecia, np. pracodawca.

Równie często można spotkać się z warunkiem, który mówi o tym, że zobowiązani jesteśmy do wykonywania płatności kartą na określoną kwotę lub na określoną liczbę płatności. Istotne może być również zainstalowanie aplikacji mobilnej banku, czy zalogowanie się do bankowości internetowej.

Jakie nagrody można otrzymać za udział w promocjach bankowych?

Jak pokazaliśmy w poprzednim akapicie, spełnienie najczęściej pojawiających się warunków promocji bankowych nie jest czymś trudnym, teraz czas, aby pokazać, co można w ten sposób zyskać. Najczęściej nagrodami są pieniądze (gotówka, która otrzymujemy na konto), nagrody rzeczowe, vouchery, bony, lub cachback.

zobacz także:  NFZ przeznacza coraz mniej pieniędzy na leczenie zębów

Najbardziej enigmatyczną formą nagród może wydawać się cashback, dlatego pokrótce opiszemy, na czym to polega. Cashback to częściowy zwrot za zakupy opłacane kartą lub BLIKiem. Najprościej rzecz ujmując działa to tak, że płacąc za jakieś zakupu kartą lub BLIKiem, określony procent wydanej kwoty wraca na nasze konto. Należy przy tym zdawać sobie sprawę z pewnych ograniczeń. Bardzo często kwota zwrotu jest ograniczona do pewnej wysokości, co oczywiście musi być opisane w regulaminie promocji.

Dodaj Twój komentarz