wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Ubezpieczenia majątkowe – które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują korzystne zabezpieczenie nieruchomości?

okazałe domostwo

Ubezpieczenie majątkowe pozwala nam zabezpieczyć nasze mienie przed szkodami, które mogą być spowodowane przez rozmaite czynniki. Na jakie oferty takich ubezpieczeń warto zwrócić uwagę? Przyjrzyjmy się dwóm spośród tych bardziej interesujących.

Aviva – Ubezpieczenie nieruchomości

To ubezpieczenie dostępne jest już od 100 zł rocznie i obejmuje cały szereg szkód, jakie mogą spotkać nasz dom bądź mieszkanie. Są to szkody bardzo zróżnicowane. Jak się okazuje, przygotowując to ubezpieczenie, pomyślano niemal o wszystkim.

Przede wszystkim obejmuje ono skutki niefortunnych wydarzeń losowych, takich jak zalanie, przepięcie, a także uderzenie pioruna, pożar czy wiatr o dowolnym nasileniu, bo jak dobrze wiemy, jest to żywioł, który jak najbardziej może powodować szkody.

W przypadku zalania będziemy mieli zapewnione lokum zastępcze na czas potrzebny do wykonania niezbędnych prac remontowych. Zresztą Aviva robi jeszcze więcej, bo pomaga w samej organizacji remontu – znajduje odpowiednich specjalistów (hydraulików, elektryków, dekarzy i innych) oraz oczywiście pokrywa koszty.

Natomiast, jeśli w grę będą wchodzić szkody wywołane przepięciem, to bez względu na wiek zniszczonych urządzeń, ubezpieczenie z Aviva zagwarantuje nam wypłatę jak za nowy sprzęt o takich samych parametrach.

zobacz także:  Inseminacja ile kosztuje, jak przebiega, jaka jest skuteczność?

To ubezpieczenie obejmuje też szkody wynikające z celowych działań osób trzecich, takich jak kradzieże z włamaniem i dewastacja mienia. Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku kradzieży z włamaniem wykrywana jest jedynie 1/3 sprawców, dlatego przydaje się ubezpieczenie, które w razie czego pokryje straty – i to w 100%, bowiem Aviva wypłaca pełną wartość skradzionych przedmiotów.

Ubezpieczenie obejmuje ponadto szkody wyrządzone przez zwierzęta czy wandali (na przykład graffiti). W ramach polisy mieszkaniowej mamy także zapewnioną pomoc medyczną, co wcale nie jest przecież obowiązkowe w tego typu ubezpieczeniach.

W przypadku nieszczęśliwych zdarzeń, jakich ofiarą może paść nasz dom czy mieszkanie, często czas odgrywa znaczącą rolę. Musimy jak najszybciej naprawić powstałe zniszczenia czy uzyskać rekompensatę za utracone mienie. Dlatego w Aviva daje gwarancję, że pieniądze otrzymamy w przeciągu 10 dni od złożenia wniosku. Jeżeli ubezpieczyciel nie wywiąże się z tej deklaracji, zostanie nam zwrócona cała roczna składka.

Aegon – Ubezpieczenie domu i mieszkania

W Aegon mamy naprawdę szeroki wybór, dzięki czemu istnieje większa szansa, że uda nam się dobrać akurat takie ubezpieczenie, które będzie idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Polisa ma więc 5 różnych wariantów, a do tego możemy dobrać aż 17 dodatkowych opcji.

zobacz także:  Dlaczego znikają sklepy całodobowe? Miasta zamykają sklepy czynne także nocą - jaki jest powód?

Oferta może być szczególnie kusząca pod względem cenowym, jeżeli wykupujemy ubezpieczenie online. W takim wypadku przysługuje nam 20-procentowy rabat. Dodatkowo warto wiedzieć, że ochrona do końca pierwszego miesiąca jest darmowa. Gratis otrzymujemy do kompletu ubezpieczenie assistance.

To jeszcze nie wszystkie korzyści finansowe – na zniżki mogą liczyć obecni klienci Aegon, a także osoby, które mogą się pochwalić bezszkodowym przebiegiem ubezpieczenia w innych zakładach. Warto dodać, że mamy też swobodę w wyborze formy płatności składki – możemy zapłacić całą sumę od razu, albo w dwóch bądź czterech ratach.

Zaglądając na listę ubezpieczeń majątkowych, możecie zapoznać się dokładniej z tymi ofertami, a także dowiedzieć się nieco więcej o samej charakterystyce tego typu polis.

komentarze 2

  1. Ubea.pl pisze:

    Wybierając ubezpieczenie mieszkania, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na zakres ochrony oraz wyłączenia odpowiedzialności. Warto także wczytać się, czego oczekuje od nas ubezpieczyciel (np. jeśli ubezpieczamy mieszkanie od kradzieży, towarzystwo zawsze przedstawi listę zabezpieczeń, które nasze mieszkanie musi posiadać, by mogło zostać objęte ochroną).

  2. ubezpieczona pisze:

    Niekoniecznie. Ja mam ubezpieczone mieszkanie w PZU i nie musiałam tego wszystkiego pokazywać.

Dodaj Twój komentarz