poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Ranking lokat Kwiecień 2019

Co to jest lokata? Jest ona oferowanym przez banki i inne instytucje finansowe produktem inwestycyjnym, który pozwala pomnożyć swoje środki. Wpłacone pieniądze stają się kapitałem, którym bank lub inna instytucja może obracać, a po upływie określonego w umowie terminu odzyskujemy nasze pieniądze wraz z odsetkami. Lokaty bankowe to najpopularniejszy sposób lokowania oszczędności. Zysk nie jest zwykle duży, oprocentowanie lokat raczej nie przekroczy 4% w skali roku, ale za to jest on pewny, ponieważ inwestowanie w ten sposób nie wiąże się praktycznie z żadnym ryzykiem. Gdzie można umieścić pieniądze na lokacie? Ofert jest wiele – część z nich znajdziesz w naszym rankingu lokat, natomiast więcej propozycji dostępnych jest w porównywarce lokat bankowych.

Lokata Bezkompromisowa BGŻOptima

Ta lokata to oferta, przy której nie trzeba wybierać między wysokim oprocentowaniem a odpowiednią wysokością ulokowanych środków – można dzięki niej pogodzić te dwie kwestie. To nieodnawialna 6-miesięczna lokata, na której możemy ulokować maksymalnie 100 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2,7% w skali roku dla nowych klientów. Wypłata odsetek jest gwarantowana nawet w przypadku przedterminowego zerwania umowy. Lokatę można otworzyć tylko na etapie składania wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima.

zobacz także:  Ile kosztuje przepisanie działki budowlanej, mieszkania u notariusza? O jakich opłatach związanych z przepisaniem nieruchomości trzeba pamiętać?

Ekonto z lokatą mBank

Dla nowych posiadaczy konta osobistego mBank ma ofertę 3-miesięcznej lokaty. Oprocentowanie wynosi 3,5% brutto w skali roku, co oznacza, że po kapitalizacji odsetek na koniec okresu umownego zysk netto wyniesie około 0,71%. Jest to jedna z najkorzystniejszych lokat kwartalnych dla niższych kwot. Bo jeśli chodzi o kwoty, występują tu ścisłe ograniczenia – minimalna wpłata to 500 zł, a maksymalna 10 000 zł. Z możliwości lokaty mogą skorzystać jedynie ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli konta osobistego w mBanku. Po upływie okresu umownego, lokata automatycznie jest przedłużana o następne 3 miesiące, oprocentowanie będzie już jednak takie jak na standardowej lokacie 3-miesięcznej, czyli wynosić będzie 0,5% w skali roku.

Lokata Progresywna Getin Bank

Ta 12-miesięczna lokata ma zalety, które wyróżniają ją spośród innych ofert. Oprocentowanie jest stałe. W pierwszym okresie umownym wynosi ono od 0,60% za pierwszy miesiąc, do 3,20% za ostatni, co przekłada się na średnie oprocentowanie w skali roku w wysokości 1,60%. Lokata daje możliwość zerwania w dowolnym terminie bez utraty odsetek, które są naliczane za pełne miesiące według skali progresji. Jedynie likwidacja lokaty w ciągu miesiąca od jej założenia bądź odnowienia skutkuje utratą odsetek. Minimalna kwota, jaką możemy wpłacić na lokatę to 500 zł. Nie ma górnej granicy.

zobacz także:  Podatek Belki: ile wynosi? Co jest opodatkowane podatkiem Belki?

Lokata Happy Idea Bank

Jedną z zalet tej lokaty jest, że aby ją założyć, nie trzeba otwierać konta, ani korzystać z innych produktów bankowych. Najmniejsza kwota, jaką można umieścić na tej lokacie to 500 zł, najwyższa wynosi 20 000 zł. Oprocentowanie to aż 4% w skali roku, a okres lokaty to 3 miesiące. Lokata jednak dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, to znaczy dla tych, którzy jak dotąd nie zawarli z Idea Bankiem ani Lion’s Bankiem umowy o kredyt ani nie złożyli w żadnej z tych dwu instytucji wniosku o otwarcie żadnego finansowego produktu.

1 komentarz

  1. lokata pisze:

    Oprocentowanie lokat jest skandalicznie niskie. Pamiętam jeszcze czasy, kiedy w czasie 3 miesięcy można było zyskać 6,4%.

Dodaj Twój komentarz