piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm Czerwiec 2019

Konto firmowe to rachunek, który chętnie otwierany jest przez przedsiębiorców, również tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Nie różni się ono zbytnio od kont osobistych, często ma wyższe opłaty za prowadzenie rachunku, jednak niektóre banki oferują dodatkowe usługi w postaci księgowości online lub tańsze czy nawet darmowe przelewy do ZUS, US czy kontrahentów. Konta dla firm umożliwiają również posiadanie kilku kart płatniczych dla uprawnionych do płatności osób w firmie. Warto przed założeniem zapoznać się z dostępnymi tutaj ofertami kont firmowych i sprawdzić, czy istnieje taki produkt jak darmowe konto firmowe i gdzie opłaca się mieć rachunek.

Konto firmowe w ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy jest w ofercie ING Bank Śląski. Przedsiębiorcy, którzy aktywnie korzystają z rachunku mogą liczyć właściwie na darmowe konto firmowe. Za prowadzenie konta można nic nie płacić, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym klient zrobił przelew do ZUS lub US lub na jego konto wpłynęło łącznie minimalnie 2 000 zł. Jeśli warunek ten nie zostanie spełniony, wówczas pobierana jest opłata w wysokości 9 zł.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych styczeń 2020

Aktywni nie płacą również za przelewy internetowe w PLN, poza przelewami Express ELIXIR, Blue Cash i SORBNET. Darmowe są wpłaty i wypłaty gotówki we wpłatomatach i bankomatach ING i w sieci Planet Cash. Posiadacze konta dla firm nie płacą również na kartę do konta, jeśli miesięcznie wykonano przy jej pomocy transakcje na minimum 300 zł. W przeciwnym razie pobierana jest opłata 7 zł.

Konto firmowe w mBank

Za otwarcie konta firmowego w mBank można otrzymać zwrot w wysokości 100 zł. Aby tak było należy wykonać pierwszy przelew do ZUS na kwotę minimum 250 zł oraz dokonać płatności kartą debetową. Otwarcie i prowadzenie rachunku dla firm w mBank wynosi 0 zł . Darmowe są również przelewy internetowe krajowe. Przedsiębiorcy nie ponoszą także opłat za wypłatę gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander. Wpłacać gotówkę bez kosztów można natomiast we wpłatomatach mBank i Euronet. Klienci nie płacą również za kartę debetową.

Konto firmowe w PKO BP

Konto firmowe e-Biznes w PKO BP to produkt dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i sprzedają w Internecie. Prowadzenie konta jest darmowe, jeśli jest się aktywnym klientem i co miesiąc wykonuje się przelew do ZUS. Nie płaci się również za wypłaty gotówki w PLN w bankomatach i przy użyciu BLIK. Co więcej, klienci mogą zdecydować się na dodatkowe usługi, jakie proponuje PKO BP. Wśród nich jest założenie e-sklepu czy e-księgowość.

zobacz także:  Ranking kredytów hipotecznych maj 2020

Przedsiębiorcy mogą liczyć również na specjalne premie w pierwszych 6 miesiącach prowadzenia konta. Np. 300 zł można otrzymać za comiesięczne przelewy do ZUS na kwotę co najmniej 250 zł, 600 zł premii za comiesięczne uznania na kwotę minimum 2 000 zł lub aktywację i korzystanie z e-sklepu, 300 zł za zaciągnięcie pożyczki na start. Konto firmowe w PKO BP można założyć przez Internet wypełniając odpowiedni wniosek lub w oddziale banku.

Dodaj Twój komentarz