czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney
wypadek-ubezpieczenia-axa

Branża ubezpieczeniowa jest bardzo ważna, nie tylko dla nas, chcących zabezpieczyć się przed nagłymi wypadkami, ale także dla ekonomii całego kraju. Samych pośredników ubezpieczeniowych w Polsce jest ok. 350 tysięcy. Zobacz, którzy z nich są największymi rekinami biznesu nie tylko w Polsce ale i na świecie?

Najwięksi ubezpieczyciele na świecie

Światowy lider w tej branży to niezmiennie Grupa AXA, francuska firma, która działa w 64 krajach. W roku 2016, według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości, jej przychody zanotowano na sto miliardów euro. Na rynku polskim funkcjonuje od 2006 roku. Oferuje ubezpieczenia na życie, turystyczne, inwestycyjne, majątkowe, a także otwarty fundusz emerytalny i wiele innych.

Natomiast UnitedHealth Group to jeden z największych ubezpieczycieli w Stanach Zjednoczonych, z siedzibą w Minnetonka. Firma ta świadczy swoje usługi na dwóch platformach ― pierwszej, związanej z opieką zdrowotną oraz drugiej, obejmującej usługi świadczeń zdrowotnych. W skład tej firmy wchodzi także brazylijskie przedsiębiorstwo Amil.

Wśród największych firm znajdziemy także niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz, działające na rynku od ponad 120 lat. Oferuje ubezpieczenia majątkowe, życiowe oraz zarządzanie aktywami, ponadto w niektórych krajach zajmuje się także bankowością.

zobacz także:  Jak spłacić chwilówki?

allianz-arena-ubezpieczenie

Włoska Grupa Generali to kolejna bardzo duża firma finansowo-ubezpieczeniowa, założona jeszcze w 1831 roku w Cesarstwie Austriackim. Obecnie oferuje ogromną ilość pakietów z zakresu funduszy emerytalnych i inwestycyjnych, a także m.in. ubezpieczeń majątkowych.

Ponadto w rankingu największych firm ubezpieczeniowych na świecie znajdziemy także Prudential, China Life Insurance, State Farm Group, Legal & General Group, Japan Post Insurance oraz Anthem.

Największe firmy ubezpieczeniowe w Polsce

Od dłuższego czasu pierwsze miejsce zajmuje PZU, czyli Powszechny Zakład Ubezpieczeń, działający na polskim rynku już 200 lat. Oferuje swoim klientom ochronę ubezpieczeniową we wszystkich dziedzinach życia prywatnego, publicznego i gospodarczego, a ponadto stale rozszerza swoją działalność w obszarze zdrowia i inwestycji.

Wśród największych ubezpieczycieli w Polsce znajdziemy także wymienione wcześniej przedsiębiorstwo Allianz, które w naszym kraju istnieje od 1997 roku. Z jego usług korzysta 1,4 miliona klientów indywidualnych i korporacyjnych, a składki na rzecz tego ubezpieczyciela wyniosły prawie 2,5 miliarda złotych w roku 2017.

Popularna w Polsce Grupa ERGO Hestia ubezpiecza nie tylko klientów indywidualnych ale także przemysł. Co ciekawe, firma została wyróżniona przez samego prezydenta RP, a ponadto tworzy projekty wspierające działalność artystyczną i sportową młodzieży. Na przełomie roku 2017/2018 z jej usług skorzystało około 3,2 miliona Polaków.

zobacz także:  Największe firmy farmaceutyczne w Polsce i na Świecie

Mimo wielu wzlotów i upadków w swojej karierze, firma Warta współcześnie jest jednym z największych ubezpieczycieli w Polsce. W 2012 roku towarzystwo te połączyło się z HDI Asekuracja, tworząc tym samym spółkę o ogromnym zasięgu, a jej oferta kierowana jest do szerokiej grupy klientów indywidualnych i korporacyjnych.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Warto wyróżnić tutaj ubezpieczenia komunikacyjne, a w szczególności ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych w naszym kraju. Do największych firm oferujących ubezpieczenia OC możemy zaliczyć: AXA Direct, LINK4, AVIVA Direct czy GENERALI.

wypadek-samochodowy

Jak więc widać, w kwestii firm ubezpieczeniowych mamy naprawdę szeroki wybór. Na podstawie zestawień ich ofert wybranie tej najbardziej odpowiedniej dla nas, nie powinno być zbyt trudne. Ubezpieczać się warto, bowiem nigdy nie wiadomo, co może nas w życiu spotkać.

Dodaj Twój komentarz