środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney
wyciąganie karty z portfela

Wiele osób, którym zdarza się, że brakuje im środków na koncie na pokrycie jakichś zobowiązań czy po prostu na spełnienie jakiejś zachcianki, zaciąga kredyt. Tymczasem banki dysponują szeregiem innych rozwiązań, z którymi warto się zapoznać, by w razie konieczności wiedzieć, z czego można skorzystać. Mowa m.in. o debecie na koncie. Czym jest i kiedy lepiej z niego skorzystać niż z kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy – jakie dokumenty?

„Kredyt gotówkowy – co to jest?” – to pytanie, które zadaje wielu internautów. Nic dziwnego nie ma w tym pytaniu, bowiem każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że jest to po prostu produkt bankowy, w ramach którego możemy pożyczyć pieniądze. Dla wielu jasne jest też to, że środki w ramach kredytu gotówkowego najczęściej wypłacane są na konto. Jednak problemy biorą się stąd, że wielu z nas nie do końca jest w stanie zrozumieć niuanse, jakie rozróżniają podobne produkty finansowe.

zobacz także:  Kredyt studencki - kto może wziąć, na jakich warunkach można dostać najtańszy kredyt w kraju?

W efekcie nie do końca sobie radzą z porównaniem kredytu do pożyczki gotówkowej. To może mieć później różne konsekwencje. Nie można jednak zapomnieć o tym, że kredyt przyznaje bank, a więc cała procedura musi być zgodna z prawem. W przypadku pożyczek przepisy są nieco mniej unormowane, w związku z czym zdarza się, że pojawiają się problemy. Lepiej więc stawiać na produkty bankowe.

W przypadku kredytów problemem dla wielu jest to, że przy wnioskowaniu o nie konieczne jest przedstawienie wielu dokumentów. W istocie tak jest przede wszystkim przy kredycie hipotecznym. Dzisiaj większość banków ma w ofercie kredyt gotówkowy bez zaświadczeń. Co to oznacza?

Najczęściej po prostu wnioskuje się o kredyt gotówkowy przez internet. Dzięki temu nie ma konieczności przedstawiania dokumentów od pracodawcy. Zazwyczaj kredyt gotówkowy online wybierany jest w tym banku, w którym ma się już otwarte konto osobiste. Dzięki temu analitycy mogą porównać wpływy i wypływy z rachunku, by sprawdzić zdolność kredytową. A ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt gotówkowy? Zależy od wysokości dochodu i posiadanych zobowiązań, a także od kwoty, jakiej się potrzebuje. Czasami kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń jest udzielany tylko do jakiejś kwoty.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny dla singla - co warto wiedzieć?

Czym jest debet na koncie?

Debet na koncie to tak naprawdę kwota, jaką bank daje swojemu klientowi w formie kredytu odnawialnego. Co to oznacza? Mówiąc w skrócie to po prostu możliwość wypłacenia z konta studenckiego, osobistego kwoty wyższej niż się na nim znajduje. Wysokość limitu przyznawanego w formie debetu zależy od dochodów, ale też długości współpracy z danym bankiem.

Plusem debetu jest to, że można z niego korzystać dowolną ilość razy w ciągu miesiąca. Oczywiście aż skończy się przyznany limit. Co więcej, automatycznie spłaca się wykorzystane środki każdym wpływem na rachunek.

Odsetki od pożyczonej kwoty są liczone tylko i wyłącznie za okres, w którym korzystało się z danych środków. Ponadto, gdy spłaci się wykorzystany debet, odnawia się on, więc można ponownie z niego skorzystać.

Aby otrzymać kredyt odnawialny należy złożyć wniosek. Bank sprawdzi zdolność kredytową na podstawie wpływów na konto. Rzadko kiedy wymaga spisywania oświadczeń, czy zwłaszcza – przynoszenia zaświadczeń z miejsca pracy.

Kredyt gotówkowy czy debet na koncie?

Kiedy lepiej jest wziąć kredyt gotówkowy niż zawnioskować o debet na koncie? Przede wszystkim wówczas, gdy potrzebuje się większej gotówki. Co więcej, kredyt umożliwia rozłożenie spłaty na wiele rat i na dłuższy okres.

zobacz także:  Kredyty gotówkowe, hipoteczne dla obcokrajowców - jakie są procedury?

Debet na koncie jest lepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy chce się mieć możliwość pożyczania niewielkich kwot. Zwłaszcza, gdy ma się regularne wpływy na konto. Taki debet w koncie pozwala na pożyczanie pieniędzy i płacenie za to bardzo niskich kwot. Nie ponosi się bowiem kosztów obsługi zobowiązania. Co więcej, nie trzeba podpisywać żadnych dodatkowych umów. Debet jest przyznawany w ramach rachunku ROR. To alternatywa nie tylko dla kredytu gotówkowego, ale i dla karty kredytowej.

Dodaj Twój komentarz