wtorek, 28 maja 2024
HotMoney
Koń w zagrodzie

Żyjemy w czasach, kiedy ubezpieczyć można właściwie wszystko, także zwierzęta. Coraz częściej oferta firm ubezpieczeniowych kierowana jest także do właścicieli koni i stadnin. Ma to na celu zabezpieczenie majątku, jakim jest zwierzę, przed nieprzewidzianymi sytuacjami i wysokimi kosztami związanymi z leczeniem czy śmiercią. Ile będzie nas kosztować ubezpieczenie konia?

Dla kogo ubezpieczenie konia?

Ubezpieczenie konia kierowane jest przede wszystkim do właścicieli koni, jeźdźców, ośrodków jeździeckich i stadnin. Posiadanie konia w dzisiejszych czasach stało się dobrem luksusowym, są one drogie, jak również wymagają szczególnej opieki. Często konie wykorzystywane są także jako część ośrodków rekreacyjnych, jak również jako wierzchowce sportowe w wyścigach jeździeckich, hodowane są do pokazów, a także wykorzystywane do prac roboczych.

Niezależnie jednak od tego do jakiego celu posiadamy konia, wiąże się to z niemałymi kosztami, szczególnie gdy dojdzie do nieprzewidzianych sytuacji, jak choroba, kontuzja czy śmiercią zwierzęcia. Koszty związane z leczeniem, dobiciem czy utratą możliwości zarobkowych są naprawdę ogromne. Dlatego ubezpieczenia majątkowe dedykowane dla właścicieli koni zaczynają cieszyć się rosnącą popularnością.

zobacz także:  Koszty pożyczki pozabankowej odsetki, koszty pozaodsetkowe, co jeszcze?

Co obejmuje pakiet ubezpieczeniowy dla konia?

Zakres ubezpieczenia konia będzie zależał od tego, na co konkretnie się zdecydujemy. Standardowe ubezpieczenia obejmują zazwyczaj śmierć lub uśpienie z powodu wypadku, choroby, porodu czy operacji. Można także liczyć także na odszkodowanie w momencie, gdy doszło do trwałych uszkodzeń, przez które koń stracił zdatność użytkową czy rozpłodową. Posiadając pakiety ubezpieczeniowe, możemy liczyć także na zwrot kosztów leczenia, operacji, leczenia pooperacyjnego oraz leków.

To także zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Często oferowane jest także OC, gdy dojdzie do szkód, za które odpowiedzialny jest koń. Objęty nim jest zarówno właściciel konia, jak i każda osoba, która za jego zgodą sprawuje nad nim opiekę. Można także rozszerzyć ubezpieczenie o ochronę płodu oraz źrebaka.

Właściciele koni mogą także skorzystać z ubezpieczenia NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków). Dotyczy to właścicieli koni, jak również jeźdźców i osób pracujących z koniami, hodowców, sportowców, a także amatorów.

Ile kosztuje ubezpieczenie konia?

Cena ubezpieczenia na życie konia będzie zależała przede wszystkim od wybranego pakietu, zakresu zabezpieczeń oraz firmy ubezpieczeniowej. Najtańsze składki, z wariantem najbardziej podstawowym kształtują się w granicach 300 zł rocznie. Im bardziej rozszerzymy nasz pakiet, tym będzie nas to kosztowało więcej. Warto przy tym pamiętać, że niskie składki, to także niskie ubezpieczenie, które w razie nieprzewidzianych zdarzeń może nie pokryć pełnej kwoty poniesionej straty.

zobacz także:  Na czym polegają dewizy?

Gdzie szukać ofert ubezpieczenia konia?

Coraz więcej firm decyduje się na ofertę ubezpieczeniową dla koni, jak i dla właścicieli oraz jeźdźców. Obecnie na rynku znajduje się kilka firm, które tym się zajmują, zalicza się do tego między innymi PZU, Concordię, Lloyd’s oraz Polish Prestige. Zanim wybierze się jedną z dostępnych ofert, najpierw należy przejrzeć, co w sobie zawierają i porównać je ze sobą, ale w ten sposób dopasować takie pakiet, który będzie dla nas jak najbardziej korzystny.

1 komentarz

  1. love_horses pisze:

    Posiadanie konia to w tej chwili prawdziwy luksus, na który stać niewielu. Zawsze marzyłam o tym, żeby nauczyć się jazdy konnej, niestety w okolicy mojego miejsca zamieszkania nie ma żadnej stadniny, w której byłoby to możliwe.

Dodaj Twój komentarz