czwartek, 18 kwietnia 2024
HotMoney

Czy firma może starać się o kredyt bez BIK?

biznesmen bierze pożyczkę bez BIK

Aby firma mogła działać i się rozwijać, potrzebuje pieniędzy. Przedsiębiorcy mogą je pozyskiwać z różnych źródeł, jednym z nich są kredyty, tak bankowe, jak i pozabankowe. Czy firma może starać się o uzyskanie pieniędzy bez sprawdzania BIK?

Skąd wziąć kredyt dla firm?

Nie tylko klienci indywidualni mają dostęp do kredytów różnego typu – firmy także mogą się o nie ubiegać i pozyskiwać pieniądze na cele biznesowe. Oczywiście uzyskanie potrzebnych funduszy nie jest proste, szczególnie gdy stara się o to w banku. Większość instytucji finansowych dokładnie weryfikuje swoich klientów, a przedsiębiorcy muszą spełnić szereg określonych wymagań, aby udowodnić, że ich firma jest wypłacalna i będą w stanie spłacić zaciągnięty kredyt.

Czasem w wyniku drobnych problemów, które nie wpływają na funkcjonowanie samej działalności, nie ma się szans uzyskanie pieniędzy. Co wtedy? Wówczas firmy szukają innych źródeł, najczęściej w firmach pozabankowych, gdzie o pożyczkę jest łatwiej i często można ją uzyskać także bez sprawdzania BIK.

zobacz także:  Jak obniżyć koszty usług w banku, centrum handlowym, urzędzie?

Pożyczka dla firm bez BIK – czy możliwa?

Firmy pod wieloma względami są dla instytucji finansowych klientem ryzykownym. W końcu nie można mieć pewności jak długo pociągnie biznes i czy nie upadnie on za kilka miesięcy czy lat. Z tego też powodu najczęściej weryfikacja takich klientów jest bardzo szczegółowa. Firmy, które działają na rynku krótko lub nie mają wystarczająco dużych dochodów, albo w przeszłości miały problemy ze spłatą najczęściej szukają łatwiejszych źródeł pieniędzy. Z pomocą przychodzą firmy pozabankowe, które także oferują szeroki zakres usług dla firm. Jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie z racji tego, że stawiane wymogi są mniej restrykcyjne, a decyzję i pieniądze można otrzymać zdecydowanie szybciej.

Wśród oferowanych produktów finansowych przez parabanki można także znaleźć pożyczki bez BIK. Tym samym historia kredytowa firmy nie jest sprawdzana, jak również nie ma wymogów przedstawienia innych zaświadczeń.

Czy pożyczki bez BIK dla firm są bezpieczne?

Można się zastanowić czy ten rodzaj pożyczki pozabankowej jest dobrym rozwiązaniem. Będzie to oczywiście zależało od kilku czynników – rodzaju pożyczki, firmy pożyczkowej, a także samego pożyczającego i tego, w jakiej kondycji jest firma. Trzeba pamiętać, że mimo znacznych ułatwień, pożyczki pozabankowe bez weryfikacji wiążą się z większym ryzykiem, często są też zdecydowanie droższe od tych oferowanych w bankach.

zobacz także:  Kto kupi Radio Zet?

Trzeba też pamiętać o jednym – choć często firmy reklamują się sloganem „kredyty dla firm bez BIK” to kredyt, jako produkt finansowy, dostępny jest wyłącznie w banku! Parabanki nie mają prawa udzielać kredytów, używanie więc tych określeń jest niezgodne z prawem i prawdą. Na takie firmy trzeba więc bardzo uważać.

Czy więc branie pożyczek na firmę w takich miejscach jest bezpieczne? Jeżeli dobrze przemyśleliśmy naszą sytuację i dobierzemy właściwą ofertę, nie powinno być to zbyt niebezpieczne. Biorąc pożyczkę należy bardzo dobrze zastanowić się nad tym, na czym nam zależy i czy będziemy w stanie spłacić dane zobowiązanie.

Kiedy warto sięgać po pożyczkę bez BIK dla firmy?

Banki z racji dużych wymagań często odmawiają firmom udzielania pożyczek. Biorą pod uwagę przede wszystkim czas działalności (minimum 12 – 24 miesiące), udokumentowane stałe dochody, a także czystą historię kredytową. To sprawia, że kłopoty z pozyskaniem pieniędzy mogą mieć choćby firmy, które działają krócej lub planują dopiero rozkręcić swoją działalność. Często firmy wykonują też usługi bez umów, albo działają na nieco innych zasadach, przez co mają nieregularne przychody. Zdarza się też, że w przeszłości miały kłopoty ze spłatą zobowiązań i choć już dawno wyszły na prostą i nie mają problemów, informacja w BIK działa na ich niekorzyść.

zobacz także:  Jak zawiesić działalność gospodarczą?

Jeżeli więc jesteśmy pewni swojej działalności i wiemy, że damy radę sprostać wymaganiom związanym ze spłatą zobowiązania, wówczas można pokusić się o pożyczkę pozabankową bez BIK. Nie jest to jednak propozycja dla firm w kłopotach finansowych i zadłużonych, ponieważ może się to wiązać tylko z pogłębieniem problemu. Decyzja ta musi więc być dobrze przemyślana.

Dodaj Twój komentarz