wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

co to jest lokata

Ranking lokat Lipiec 2019

Ranking lokat Lipiec 2019

Lokata Happy Idea Bank W zasadzie można powiedzieć, ze Idea Bank słynie z lokat o atrakcyjnych warunkach. Dla nowych klientów przygotowano ofertę, która gwarantuje 4% w skali roku. Okres lokaty to 3 miesiące. Nie wymaga dodatkowych produktów bankowych, typu konto osobiste….Na lokacie tej można ulokować tylko Nowe Środki, a więc nadwyżki powyżej salda wg stanu na 6.06.2019 r. Oprocentowanie jest stałe. Opcją jest też lokata 12-miesięczna, ale ona ma oprocentowanie 2,2%. Dla pozostałych osób przygotowano Lokatę Tradycyjną.

01.07.2019 Banki, Lokaty, News, Rankingi
Ranking lokat Kwiecień 2019

Ranking lokat Kwiecień 2019

Gdzie można umieścić pieniądze na lokacie? Ofert jest wiele – część z nich znajdziesz w naszym rankingu lokat, natomiast więcej propozycji dostępnych jest w porównywarce lokat bankowych….Lokata Progresywna Getin Bank Ta 12-miesięczna lokata ma zalety, które wyróżniają ją spośród innych ofert. Oprocentowanie jest stałe.

04.04.2019 Banki, Lokaty, News, Porównania, Rankingi
Ranking lokat grudzień 2019

Ranking lokat grudzień 2019

Najkorzystniejsza jest lokata na 36 miesięcy, ponieważ wtedy oprocentowanie to 2,40%. W przypadku lokaty na jeden miesiąc jest to 0,25%….W naszym rankingu w grudniu 2019 przedstawiamy lokaty [pełna LISTA], które wyróżniają się wśród innych. Sprawdź, co możesz zyskać, inwestując dodatkowe środki na lokacie i oblicz, jaki będzie ostateczny zysk.

02.12.2019 Lokaty, News
Ranking lokat sierpień 2019

Ranking lokat sierpień 2019

Poniżej opisujemy kilka z lokat, jakie mają w ofercie najpopularniejsze banki. Lokata na Nowe Środki Getin Bank ma w swojej ofercie kilka produktów będących lokatami. Różnią się między sobą warunkami, ale i możliwościami….Trzymiesięczna lokata na kwotę 10000 zł to już zysk tylko 1,30%. Propozycja lokaty – Idea Bank SA Idea Bank SA niemalże słynie z lokat. Wiele osób decyduje się na ich ofertę z uwagi na korzystne warunki. A na co można liczyć?

01.08.2019 Banki, Lokaty, News, Oszczędzanie, Rankingi
W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

A czym w ogóle są lokaty? Mówiąc ogólnie jest to umowa zawierana między bankiem a klientem, który decyduje się ulokować swoje oszczędności na lokacie. W zamian za to może liczyć na odsetki wynikające z oprocentowania lokat….Lokaty bankowe – czy jeszcze opłacalne? Lokaty bankowe największą popularnością cieszyły się kilkadziesiąt lat temu, kiedy ich oprocentowanie było na tyle wysokie, że faktycznie można było na nich zarobić.

09.12.2018 Finanse, Finansowanie, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopa procentowa a lokaty Wysokość proponowanych przez bank odsetek jest dowolna i w dużej mierze zależy od indywidualnych decyzji banku. Nie ma bowiem w Polsce żadnych przepisów, które regulowałyby oprocentowanie lokat bankowych….Wysokość stóp procentowych w NBP jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wysokość oprocentowania lokat.

06.12.2018 Banki, Gospodarka, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Lokaty, News
Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych

Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych

W porównaniu do tradycyjnych lokat bankowych są one więc oprocentowane na podobnym poziomie. Skąd zatem taki wzrost sprzedaży obligacji?…Przyczyny wzrostu sprzedaży obligacji skarbowych Głównym powodem wzrostu zainteresowania obligacjami jest fakt, że lokaty bankowe są coraz gorzej oprocentowane, a instytucje finansowe oferują coraz gorsze warunki swoich produktów.

24.08.2018 Finanse, Inwestowanie, News, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Oszczędzanie na lokacie Chociaż lokaty nie są obecnie szczególnie popularne, ponieważ są nisko oprocentowane, można potraktować je jako konto, na które warto odkładać środki, które później przeznaczymy na emeryturę….Oszczędzanie na lokacie ma swoje plusy, ponieważ nawet przy niskim oprocentowaniu, nasze pieniądze stale „pracują” i po upływie lat, im więcej będzie na koncie, pojawią się dodatkowe pieniądze.

03.07.2018 Domowe finanse, Emerytura, Finanse, Inwestowanie, Lifestyle, News, Oszczędzanie
Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Takie lokaty najczęściej zawierane są na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy i są wyżej oprocentowane, niż depozyty na żądanie. Zysk z takich lokat można łatwo obliczyć w internetowych kalkulatorach. Specyficzną formą wkładu klienta jest depozyt oszczędnościowy….Te określenie może dotyczyć zarówno lokat, jak i papierów wartościowych, biżuterii, numizmatów czy kruszców szlachetnych.

11.02.2019 Banki, Domowe finanse, Finanse, Gospodarka, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jaka forma oszczędzania będzie jednak najlepsza – konto oszczędnościowe, lokata, fundusz inwestycyjny a może obligacje skarbowe? Jak oszczędzać pieniądze? Czy konta oszczędnościowe mają jeszcze sens? Jak wybrać dobrą lokatę bankową?…Jak wybrać dobrą lokatę bankową? Lokaty bankowe nadal cieszą się sporą popularnością, choć jeżeli chodzi o zyski, wiele będzie zależało przede wszystkim od danej instytucji finansowej i ustalonej przez nie oprocentowania.

10.12.2018 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie