czwartek, 13 czerwca 2024
HotMoney

Ranking lokat Maj 2019

Lokata to pewien rodzaj pożyczki, jakiej klient udziela bankowi. Bank może przez określony w umowie okres obracać pieniędzmi klienta, a po upłynięciu tego czasu, oddaje mu tę kwotę, zwiększoną o odsetki. Lokaty cieszą się dużą popularnością, bo chociaż oprocentowanie, zależne od wysokości stóp Narodowego Banku Polskiego, zwykle nie jest bardzo wysokie, to za to inwestycja taka nie wiąże się z ryzykiem, jest więc jedną z najbezpieczniejszych. Ofert lokat bankowych nie brakuje, można więc dobrać taką, która najlepiej spełni nasze potrzeby – poniżej podajemy niektóre z tych lokat, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcamy też do zapoznania się z listą lokat bankowych, dzięki której można zweryfikować więcej ofert.

Lokata na Nowe Środki Getin Bank

Na tej lokacie można umieścić nowe środki, czyli, mówiąc konkretniej, nadwyżkę powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku. Okres trwania lokaty to 3 miesiące, a jej oprocentowanie w skali roku wynosi 2,8%. To produkt finansowy ze stałym oprocentowaniem, którego kapitalizacja następuje na koniec 3-miesięcznego okresu. Minimalna kwota, jaką można umieścić na lokacie, to 500 zł, natomiast górny limit to aż 1 000 000 zł.

zobacz także:  Kredyt hipoteczny - jak dostać? Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu na mieszkanie?

Lokata Progresywna Getin Bank

Inna oferta Getin Banku to lokata na 12 miesięcy. Jak wskazuje jej nazwa, funkcjonuje w jej przypadku progresywny model naliczania odsetek. Co to znaczy? W pierwszym okresie umownym wynosi ono od 0,60% za pierwszy miesiąc do 3,20% za ostatni, co oznacza, że średnie oprocentowanie w skali roku wynosi 1,60%. Minimalna kwota, jaką można wpłacić, to 500 zł.

Ta lokata ma jeszcze jedną istotną zaletę – można ją zerwać w dowolnym terminie. Oczywiście w przypadku innych ofert lokat teoretycznie też możemy to zrobić, trzeba mieć jednak na uwadze, że wiąże się to zazwyczaj z utratą dotychczas naliczonych odsetek. W Lokacie Progresywnej Getin Banku nie ma straty odsetek naliczonych za pełne miesiące według skali progresji (tutaj utratą odsetek skutkuje jedynie likwidacja lokaty w ciągu 1 miesiąca od jej założenia lub odnowienia).

Lokata Inbank

To lokata na 12 miesięcy bez dodatkowych warunków. Można ją założyć bez konieczności otwierania kolejnego konta. W dodatku cały proces obywa się w 100% za pośrednictwem internetu, nie trzeba więc w ogóle wychodzić w tym celu z domu, ani wystawać w kolejkach. Wystarczy zarejestrować się w serwisie, następnie wybrać parametry lokaty, podpisać umowę i zasilić lokatę przelewem. To nie tylko wygoda – przekłada się to również na szybkość, z jaką przebiegają procedury.

zobacz także:  Jak zmotywować się do oszczędzania?

eKonto z lokatą mBank

To oferta dla nowych klientów, czyli tych, którzy nie tylko aktualnie nie posiadają konta w mBanku, ale nie posiadali go również w przeszłości. Tacy, którzy po raz pierwszy zakładają konto w tej placówce, mogą liczyć na najwyższe oprocentowanie nominalne spośród ofert lokat tego banku, wynoszące w skali roku aż 3,5%. Lokata zakładana jest na 3 miesiące. Najniższa kwota, jaką można wpłacić to 500 zł, natomiast maksymalna wynosi 10 000 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć? Lokata odnawia się automatycznie po 3 miesiącach, a za jej wcześniejsze zerwanie nie są pobierane opłaty.

Dodaj Twój komentarz