piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje wypożyczenie auta w Warszawie, czyli wypożyczalnie aut w Warszawie, przykłady i ceny

Warszawa Pałac Kultury

Korzystanie z wypożyczalni samochodów staje się coraz popularniejsze. Zazwyczaj po takie usługi sięgamy, kiedy nie możemy skorzystać z własnego auta, ponieważ jest w naprawie lub gdy jedziemy do jakiegoś miasta w celach biznesowych lub turystycznych. W Warszawie jest wiele firm oferujących wynajem samochodów, ich flota, ale i cenniki, mogą się między sobą różnić. Ile więc kosztuje wypożyczenie auta w stolicy? Podajemy przykłady i ceny wynajmu samochodów w Warszawie.

Wypozyczalnia-aut24.pl

Wypożyczalnia aut w Warszawie, oferująca wynajem krótko-, średnio- i długoterminowy to Wypozyczalnia-aut24.pl, która świadczy usługi przez 7 dni w tygodniu. Jej flota obejmuje głównie samochody osobowe różnych klas (także premium) i marek. Ponadto, na życzenie klienta, możliwe jest także wypożyczenie fotelików dla dzieci, bagażnika dachowego, nawigacji GPS czy łańcuchów śniegowych. Wypożyczalnia ma aż 6 punktów odbioru samochodów w stolicy. Wybrane auta można odebrać przy Al. Jerozolimskich, Dworcu Wschodnim, Dworcu Gdańskim, na Lotnisku Modlin oraz w 2 miejscach na Lotnisku Okęcie. A jak kształtują się ceny wynajmu aut w tej warszawskiej firmie?

Cennik wynajmu samochodu uzależniony jest od czasu, na jaki ma być udostępnione auto oraz od klasy pojazdu. Przykładowo, Toyota Aygo klasy A przy wynajmie od 1 do 4 dni, kosztuje 69 zł za dobę. Jej cena spada, kiedy wzrasta okres wynajmu. Decydując się na wypożyczenie samochodu na dłużej niż 4 dni, koszt za dobę będzie wynosił 59 zł. Droższy jest wynajem pojazdów wyższych klas. Na przykład Toyota Yaris (kl. B+), przy wypożyczeniu do krótkoterminowym, kosztuje 79 zł za dobę. W wypożyczalni organizowane są także różnego rodzaju promocje obniżające ceny wynajmu nawet o połowę, warto więc uważnie je śledzić.

zobacz także:  Gdzie Chińczycy produkują lub zamierzają produkować auta w Europie?

Decydując się na samochód klasy C, np. Ford Focus Hatchback, przy wynajmie do 4 dni trzeba będzie zapłacić 109 zł za dobę, jeśli będzie to dłuższy wynajem, wtedy cena spada do 89 zł. Wyższe są ceny wynajmu aut z segmentu D. Przykładowo Kia Ceed Kombi, przy wypożyczeniu krótkoterminowym kosztuje 119 zł za dobę, przy wynajmie dłuższym 109 zł. Chcąc skorzystać z oferty premium, trzeba liczyć się z dużo wyższymi kosztami. Wybierając Mercedesa E klasy 4Matic z 2019 roku, koszt wynajmu do 4 dni to 399 zł za dobę, a powyżej tego czasu 289 zł (jest to cena promocyjna).

Autocash24.pl

Warszawska wypożyczalnia samochodów autocash24.pl świadczy wynajem w 3 opcjach czasowych: 1-30 dni, 2-24 miesiące lub 25-60 miesięcy. Poza wynajmem samochodów osobowych, w ofercie dostępne są także busy dla 8-9 pasażerów oraz auta dostawcze. Wypożyczalnia autocash24.pl ma swój oddział w Warszawie przy ul. Pilchowickiej 27/3B. To, co ją wyróżnia, to świadczenie usług bez wymaganej kaucji. Ceny wynajmu, podobnie jak w przypadku poprzedniej wypożyczalni, uzależnione są od okresu najmu, rodzaju samochodu i jego opcjonalnego wyposażenia. Jak przedstawiają się ceny wybranych aut w Autocash24.pl?

W klasie A popularnym samochodem jest Skoda Citigo. Przy wynajmie na 1-2 dni koszt to 85 zł za dobę, 3-7 dni 80 zł za dobę, 8-29 dni to 75 zł za dobę. Droższe jest wypożyczenie Skody Fabii z segmentu B, w jej przypadku ceny wahają się od 87 zł do 97 zł. Wynajem na miesiąc to koszt ok. 1770 zł.

zobacz także:  Kuriozalne ubezpieczenia, które oferują ubezpieczyciele, może jednak warto?

Przedstawicielem klasy C może być Seat Leon. W jego przypadku wynajem krótkoterminowy kosztuje od 112 zł do 117 zł. Klasa D i np. Volkswagen Passat to jeszcze wyższy wydatek. Wypożyczenie takiego auta to koszt od 178 zł do 198 zł za dobę. Wybierając pojazd z segmentu E, przykładowo Audi A6, należy liczyć się z kosztami od 379 zł do 399 zł.

Jeżeli chodzi o wynajem długoterminowy, na stronie firmy dostępny jest specjalny kalkulator, za pomocą którego można wyliczyć wstępne koszty dla takiej usługi, uwzględniając przy tym liczbę miesięcy, miesięczny limit kilometrów i klasę pojazdu.

Carnet.pl

Carnet.pl to wypożyczalnia samochodów, która w Warszawie ma swoje oddziały przy Al. Jerozolimskich 134 i ul. Łopuszańskiej 36. Oferuje ona krótko-, średnio- i długoterminowy wynajem pojazdów, a nawet możliwość wypożyczenia auta z szoferem. Wypożyczalnia może pochwalić się nowoczesną i dobrze wyposażoną flotą. Daje też możliwość wynajmu aut przez Internet, w ten sposób można skorzystać z niższych kosztów usług.

Podobnie jak w przypadku wyżej wymieniowych wypożyczalni, w tej również najniższe są ceny wynajmu samochodów klasy A. Przykładowo, za wypożyczenie Toyoty Aygo lub Kii Picanto należy zapłacić 95 zł za dobę, do tego dochodzi jeszcze kaucja zwrotna w wysokości 400 zł. Nieco droższe są pojazdy klasy B. Opel Corsa, Renault Clio, Toyota Yaris, Citroen C3, Seat Ibiza to wydatek 99 zł za dobę plus kaucja zwrotna 500 zł.

zobacz także:  Ile kosztują ekologiczne kosmetyki, czy są o wiele droższe od zwykłych?

W przypadku samochodów należących do klasy C, w carnet.pl obowiązują obecnie promocyjne ceny. Przykładowo, za wynajem aut Toyota Corolla czy Hyundai i30 należy zapłacić 139 zł za dobę (bez promocji 159 zł) plus kaucja zwrotna 600 zł. Droższe są oczywiście pojazdy klasy D i E. Mazda 6 i Opel Insignia to wydatek 199 zł za dobę, kaucja wzrasta do 900 zł. BMW Serii 3 kosztuje natomiast 299 zł za dobę przy kaucji w wysokości 2000 zł.

Wynajem aut w Warszawie – czy droższy niż w innych miastach?

Większość wypożyczalni samochodów w Warszawie to sieci, prowadzące działalność w całej Polsce. Mają one czasami nawet po kilkadziesiąt oddziałów. Dzięki temu można wynająć auto w stolicy, a zwrócić je np. w Gdańsku. Wypożyczalnie aut działające w ten sposób mają w większości ujednolicone cenniki. Nie ma więc różnicy, czy wynajmuje się auto w Warszawie, czy w Krakowie. Ceny zależą głównie od tego, jakiej klasy jest dany samochód. Im mniejsze i bardziej ekonomiczne auta, tym tańszy wynajem i na odwrót. SUV-y i auta należące do segmentu premium są najdroższe. Nie bez znaczenia jest również okres wynajmu. Najmniej opłacalny z punktu widzenia wypożyczalni jest wynajem krótkoterminowy, dlatego jego ceny są wyższe w porównaniu do wynajmu długoterminowego. Wpływ na ostateczną cenę ma także wyposażenie auta, ewentualne dodatkowe udogodnienia w postaci fotelika czy bagażnika dachowego. Niektóre wypożyczalnie wprowadzają także limity kilometrów, jednak są one w mniejszości. Nie wszystkie też decydują się na stosowanie kaucji zwrotnych, chociaż w większości tego typu firm pozostaje to standardem i głównym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Dodaj Twój komentarz