poniedziałek, 27 czerwca 2022
HotMoney

lokata co to jest

Ranking lokat wrzesień 2019

Ranking lokat wrzesień 2019

Minimalna kwota, jaką można wpłacić na lokatę to 500 zł, natomiast maksymalna wynosi 100 000 zł. Oprocentowanie lokaty jest stałe, a kapitalizacja następuje na koniec okresu. Lokata online w Santander Bank Lokata, którą można wygodnie założyć bez wychodzenia z domu….Lokata zostaje automatycznie przedłużona na ten sam okres – nie trzeba nic robić w tym celu. Minimalna kwota, jaką można wpłacić na lokatę, wynosi 1000 zł, maksymalna to aż 400 000 zł. Lokata Happy w Idea Bank Ta 3-miesięczna lokata dostępna jest dla nowych klientów.

02.09.2019 Banki, Lokaty, News
Ranking lokat Maj 2019

Ranking lokat Maj 2019

Lokata na Nowe Środki Getin Bank Na tej lokacie można umieścić nowe środki, czyli, mówiąc konkretniej, nadwyżkę powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Noble Banku. Okres trwania lokaty to 3 miesiące, a jej oprocentowanie w skali roku wynosi 2,8%….Ofert lokat bankowych nie brakuje, można więc dobrać taką, która najlepiej spełni nasze potrzeby – poniżej podajemy niektóre z tych lokat, na które warto zwrócić uwagę. Zachęcamy też do zapoznania się z listą lokat bankowych, dzięki której można zweryfikować więcej ofert.

02.05.2019 Banki, Lokaty, News, Oszczędzanie, Porównania, Rankingi
Zerwanie lokaty – czy można liczyć na zysk?

Zerwanie lokaty – czy można liczyć na zysk?

Czy wcześniejsze zerwanie lokaty to utrata zysków? Jak znaleźć dobrą lokatę bankową? Czym jest lokata? Lokata zwana jest inaczej depozytem bankowym. Stanowi ona jedną z najpopularniejszych produktów inwestycyjnych, która oferują zarówno banki, jak i inne instytucje finansowe….Czy wcześniejsze zerwanie lokaty to utrata zysków? Lokaty wchodzą w kapitał banku, który wykorzystywany jest przy kredytach, co za tym idzie, każda z lokat jest formą zysku dla banku, a jej wcześniejsze zerwanie jest dla niego stratą.

17.12.2018 Banki, Finanse, Inwestowanie, Lokaty, News, Oszczędzanie, Przepisy
Jakie banki oferują najwyższe oprocentowanie lokat?

Jakie banki oferują najwyższe oprocentowanie lokat?

Lokaty terminowe, rentierskie, dynamiczne… Czym są? Nest Lokata Witaj – Nest Bank Lokata Happy – Idea Bank SA eKonto z lokatą – mBank Lokata bezkarna – BGŻOptima Lokaty terminowe, rentierskie, dynamiczne… Czym są?…Lokata dynamiczna pozwala nam (w przeciwieństwie do dwóch pozostałych) na wycofanie pieniędzy z banku przy jednoczesnym zachowaniu dotychczas naliczonych odsetek. Bardzo często oprocentowanie tych lokat wzrasta wraz z długością trwania lokaty.

17.08.2018 Finanse, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie, Porównania, Rankingi
W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

A czym w ogóle są lokaty? Mówiąc ogólnie jest to umowa zawierana między bankiem a klientem, który decyduje się ulokować swoje oszczędności na lokacie. W zamian za to może liczyć na odsetki wynikające z oprocentowania lokat….Lokaty bankowe – czy jeszcze opłacalne? Lokaty bankowe największą popularnością cieszyły się kilkadziesiąt lat temu, kiedy ich oprocentowanie było na tyle wysokie, że faktycznie można było na nich zarobić.

09.12.2018 Finanse, Finansowanie, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jaka forma oszczędzania będzie jednak najlepsza – konto oszczędnościowe, lokata, fundusz inwestycyjny a może obligacje skarbowe? Jak oszczędzać pieniądze? Czy konta oszczędnościowe mają jeszcze sens? Jak wybrać dobrą lokatę bankową?…Jak wybrać dobrą lokatę bankową? Lokaty bankowe nadal cieszą się sporą popularnością, choć jeżeli chodzi o zyski, wiele będzie zależało przede wszystkim od danej instytucji finansowej i ustalonej przez nie oprocentowania.

10.12.2018 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopa procentowa a lokaty Wysokość proponowanych przez bank odsetek jest dowolna i w dużej mierze zależy od indywidualnych decyzji banku. Nie ma bowiem w Polsce żadnych przepisów, które regulowałyby oprocentowanie lokat bankowych….Wysokość stóp procentowych w NBP jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wysokość oprocentowania lokat.

06.12.2018 Banki, Gospodarka, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Lokaty, News
Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Oszczędzanie na lokacie Chociaż lokaty nie są obecnie szczególnie popularne, ponieważ są nisko oprocentowane, można potraktować je jako konto, na które warto odkładać środki, które później przeznaczymy na emeryturę….Oszczędzanie na lokacie ma swoje plusy, ponieważ nawet przy niskim oprocentowaniu, nasze pieniądze stale „pracują” i po upływie lat, im więcej będzie na koncie, pojawią się dodatkowe pieniądze.

03.07.2018 Domowe finanse, Emerytura, Finanse, Inwestowanie, Lifestyle, News, Oszczędzanie
Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Z pewnością pod względem bezpieczeństwa i pewności zysków będą dominować przede wszystkim lokaty, choć nie da się na nich zarobić zbyt wiele….Nie licząc lokat, w pozostałych przypadkach wymagalne jest od inwestującego umiejętność szybkiej reakcji oraz analizy bieżących zmian. Konieczne jest więc umieć kalkulować ryzykiem oraz potencjalnymi zyskami i stratami.

29.04.2019 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, News