środa, 30 listopada 2022
HotMoney

lokata co to jest

Zerwanie lokaty – czy można liczyć na zysk?

Zerwanie lokaty – czy można liczyć na zysk?

Czy wcześniejsze zerwanie lokaty to utrata zysków? Jak znaleźć dobrą lokatę bankową? Czym jest lokata? Lokata zwana jest inaczej depozytem bankowym. Stanowi ona jedną z najpopularniejszych produktów inwestycyjnych, która oferują zarówno banki, jak i inne instytucje finansowe….Czy wcześniejsze zerwanie lokaty to utrata zysków? Lokaty wchodzą w kapitał banku, który wykorzystywany jest przy kredytach, co za tym idzie, każda z lokat jest formą zysku dla banku, a jej wcześniejsze zerwanie jest dla niego stratą.

17.12.2018 Banki, Finanse, Inwestowanie, Lokaty, News, Oszczędzanie, Przepisy
Ranking lokat październik 2019

Ranking lokat październik 2019

Lokata Powitalna w EUR lub USD, Lokata Mobilna, Lokata Tradycyjna, e-lokata Tradycyjna, Lokata Progresywna, Lokata Standardowa, czy lokaty walutowe. Lokata w mBank W mBank warta rozważenia jest lokata dla nowych klientów….Oprocentowanie takiej lokaty uzależnione jest od tego, na jaki okres się decydujemy. Ponadto w mBank są jeszcze lokaty na nowe środki, lokaty elastyczne i lokaty walutowe. Lokata w Nest Bank W Nest Bank również do wyboru jest kilka lokat.

01.10.2019 Lokaty, Rankingi
Ranking lokat sierpień 2019

Ranking lokat sierpień 2019

Poniżej opisujemy kilka z lokat, jakie mają w ofercie najpopularniejsze banki. Lokata na Nowe Środki Getin Bank ma w swojej ofercie kilka produktów będących lokatami. Różnią się między sobą warunkami, ale i możliwościami….Trzymiesięczna lokata na kwotę 10000 zł to już zysk tylko 1,30%. Propozycja lokaty – Idea Bank SA Idea Bank SA niemalże słynie z lokat. Wiele osób decyduje się na ich ofertę z uwagi na korzystne warunki. A na co można liczyć?

01.08.2019 Banki, Lokaty, News, Oszczędzanie, Rankingi
Jakie banki oferują najwyższe oprocentowanie lokat?

Jakie banki oferują najwyższe oprocentowanie lokat?

Lokaty terminowe, rentierskie, dynamiczne… Czym są? Nest Lokata Witaj – Nest Bank Lokata Happy – Idea Bank SA eKonto z lokatą – mBank Lokata bezkarna – BGŻOptima Lokaty terminowe, rentierskie, dynamiczne… Czym są?…Lokata dynamiczna pozwala nam (w przeciwieństwie do dwóch pozostałych) na wycofanie pieniędzy z banku przy jednoczesnym zachowaniu dotychczas naliczonych odsetek. Bardzo często oprocentowanie tych lokat wzrasta wraz z długością trwania lokaty.

17.08.2018 Finanse, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie, Porównania, Rankingi
Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jak oszczędzać w 2019 roku? Lokaty, konta oszczędnościowe czy fundusze inwestycyjne?

Jaka forma oszczędzania będzie jednak najlepsza – konto oszczędnościowe, lokata, fundusz inwestycyjny a może obligacje skarbowe? Jak oszczędzać pieniądze? Czy konta oszczędnościowe mają jeszcze sens? Jak wybrać dobrą lokatę bankową?…Jak wybrać dobrą lokatę bankową? Lokaty bankowe nadal cieszą się sporą popularnością, choć jeżeli chodzi o zyski, wiele będzie zależało przede wszystkim od danej instytucji finansowej i ustalonej przez nie oprocentowania.

10.12.2018 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie
W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

W co inwestować? Obligacje skarbowe, korporacyjne, lokaty, fundusze inwestycyjne – co wybrać?

A czym w ogóle są lokaty? Mówiąc ogólnie jest to umowa zawierana między bankiem a klientem, który decyduje się ulokować swoje oszczędności na lokacie. W zamian za to może liczyć na odsetki wynikające z oprocentowania lokat….Lokaty bankowe – czy jeszcze opłacalne? Lokaty bankowe największą popularnością cieszyły się kilkadziesiąt lat temu, kiedy ich oprocentowanie było na tyle wysokie, że faktycznie można było na nich zarobić.

09.12.2018 Finanse, Finansowanie, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopy procentowe – co to jest, od czego zależą? Wpływ stóp procentowych na kredyty i lokaty

Stopa procentowa a lokaty Wysokość proponowanych przez bank odsetek jest dowolna i w dużej mierze zależy od indywidualnych decyzji banku. Nie ma bowiem w Polsce żadnych przepisów, które regulowałyby oprocentowanie lokat bankowych….Wysokość stóp procentowych w NBP jest najistotniejszym czynnikiem wpływającym na wysokość oprocentowania lokat.

06.12.2018 Banki, Gospodarka, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Lokaty, News
Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych

Rekordowa sprzedaż obligacji skarbowych

W porównaniu do tradycyjnych lokat bankowych są one więc oprocentowane na podobnym poziomie. Skąd zatem taki wzrost sprzedaży obligacji?…Przyczyny wzrostu sprzedaży obligacji skarbowych Głównym powodem wzrostu zainteresowania obligacjami jest fakt, że lokaty bankowe są coraz gorzej oprocentowane, a instytucje finansowe oferują coraz gorsze warunki swoich produktów.

24.08.2018 Finanse, Inwestowanie, News, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Jak zarobić na emeryturę? Jak inwestować, oszczędzać, by mieć wyższą emeryturę?

Oszczędzanie na lokacie Chociaż lokaty nie są obecnie szczególnie popularne, ponieważ są nisko oprocentowane, można potraktować je jako konto, na które warto odkładać środki, które później przeznaczymy na emeryturę….Oszczędzanie na lokacie ma swoje plusy, ponieważ nawet przy niskim oprocentowaniu, nasze pieniądze stale „pracują” i po upływie lat, im więcej będzie na koncie, pojawią się dodatkowe pieniądze.

03.07.2018 Domowe finanse, Emerytura, Finanse, Inwestowanie, Lifestyle, News, Oszczędzanie
Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Takie lokaty najczęściej zawierane są na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy i są wyżej oprocentowane, niż depozyty na żądanie. Zysk z takich lokat można łatwo obliczyć w internetowych kalkulatorach. Specyficzną formą wkładu klienta jest depozyt oszczędnościowy….Te określenie może dotyczyć zarówno lokat, jak i papierów wartościowych, biżuterii, numizmatów czy kruszców szlachetnych.

11.02.2019 Banki, Domowe finanse, Finanse, Gospodarka, Inwestowanie, Konta oszczędnościowe, Lokaty, News, Oszczędzanie