piątek, 21 czerwca 2024
HotMoney

Jakie banki oferują najwyższe oprocentowanie lokat?

banknoty posadzone na grządce

Posiadając oszczędności, warto rozważyć dostępne możliwości ich pomnażania. Popularnym sposobem jest wpłacanie pieniędzy na lokaty. Jest to w pełni bezpieczne wyjście, które gwarantuje nam zysk, a przy tym nasz kapitał nie traci na wartości ze względu na inflację.

Lokaty terminowe, rentierskie, dynamiczne… Czym są?

Rodzajów lokat bankowych jest bardzo wiele, w dodatku różnią się między sobą dość znacząco. Warto zatem wiedzieć na jakich zasadach działania opierają się te produkty bankowe, aby móc je odpowiednio wykorzystać w celu pomnażania swoich oszczędności.

Lokaty terminowe polegają na tym, że lokujemy swoje środki pieniężne na z góry określony czas w banku, który w wyznaczonym terminie ma obowiązek zwrócić je nam wraz z naliczonymi odsetkami. Ten rodzaj lokat dzieli się na lokaty odnawialne i nieodnawialne. Oznacza to, że pieniądze mogą do nas wrócić lub ponownie zostać wykorzystane przez bank, a tym samym przynieść nam ponownie zysk.

zobacz także:  Obligacje korporacyjne - co to jest, jak kupić?

Lokata rentierska różni się od terminowej tym, że czas jej trwania jest znacznie dłuższy, a bank systematycznie wypłaca nam naliczone odsetki w wyznaczonych odstępach czasu.

Lokata dynamiczna pozwala nam (w przeciwieństwie do dwóch pozostałych) na wycofanie pieniędzy z banku przy jednoczesnym zachowaniu dotychczas naliczonych odsetek. Bardzo często oprocentowanie tych lokat wzrasta wraz z długością trwania lokaty.

Nest Lokata Witaj – Nest Bank

Oprocentowanie tej lokaty wynosi 4% w skali roku, a okres jej trwania to 3 i 6 miesięcy. Jest to jednak oferta skierowana wyłącznie do nowych klientów Nest Banku, którzy decydują się na otwarcie w nim konta. Aby z niej skorzystać, musimy podjąć decyzję o założeniu lokaty w ciągu 30 dni od otwarcia konta bankowego.

Lokata Happy – Idea Bank SA

Jednym z banków, które oferują najwyższe oprocentowanie jest także Idea Bank SA. Lokata Happy gwarantuje nam oprocentowanie wynoszące 4% w skali roku. Nie musimy przy tym zakładać konta w tym banku, a samą lokatę można założyć online. Okres trwania lokaty to 3 miesiące.

eKonto z lokatą – mBank

Ta oferta, podobnie, jak propozycja Nest Banku, skierowana jest wyłącznie do nowych klientów, którzy po raz pierwszy otwierają konto w mBanku. Dzięki niej możemy pomnożyć swoje oszczędności o 3,5 % w skali roku. Ponadto jest to lokata na 3 miesiące, automatycznie odnawialna.

zobacz także:  Oszustwa na Facebooku - na co uważać, w co lepiej nie klikać?

Lokata bezkarna – BGŻOptima

Bank BGŻOptima również oferuje lokatę dla nowych klientów, zapewniając im oprocentowanie wynoszące 3,5 % w skali roku. Dodatkowym atutem jest gwarancja wypłaty naliczonych odsetek, w przypadku, gdy zdecydujemy się na wcześniejsze zamknięcie lokaty i pobranie swoich pieniędzy.

 

Ponadto zobacz tutaj całą listę lokat, by przekonać się, które banki oferują najkorzystniejsze warunki.

komentarze 2

  1. Lusia pisze:

    Nie wygląda to źle, ale prawdą jest, że obecnie lokaty nie przynoszą już takich zysków jak kiedyś, jeszcze gorzej wyglądają tylko konta oszczędnościowe. Ale na pewno jest to jednak zysk pewny i bezpieczny, pieniędzy nie stracimy, trzeba się tylko liczyć z zamrożeniem środków.

  2. andzia88 pisze:

    Generalnie z lokat nie ma się kokosów, ale lepsze to niż nic. W skarpecie pieniądze nie zarabiają, ba! Mówi się nawet, że tracą na wartości.

Dodaj Twój komentarz