poniedziałek, 4 grudnia 2023
HotMoney

ile lat do emerytury

ZUS czy KRUS – jakie warunki trzeba spełnić, aby przejść z ZUS do KRUS?

ZUS czy KRUS – jakie warunki trzeba spełnić, aby przejść z ZUS do KRUS?

Emerytura z KRUS – kiedy? O emeryturę z KRUS mogą ubiegać się osoby, które opłacały składki przez minimum 25 lat oraz osiągnęły już wiek emerytalny wskazany w ustawie. Co istotne, w tym przypadku nie są brane pod uwagę składki opłacane w ZUS, a jedynie w KRUS….Emerytura z KRUS – kiedy? Składki w ZUS a w KRUS Warto porównać wysokość składek dla przedsiębiorców w obu tych instytucjach, żeby zrozumieć, czemu wiele osób próbuje przejść z ZUS do KRUS.

05.11.2018 Emerytura, Finanse, Prawo, Przepisy, ZUS
Davos, Mama 4 Plus… – przegląd 22 stycznia

Davos, Mama 4 Plus… – przegląd 22 stycznia

Według szacunków rządowych z programu „Mama 4 Plus” skorzysta 65 tysięcy osób, które nie wypracowały emerytury oraz 20,8 tysiąca takich, które pobierają emeryturę niższą niż minimalna….W myśl tej ustawy matkom, które urodziły i wychowały przynajmniej czwórkę dzieci oraz osiągnęły wiek emerytalny, przysługiwać ma prawo do minimalnej emerytury.

23.01.2019 Emerytura, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka
Ustawa o transporcie drogowym, Policyjne emerytury… – przegląd 4 maj 2019

Ustawa o transporcie drogowym, Policyjne emerytury… – przegląd 4 maj 2019

Według tego projektu ustawa miałaby usunąć warunek ukończenia 55 roku życia, jaki obecnie jest niezbędny, by uzyskać prawo do policyjnej emerytury….Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym Policyjna emerytura Reparacje wojenne dla Grecji? Nowelizacja ustawy o transporcie drogowym Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie drogowym.

05.06.2019 Emerytura, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Jest już projekt budżetu na 2019 rok

Jest już projekt budżetu na 2019 rok

To oznacza, że najniższa emerytura i renta będą teraz wyższe o 33,50 zł, ale już średnia emerytura pomostowa w wysokości 2642 zł zostanie podwyższona o 86,12 zł….Sporo środków ma zostać przeznaczonych na podwyższenie emerytur i rent socjalnych. Waloryzacja ma wynieść 3,26%, a jej koszt został oszacowany na 6,86 mld zł.

22.08.2018 News, Pokazali w TV, Polityka
Emerytury sędziów i prokuratorów – za wysokie?

Emerytury sędziów i prokuratorów – za wysokie?

Sędziowie i prokuratorzy nie przechodzą na emeryturę w potocznym rozumieniu, po przekroczeniu określonego wieku lub z powodów zdrowotnych przechodzą w stan spoczynku. Jakie „emerytury” pobierają sędziowie i prokuratorzy?…Wysokość wynagrodzeń, związana z nimi stosunkowo duża „emerytura” staje się często narzędziem politycznej polemiki. Należy jednak pamiętać, że są to zawody zaufania społecznego, związane z ogromem odpowiedzialności, wymagające wiedzy i intelektualnej niezależności.

21.11.2018 Emerytura, News, Praca, Prawo, Wynagrodzenia
Ulgi i ułatwienia dla przedsiębiorców, czy wszystkie są korzystne?

Ulgi i ułatwienia dla przedsiębiorców, czy wszystkie są korzystne?

Nie jest to jednak tak korzystne jak się wydaje, bowiem trzeba liczyć się z faktem, że „mały ZUS” to też mała emerytura w przyszłości….Okres, kiedy nie są płacone składki na ubezpieczenie społeczne, nie jest uwzględniany przy wyliczeniach emerytury, a z pewnością jej nie podwyższy.

04.11.2018 Finanse, Firma, Podatki, Praca, Prawo
Sposoby na oszczędzanie

Sposoby na oszczędzanie

Planując strategię oszczędzania, nie zapomnij również o oszczędzaniu na emeryturę. Dobrym pomysłem jest ustalenie zarówno krótkoterminowych celów oszczędnościowych, takich jak wakacje lub zaliczka na dom, jak i długoterminowych, takich jak emerytura….Dowiedz się, jakie plany oszczędzania na emeryturę oferuje twój pracodawca. Zbyt często ludzie rezygnują z oszczędzania, czując, że mają za dużo długów, zbyt wiele wydatków i po prostu nie mogą sobie na to pozwolić.

28.10.2021 Domowe finanse, Finanse, Oszczędzanie
500+ dla emerytów – co zakłada projekt?

500+ dla emerytów – co zakłada projekt?

Pierwszy z nich zakładał wypłatę trzynastej emerytury, co tak naprawdę było w nieco zmienionej wersji pomysłem PO z ubiegłego roku. Drugi polegał na zwolnieniu emerytów z podatku dochodowego PIT, na czym skorzystaliby seniorzy z najniższą emeryturą.

11.09.2018 Emerytura, Gospodarka, News
Wyłudzenie dotacji, Wybuch w Rosji… – przegląd 12 sierpień 2019

Wyłudzenie dotacji, Wybuch w Rosji… – przegląd 12 sierpień 2019

Wyższa emerytura za pracę przed monitorem kineskopowym Niektóre osoby mogą starać się o rekompensatę za wzrok zmęczony pracą przed monitorem kineskopowym….Wyższa emerytura za pracę przed monitorem kineskopowym Wyłudzenie dotacji z PARP Wybuch na poligonie w Rosji Nepotyzm po brazylijsku – syn prezydenta ambasadorem?

13.08.2019 News, Polityka
Jak wiek kredytobiorcy wpływa na wysokość i koszt kredytu?

Jak wiek kredytobiorcy wpływa na wysokość i koszt kredytu?

Nawet emeryci są mile widziani przez pożyczkodawców, ponieważ emerytura jest stabilnym źródłem dochodów….Zobowiązuje ona banki i instytucje finansowe, aby uwzględniały w swoich rachubach, że dochody ich klientów spadają, gdy przejdą oni na emeryturę. Na jakie zatem warunki kredytu mogą liczyć klienci w zależności od ich wieku? Przełomowy jest próg wiekowy 35 lat.

11.12.2018 Banki, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Kredyty hipoteczne, News