środa, 29 maja 2024
HotMoney

Ranking kont osobistych Czerwiec 2019

Wybór konta osobistego nie jest prosty. Na co warto zwrócić uwagę, przeglądając oferty? Kluczowa z pewnością będzie kwestia opłat. Trzeba więc zastanowić się, z jakich usług będziemy korzystać. Czy będziemy na koncie tylko przechowywać pieniądze? Czy będziemy płacić kartą (i jak często), wypłacać gotówkę z bankomatów, robić przelewy krajowe lub zagraniczne? Oceńmy rzetelnie, które z oferowanych usług będą nam potrzebne i przeanalizujmy oferty pod względem opłat za te właśnie usługi. Niektóre konta osobiste, które można wziąć pod uwagę, znajdziecie w poniższym zestawieniu. Szerszą listę kont osobistych też warto przejrzeć.

Nest Konto w Nest Banku

Nest Konto może przyciągać przede wszystkim brakiem opłat za codzienne korzystanie. Nie musimy nic płacić za prowadzenie rachunku płatniczego, ani za wydanie i obsługę karty debetowej Visa. Możemy bez żadnych opłat wypłacać gotówkę w dowolnej kwocie z każdego bankomatu w Polsce. Darmowe są też przelewy internetowe krajowe Elixir, internetowe przelewy europejskie SEPA i wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet.

Założenie Nest Konta otwiera tez przed nami nowe możliwości, nowi klienci mogą bowiem liczyć na korzystne oprocentowanie na Nest Lokacie (4%) i rachunku oszczędnościowym Nest Oszczędności (do 2,25%).

zobacz także:  Depozyt bankowy, co to jest i na czym polegają depozyty bankowe?

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

W przypadku tego konta mamy szereg możliwych korzyści do wyboru. Dwie z nich możemy mieć za darmo, za każdą kolejną dopłacamy 3,50 zł miesięcznie.

Możliwe do wybrania korzyści to: 3% na koncie oszczędnościowym, atrakcyjne warunki limitu na koncie, pomoc w nagłych wypadkach (assistance: samochodowe, domowe i medyczne), 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce, 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą, pakiet powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku, ubezpieczenie w podróży za granicą, pakiet 5 internetowych przelewów natychmiastowych, zwrot 1% za płatności telefonem, oraz program Mastercard Priceless Specials, umożliwiający wymianę punktów zbieranych przy płatnościach kartą na nagrody. Korzyści te możemy elastycznie wybierać i zmieniać w zależności od naszych potrzeb.

Ponadto nie musimy płacić za prowadzenie konta, jeżeli zapewnimy wpływ minimum 1500 zł miesięcznie albo nie ukończyliśmy 26 lat. Nie będziemy też płacić za kartę debetowa, jeśli będziemy dokonywać przynajmniej 300 zł bezgotówkowych transakcji miesięcznie.

Konto 360° w Banku Millennium

To konto również nie wymaga wielu opłat. Przy zapewnieniu 1000 zł wpływów zewnętrznych i minimum jednej płatności kartą do konta lub BLIKIEM w miesiącu, nie trzeba płacić za prowadzenie rachunku płatniczego, obsługę karty debetowej, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów, przelewy BLIKIEM na numer telefonu, ani za krajowe przelewy w PLN w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Jeśli nie zapewnimy minimum wpływów zewnętrznych i płatności kartą lub BLIKIEM, opłata za prowadzenie konta i obsługę karty wyniesie 15 zł miesięcznie.

zobacz także:  Śmierć kredytobiorcy - czy kredyt przepada? Kto dziedziczy kredyt?

Do konta dodany jest też Pakiet Bardzo Pomocny, czyli działająca w ramach ubezpieczenia pomoc techniczna i medyczna, z której można skorzystać 7 razy w ciągu roku. Przez rok od założenia konta z pomocy tej można korzystać za darmo. Po upływie tego terminu, kosztować nas ona będzie 4,98 zł miesięcznie.

Dodaj Twój komentarz