wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Ranking kont dla firm luty 2020

Konta dla firm przeznaczone są dla każdego rodzaju przedsiębiorcy, także dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Przypominają one zwykłe rachunki osobiste dla osób fizycznych, z reguły droższa jest jednak obsługa takich kont. W zamian za to klienci mogą otrzymać darmowe przelewy do ZUS i US i na co warto zwracać uwagę. Rachunki firmowe nie są obowiązkowe, jednak znacznie ułatwiają one prowadzenie działalności. Konta dla firm [pełna LISTA] oferowane są przez wiele banków. Dobrze jest zapoznać się z ofertami różnych instytucji, np. przeglądając rankingi kont firmowych. Gdzie warto założyć rachunek dla przedsiębiorcy w lutym 2020 r.?

Konto firmowe w Nest Bank

W Nest Bank jest „BIZnest Konto” dla firm. W 2017 r. zajęło ono 1 miejsce w rankingu Bankier.pl w kategorii rachunków biznesowych. Prowadzenie konta, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów, przelewy krajowe (w tym do US i ZUS), przelewy internetowe SEPA są darmowe. Bezpłatne jest także wydanie i obsługa karty debetowej Visa. Dodatkowo zyskać można dzierżawę terminala płatniczego za 0 zł na rok i dostęp do płatności mobilnych.

zobacz także:  Jak skutecznie oszczędzać? Porównanie oprocentowania kont oszczędnościowych

Konto firmowe w Alior Bank

W Alior Bank dostępnych jest kilka kont biznesowych. „Rachunek 4×4” skierowany jest do osób, które korzystają z uproszczonej księgowości. Prowadzenie konta jest darmowe, podobnie jak usługa księgowości online. Za darmo są także przelewy internetowe, w tym do ZUS i US oraz wydanie i korzystanie z karty debetowej. Dodatkowo do wyboru są 4 pakiety za 10 zł miesięcznie. W zależności od wybranej opcji mogą one gwarantować darmowe przelewy natychmiastowe, wypłaty z bankomatów krajowych, zagranicznych itp. Jest jeszcze „iKonto Biznes”, w którym przelewy krajowe są bezpłatne, podobnie jak otwarcie i prowadzenie rachunku. Dodatkowo można zyskać 1500 zł za aktywne korzystanie z konta. Ponadto, Alior Bank oferuje jeszcze „Rachunek Partner” (darmowe dla aktywnych klientów) i „Rachunek z pakietem www”.

Konto firmowe w mBank

W mBank również istnieje możliwość założenia jednego z wielu kont biznesowych. Pierwsze to „Konto firmowe Start”. Jego otwarcie i prowadzenie jest bezpłatne przez 12 miesięcy. Skierowane jest ono do jednoosobowych działalności, spółek z o.o., cywilnych, jawnych, stowarzyszeń i fundacji. Przelewy do ZUS i US są bezpłatne, podobnie jak wypłaty gotówki z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander (od 100 zł). Jest jeszcze „Konto firmowe z gwarancją ceny”. Przez 2 lata jest ono bezpłatne, chodzi o najważniejsze usługi jak przelewy krajowe i w euro, wypłaty z wyżej wymienionych bankomatów, prowadzenie karty debetowej, wpłatomaty. Przedsiębiorcy mają jeszcze możliwość założenia „Konta firmowego Komfort”. W jego ramach przelewy ZUS i US, 20 przelewów internetowych, pierwsza karta debetowa to usługi bezpłatne. Podobnie jak wypłaty gotówki w bankomatach, a także płatności bezgotówkowe.

zobacz także:  Rząd chce ułatwić rodzinnym firmom dokonywanie zmiany pokoleniowej

Konto firmowe Santander

W Santander jest „Konto Firmowe Godne Polecenia”. Prowadzenie rachunku jest darmowe. Kllient może zyskać do 900 zł premii, a także częściowe zwroty za opłaty autostradowe, hotele czy paliwo na stacjach CircleK. Darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, podobnie jak 10 pierwszych przelewów natychmiastowych. Klienci nie płacą także za wydanie i użytkowanie pierwszej karty debetowej.

Dodaj Twój komentarz