środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Polisa turystyczna – na co uważać podczas wyboru ubezpieczenia?

Notes, zdjęcia, aparat

Coraz więcej osób wyjeżdżających za granicę decyduje się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Polisy zapewniane przez biura podróży nie zapewniają wszystkiego, lepiej więc pomyśleć o dodatkowej ochronie, tak na wszelki wypadek. Ubezpieczenia turystyczne mogą jednak mieć w sobie kilka haczyków, które uniemożliwią skorzystanie z konkretnych punktów umowy. Na co więc trzeba uważać podczas wyboru polisy turystycznej?

Polisa turystyczna – co się na nią składa?

Na polisę turystyczną może składać się wiele elementów w zależności od wybranych usług. Głównie jest to Assistance, czyli pomoc i wsparcie podczas pobytu za granicą. Może to objawiać się w formie pomocy prawnej, wsparcia w codziennych czynnościach, pośredniczenia w poszukiwaniach tłumacza itp. Dodatkowo pojawia się ubezpieczenie kosztów leczenia, które zapewnia opiekę medyczną w razie nagłej choroby lub operacji w obcym kraju. W pakiecie może też być polisa wypadkowa, która zapewnia odszkodowanie w przypadku urazów lub śmierci za granicą. To nie jedyne warianty ubezpieczenia. Dostępne jest jeszcze ubezpieczenie OC, bagażu, podróży lotniczej lub polisa na wypadek rezygnacji. Wysokość i warunki ubezpieczenia turystycznego zależą od tego, na który pakiet klient się zdecyduje. Na ceny ma wpływ także długość pobytu za granicą, a także kraj, do którego się podróżuje.

zobacz także:  Taksówki mają nową konkurencję - obok Ubera na rynku pojawił się Taxify.

Limity w kosztach leczenia

Decydując się na wykupienie polisy turystycznej, głównie chodzi o zapewnienie opieki zdrowotnej na wypadek różnych nieprzewidzianych chorób lub urazów. Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić na koszty usług medycznych. Im wyższe – tym lepiej. Idealną polisą byłaby taka, która miałaby nielimitowane koszty leczenia. Należy jednak liczyć się z tym, że cena ubezpieczenia wtedy znacząco wzrośnie, a każdy chce przecież płacić jak najmniej. Bywa, że komfortowa i faktycznie zabezpieczająca osobę podróżującą polisa, to wydatek rzędu kilkuset złotych.

Choroby przewlekłe w ubezpieczeniach

Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie oferują swoje produkty wszystkim osobom, także tym, które chorują przewlekle. Bywa, że nie informują jednak o faktycznej pomocy w takich przypadkach. Często bowiem ubezpieczyciele odmawiają sfinansowania leczenia tłumacząc się, że było ono następstwem chorób przewlekłych, a więc takich, o których dana osoba wiedziała wcześniej i na które się leczyła. Chcąc zabezpieczyć przed taką sytuacją, należy poszukać lepszej, ale i droższej polisy turystycznej.

Ubezpieczenie kobiet w ciąży

Różne sytuacje są też w przypadku kobiet w ciąży. Często ubezpieczenia określają do jakiego momentu mogą zapłacić za opiekę medyczną w przypadku przedwczesnego porodu lub powikłań ciąży. Standardem jest, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty do 32 tygodnia ciąży.

zobacz także:  Ceny u adwokata, czyli ile kosztuje adwokat? Przykłady opłat za czynności adwokackie

Ubezpieczenie bagażu

Nie wszystkie polisy obejmują ubezpieczenie bagażu. Warto więc przyjrzeć się warunkom umowy i wybrać takie ubezpieczenie, które pokryje koszty utraconego bagażu. Do wyboru są określone kwoty, o które można się ubiegać, kiedy walizka zostanie zagubiona. Im wyższa polisa w przypadku utraty bagażu, tym droższe koszty całego ubezpieczenia.

Dodaj Twój komentarz