sobota, 14 września 2024
HotMoney

Korupcyjna afera Niesiołowskiego, Nielegalny ubój bydła… – podsumowanie 31 stycznia

łaciate krowy

Stefan Niesiołowski ma zostać oskarżony o korupcję. Tymczasem w Polsce seria fałszywych alarmów bombowych. Co jeszcze godnego uwagi wydarzyło się w czwartek 31 stycznia?

Niesiołowski z zarzutami o korupcję

Wobec Stefana Niesiołowskiego mają być przez prokuraturę wysunięte zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Bogaty materiał dowodowy, uzyskany między innym w efekcie kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Niesiołowski, w okresie od 2013 do 2015 roku wielokrotnie w zamian za działania na rzecz określonych spółek, będących własnością zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów, przyjmował korzyści w postaci usług seksualnych.

To wskutek działań Niesiołowskiego między innymi spółki z branży restauracyjno-hotelarskiej miały uzyskać kontrakty na dostawy miału węglowego i fosforytów dla Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA.

Fałszywe alarmy bombowe

Praca wielu urzędów wojewódzkich i sądów w całym kraju została sparaliżowana na skutek serii fałszywych alarmów bombowych. Zgłoszenia o podłożeniu bomby dotarły do urzędów wojewódzkich w Poznaniu, Kielcach, Katowicach i Rzeszowie. Podobne alarmy miały wcześniej miejsce w kilku katowickich szkołach. Z powodu alarmów ewakuowane zostały też sądy rejonowe we Włocławku i Wałbrzychu. W każdym z wymienionych przypadków żadnej bomby nie znaleziono.

zobacz także:  Jak poprawić zdolność kredytową?

Policyjna specgrupa ma za zadanie ustalić, kto wysyła owe fałszywe alarmy. Za fałszywe zgłoszenie o podłożeniu bomby polskie prawo przewiduje karę nawet do ośmiu lat więzienia. Sąd może też od winowajcy zażądać pokrycia kosztów akcji służb, które mogą plasować się na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pożar hali w Warszawie

Na warszawskim Annopolu około godziny 8.15 wybuchł pożar hali magazynowej z artykułami spożywczymi. Na miejscu pojawiły się odpowiednie służby – 80 strażaków i 20 wozów strażackich. Ewakuowano 100 osób. Żaden pracownik nie ucierpiał, jednak zdarzenie to spowodowało paraliż pracy call center T-Mobile, znajdującego się nad halą, a także brak dostępu do niektórych systemów tej firmy.

Komisja Europejska a nielegalny ubój bydła w Polsce

Komisja Europejska zapowiedziała przylot do Polski w poniedziałek swoich inspektorów w celu zbadania sprawy nielegalnego uboju krów – tak zdecydował unijny komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis Andriukaitis. Mowa tu o nielegalnym uboju chorych krów, który odbył się w nocy bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w powiecie Ostrów Mazowiecka.

Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk na konferencji prasowej ujawnił, że mięso z nielegalnego uboju trafiło do dziesięciu krajów i ponad dwudziestu punktów w Polsce. Obecnie jest one wycofywane.

zobacz także:  Ranking kont dla firm Październik 2019

Nowa francuska ustawa

Niższa izba francuskiego parlamentu, Zgromadzenie Narodowe, przyjęła kontrowersyjny punkt tak zwanej ustawy przeciw zadymiarzom. W myśl tego zapisu prefektom będzie przysługiwać prawo wydania zakazu udziału w protestach osobom, które zostaną uznane za szczególnie zagrażające porządkowi publicznemu.

Nie brakuje głosów o ograniczaniu konstytucyjnego prawa do demokracji. Pojawiają się komentarze, że jest to ustawa powstała dla opanowania sytuacji w kwestii protestów „żółtych kamizelek”, która w efekcie uderza w swobody całego narodu.

1 komentarz

  1. Ola pisze:

    Do tej pory myślałam, że korupcja dotyczy głównie pieniędzy, ewentualnie jakichś dóbr typu nieruchomości, pojazdy, antyki itp. A teraz okazuje się, że seks też może być dobrem 🙂 przynajmniej dla niektórych posłów 😉

Dodaj Twój komentarz