piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Najtańszy kredyt gotówkowy, jak szukać najtańszego kredytu gotówkowego?

jak szukać kredytu gotówkowego

Poszukując najlepszej oferty kredytu gotówkowego możesz skorzystać z porady doradcy kredytowego, pracownika banku lub samodzielnie dowiedzieć się, które parametry wpływają na jego atrakcyjność. Czym kierować się w wyborze kredytu gotówkowego i jak wybrać najtańszy?

Czym się kierować w wyborze kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy daje możliwość przeznaczenia pożyczonych środków na dowolny cel. Dla niektórych dodatkowy zastrzyk pieniędzy jest kołem ratunkowym w awaryjnej sytuacji, inni poszukują nadprogramowych pieniędzy, aby realizować pasje i marzenia. Niezależnie od powodów zawsze musisz kierować się rozsądkiem i poszukiwać oferty, która spełni Twoje oczekiwania zarówno co do kwoty jak i zasad kredytowania.

Suma zobowiązania powinna zawsze zostać dostosowana do indywidualnych możliwości finansowych. Trzeba pamiętać, że kredyt gotówkowy to często zobowiązanie na kilka lat i wiąże się obowiązkiem spłaty rat każdego miesiąca.

Wybierając konkretny produkt finansowy dobrze jeżeli porównasz wartość procentową RRSO. Wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania w dużej mierze odzwierciedla warunki kredytowania. Analizując RRSO nie zapominaj jednak o szczegółach kredytowania jak harmonogram spłaty oraz czy bank oferuje raty równe, czy malejące. Pierwsze wpływają na to, że kapitał będziesz spłacał wolniej i oznaczają większą kwotę odsetek, decydując się na raty malejące część odsetkowa zmniejszy się szybciej.

zobacz także:  Ile kosztuje skok na bungee?

Zwróć też uwagę na dodatkowe produkty bankowe, instytucje finansowe często uzależniają przyznanie kredytu gotówkowego na korzystnych zasadach od skorzystania z innych usług jak np. karta kredytowa.

Najtańszy kredyt gotówkowy – jak znaleźć?

Przeszukując kolejne bankowe oferty kredytu gotówkowego nie wybieraj opcji najwyższej sumy kredytowania. Spróbuj kierować się umiarem i zasadami oszczędności, zdecyduj się na najniższą kwotę, która wystarczy na pokrycie Twoich potrzeb. Pamiętaj, że wyższe kwoty kredytu zawsze przekładają się na większe koszty obsługi zaciągniętego długu.

Korzystaj z rzetelnych internetowych serwisów o tematyce finansowej, gdzie znajdziesz wiele przydatnych porad. Znajdź w sieci kalkulator kredytu gotówkowego, który zestawia poszczególne bankowe oferty według parametrów RRSO, oprocentowania, czy prowizji. Przydatne są też porównywarki kredytów gotówkowych oraz aktualne rankingi kredytowe, które sortują usługi według potrzebnych informacji.

Gdzie szukać najtańszego kredytu gotówkowego?

Poniżej wykaz banków, w których znajdziesz korzystne warunki finansowania kredytem gotówkowym.

  • Citi Handlowy – kwota kredytowania do 150 000 zł przy maksymalnie ośmioletnim okresie spłaty. Wartość RRSO – 8,83%.
  • Alior Bank – nawet do 200 000 zł, które możesz spłacać od 2 do 5 lat przy RRSO w wysokości 13,7%.
  • Bank BNBP Paribas S.A. – kredyt gotówkowy do 200 000 zł przy RRSO 10,70%.
  • Santander Bank Polski – szybki kredyt gotówkowy do nawet 230 000 zł przy RRSO na poziomie 10,11%.
zobacz także:  SKOK-i w złej sytuacji finansowej?

Dodaj Twój komentarz