środa, 24 kwietnia 2024
HotMoney

Refinansowanie kredytów — na czym polega i co warto o nim wiedzieć?

Dwie ręce, jedna trzyma portfel z banknotami

W ofercie banków można znaleźć bardzo dużo różnych kredytów — hipoteczne, gotówkowe, dla firm, refinansowe. Szczególnie ostatni produkt, czyli kredyt refinansowy zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród kredytobiorców i coraz więcej osób ubiega się o tego typu zobowiązanie.

Warto wiedzieć, na czym polega refinansowanie kredytów (https://habza.com.pl/kredyt-refinansowy/), ponieważ dzięki niemu możesz obniżyć poziom miesięcznej raty i zmniejszyć całkowitą kwotę zobowiązania. Zobacz, na czym polega refinansowanie zobowiązań i co warto o nim wiedzieć.

Jak działa refinansowanie kredytów?

Zaciągając kredyt długoterminowy, staramy się wybrać najkorzystniejszą ofertę na rynku, aby warunki spłaty przez kolejne kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat były dla nas odpowiednie. Może jednak dojść do sytuacji, szczególnie w przypadku kredytów hipotecznych, że kredyt, który wzięliśmy kilka lat temu, przestaje być atrakcyjny. Jeśli po przeanalizowaniu aktualnych ofert banków doszedłeś do wniosku, że w innym miejscu mógłbyś skorzystać z lepszych warunków spłaty, to rozwiązaniem będzie refinansowanie kredytu.

Kredyt refinansowy polega na zaciągnięciu nowego zobowiązania, którym spłaca się poprzedni kredyt np. kredyt hipoteczny. Refinansowanie można określić jako zmianę kredytodawcy, na tego, który oferuje atrakcyjniejsze warunki kredytowania. Przeniesienie kredytu do innego banku będzie miało uzasadnienie, jeśli nowa oferta ma niższe oprocentowanie, brak prowizji i ma inne dodatkowe udogodnienia, które przemawiają za zmianą.

zobacz także:  Internetowe supermarkety w polskiej sieci

Kiedy warto refinansować kredyt?

Kredyt refinansowy może być dobrym rozwiązaniem, jeśli sytuacja na rynku kredytowym uległa zmianie i w tym momencie możesz liczyć na korzystniejszą ofertę. Zazwyczaj najbardziej opłaca się refinansować kredyty gotówkowe, hipoteczne i samochodowe. Takie rozwiązanie jest dedykowane wszystkim długoterminowym zobowiązaniom na wysokie sumy. O refinansowaniu powinni pomyśleć również kredytobiorcy, których zdolność i historia kredytowa uległa poprawie. Dzięki temu Twoje szanse na otrzymanie atrakcyjnej oferty są o wiele większe niż w momencie, gdy Twoja zdolność kredytowa była na niższym poziomie i jedynym rozwiązaniem było skorzystanie z kredytu, który aktualnie spłacasz.

Jak zaciągnąć kredyt refinansowy?

Aby refinansowanie kredytów się opłacało, trzeba upewnić się, że nowy kredyt będzie miał zauważalnie lepsze warunki spłaty. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego doradcy, który przeanalizuje dostępne oferty z różnych banków i wybierze dla Ciebie najlepszą z nich. Z pomocą specjalisty łatwiej będzie Ci uzyskać nowy kredyt, ponieważ taka osoba pomoże Ci w znalezieniu oferty, wypełnieniu wniosku i innych czynnościach. Zyskasz pewność, że oferta, na którą się decydujesz, jest naprawdę opłacalna. Możesz również skorzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych i rankingów, aby wstępnie rozeznać się w aktualnej sytuacji na rynku kredytowym. Samodzielny research oraz skorzystanie z pomocy profesjonalisty sprawi, że refinansowanie kredytów będzie korzystne.

zobacz także:  Ranking kredytów gotówkowych Maj 2019

1 komentarz

  1. Gabriel pisze:

    No nie wiem, kredyt, żeby spłacać kredyt?? Ten kredyt refinansowany nie brzmi dla mnie zbyt zachęcająco…

Dodaj Twój komentarz