sobota, 20 lipca 2024
HotMoney

Kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny?

Mężczyzna z portfelem

Klienci, którzy posiadają zobowiązania finansowe w różnych bankach często zastanawiają się nad kredytem konsolidacyjnym. Warto pamiętać, że jego zaciągnięcie nie rozwiąże wszystkich problemów. Czy lepiej zatem zostać przy kredycie gotówkowym czy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest produktem bankowym, który może zostać udzielony nawet osobom nie posiadającym konta osobistego w danym banku. Warto wiedzieć, że kredyt jest pożyczką udzielaną przez banki (i tylko banki) na dowolny cel konsumpcyjny. Na rynku jest wiele tego typu ofert, dlatego warto przejrzeć ranking kredytów gotówkowych i zdecydować się na najlepszy. Wiele osób, które posiadają kredyty gotówkowe w różnych bankach nie radzi sobie ze spłatami zadłużeń. Wtedy wciąż zadają sobie pytania co robić? Jak spłacić długi? Pewnym rozwiązaniem może okazać się kredyt konsolidacyjny. A co to takiego? Czytaj dalej.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest?

Kredyty konsolidacyjne zostały stworzony po to, by połączyć wszystkie zobowiązania finansowe z różnych banków w jeden kredyt. Inaczej mówiąc konsolidacja kredytu to połączenie wielu kredytów gotówkowych, także tych odnawialnych i  samochodowych. Osoby, które postanawiają zaciągnąć kredyt konsolidacyjny będą na pewno płaciły mniejszą ratę, zwiększy im się także okres kredytowania oraz będą miały możliwość zmiany daty spłacania dotychczasowych rat. Oczywiście warto pamiętać o tym, że wydłużenie okresu spłaty kredytu wpłynie niekorzystnie na jego koszty takie jak większe oprocentowanie i prowizja.

zobacz także:  Rubel najsłabszy od lat

Jakie zadłużenia można skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny nie pomoże w spłacie wszystkich zobowiązań finansowych, a jedynie tych zaciągniętych w banku. Jeśli wziąłeś chwilówkę takie rozwiązanie na pewno nie okaże się tutaj trafione. Pewnego rodzaju wyjściem z sytuacji może być kredyt gotówkowy przyznawany przez bank. Dzięki niemu możesz spłacić zobowiązania z parabanków i mieć długi tylko wobec banków, a te z kolei łatwo połączyć kredytem konsolidacyjnym. Może opiewać on na znacznie wyższą kwotę niż kredyt gotówkowy, istnieje też możliwość otrzymania dodatkowych środków finansowych oprócz samego kredytu.

Konsolidacja z dodatkową gotówką

Na rynku sporo jest ofert kredytów konsolidacyjnych, które zapewniają także dodatkowy zastrzyk finansowy. Jest to dobra opcja dla osób zadłużonych, które oprócz konsolidacji potrzebują jeszcze pieniędzy. Oczywiście, by je otrzymać trzeba złożyć specjalny wniosek o przyznanie gotówki, którą można potem wydać na dowolny cel. 

Warto pamiętać, że zanim bank pozwoli skonsolidować zadłużenia sprawdzi zdolność kredytową oraz historię kredytową. Bardzo ważne jest to, by pomyśleć o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego odpowiednio wcześnie, tak, by nie musieć płacić dodatkowych opłat za nieuregulowane należności z kredytów gotówkowych.

zobacz także:  Pożyczka bez BIK, czyli jak pożyczyć gotówkę gdy jesteś w BIK-u?

Kredyt gotówkowy a kredyt konsolidacyjny

W porównaniu z kredytem gotówkowym kredyt konsolidacyjny wydaje się być bardziej opłacalny. Koszt tego pierwszego jest zwykle bardzo wysoki ze względu na prowizję, oprocentowanie i dodatkowe koszty. Należy pamiętać, że kwoty kredytów gotówkowych są dość niewielkie, a tylko w niektórych bankach można się spodziewać kredytu rzędu kilkuset tysięcy złotych. Kredyt konsolidacyjny to jedno z najatrakcyjniejszych zobowiązań finansowych. Kwota kredytu jest tu o wiele większa, a poza tym zmniejsza się wysokość spłacanych co miesiąc rat.

Warto wiedzieć, że zmiana zadłużenia nie spowoduje,że sam problem zniknie. Aby całkowicie go wyeliminować konieczna jest zmiana nawyków finansowych, a co za tym idzie bardziej przemyślane gospodarowanie gotówką.

Dodaj Twój komentarz