poniedziałek, 27 maja 2024
HotMoney

Ceny u dentysty: wybielanie, wstawienie zęba, ile kosztuje leczenie kanałowe…

cennik-uslug-dentystycznych-ile-kosztuje-wybielanie-zebow

Usługi dentystyczne nie należą do najtańszych. Na dodatek ich koszt uzależniony jest od renomy danego gabinetu, miasta w jakim się znajduje i wielu innych czynników. Dlatego przed wizytą w gabinecie stomatologicznym, warto zapoznać się ze średnimi kosztami za poszczególne usługi.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Zęby możemy wybielić u dentysty na trzy sposoby, a koszt takiego zabiegu uzależniony jest od metody na jaką się zdecydujemy. Najbardziej popularnym i najtańszym sposobem jest nakładkowe wybielanie zębów. Podczas wizyty, dentysta wykonuje nakładki na podstawie odcisku naszego uzębienia i dobiera żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Takie nakładki z żelem zakładamy dopiero w domu, stosując się do zaleceń stomatologa. A ile trwa taka kuracja? Zazwyczaj od 2 do 4 tygodni, jednak zależy to od stopnia wrażliwości naszych zębów. Ile kosztuje nakładkowe wybielanie zębów u dentysty? Średni koszt waha się od 600 do 900 złotych, w zależności od miasta i gabinetu, który wybierzemy. Co ważne, cena ta dotyczy nakładek na dwa łuki zębowe.

zobacz także:  Co to jest i ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Koszt wybielania zębów lampą

Druga metoda to stomatologiczne wybielanie zębów za pomocą lampy. Ten zabieg jest w całości wykonywany u stomatologa i trwa od 40 do 60 minut. Jest to dużo szybszy i skuteczniejszy sposób wybielania zębów, dlatego jego koszt jest zazwyczaj wyższy niż koszt wybielania nakładkowego. Na profesjonalne wybielanie lampą wydamy zazwyczaj od 700 do 1000 złotych. Niekiedy do ceny zabiegu należy doliczyć także koszt przygotowania zębów, np. piaskowania.

Ile kosztują licówki?

Ostatni sposób to wybielanie zębów poprzez maskowanie. Tę metodę wybiera się zazwyczaj w przypadku zębów, które są martwe. Do wybielania służą tutaj licówki, czyli cienkie płytki, które przykleja się do przedniej powierzchni zębów. Ta metoda wybielania zębów u stomatologa jest najdroższa. Średni koszt maskowania jednego zęba wynosi 1200 złotych.

zeby-uslugi-dentystyczne

Ile kosztuje implant zęba?

Czym wypełnić lukę po usunięciu zęba i ile to kosztuje? Sposobów jest kilka, do najbardziej popularnych należy implant z koroną protetyczną. Implant jest sztucznym korzeniem, na którym umieszcza się koronę, czyli sztuczny ząb. Mamy do wyboru dwa rodzaje implantów: tytanowy i cyrkonowy. A ile kosztuje implant? Cena implantu tytanowego zazwyczaj zaczyna się od 1000 złotych, z kolei cyrkonowe są droższe i kosztują średnio 2000 złotych. Jednak cena implantu to zaledwie część całego kosztu wstawienia zęba. Koszt implantacji zęba jest dużo wyższy, dlatego decydując się na ten zabieg, warto pomyśleć nad chwilówką lub odłożyć wcześniej pieniądze.

zobacz także:  Ile kosztuje implant zęba? Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Ile kosztuje wstawienie zęba?

Oprócz kosztów implantu, będziemy musieli zapłacić także za koronę protetyczną oraz pokryć koszty dodatkowe, na przykład konsultacji implantologicznej. Dlatego średni koszt wstawienia zęba to 3000-4000 złotych. W jego skład wchodzi cena konsultacji i diagnostyki stomatologicznej, implantu oraz korony protetycznej. Możliwe, że nieco mniej zapłacimy w gabinetach stomatologicznych znajdujących się w niewielkich miejscowościach.

Ile kosztuje most protetyczny?

Drugim sposobem na wypełnienie luki w uzębieniu jest zastosowanie mostu protetycznego, który odtwarza utracony ząb lub zęby poprzez przymocowanie kilku koron do zębów sąsiednich. Ten sposób sprawdzi się u osób, którym brakuje 2 lub 3 zębów obok siebie. A ile kosztuje most protetyczny? Cena mostu zębowego uzależniona jest od materiału, z jakiego zostanie on wykonany oraz od ilości brakujących zębów. Cena mostu porcelanowego na metalu zazwyczaj zaczyna się od 4000 złotych, z kolei koszt mostu pełnoceramicznego to minimum 6000 złotych.

To tylko część popularnych usług dentystycznych. W cennikach stomatologicznych znajdziemy także leczenie kanałowe (od 400 złotych za leczenie zęba jednokanałowego), protezę szkieletową (zazwyczaj 1000-1200 złotych) czy akrylową (około 700 złotych).

zobacz także:  Czy sąsiad może palić na balkonie? Jak w praktyce wygląda zakaz palenia w Polsce?

Dodaj Twój komentarz