piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Wnioskomat – 10 realnych ofert kredytowych, które sprawdzą dla Ciebie brokerzy finansowi

Gotówka

Obecnie rynek kredytów gotówkowych i pożyczek jest przesycony, powstaje coraz więcej instytucji finansowych, które się w tym specjalizują. Dlatego odnalezienie się w gąszczu ofert nie jest takie proste. Można jednak skorzystać z pomocy doświadczonych osób. Przedstawiamy, kim są brokerzy finansowi i jak działa wnioskomat.

Jak szukać pożyczek, kredytów gotówkowych?

Teoretycznie każdy z nas wie, jak szukać pożyczek i kredytów gotówkowych oraz na co zwracać uwagę. Dużo się mówi o oprocentowaniu, prowizji, RRSO. Jednak w praktyce wielu klientów gubi się wśród tych wszystkich informacji. Dlatego postaramy się je uporządkować oraz wyjaśnimy, jak wnioskomat pomoże Ci w znalezieniu oferty kredytowej. Wnioskomat jest to narzędzie, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

A zaczynając od podstaw – jak znaleźć korzystną ofertę kredytową? Jest kilka opcji. Można udać się do banku/parabanku i spotkać się z doradcą, który od razu wyjaśni wszelkie wątpliwości i przygotuje umowę. Brzmi rozsądnie, lecz ta opcja nie zakłada sprawdzenia… oferty konkurencji. Oczywiście, można odwiedzić kilka placówek, lecz to jest czasochłonne zajęcie.

zobacz także:  Ranking kredytów gotówkowych Maj 2019

Druga opcja, jeszcze do niedawna bardzo popularna, to porównywanie warunków pożyczek i kredytów, które opisane zostały na stronach poszczególnych parabanków. Znacznie szybciej, bez wychodzenia z domu. A czy da się jeszcze szybciej?

W ten oto sposób dochodzimy do trzeciej metody – porównywarki kredytów i pożyczek. To narzędzie zbierające w jednym miejscu wiele produktów finansowych, przedstawiające najważniejsze dane na ich temat. Można by na tym poprzestać gdyby nie to, że na rynku pojawił się… wnioskomat. Co to jest i jak działa?

Co to jest wnioskomat?

Wnioskomat to narzędzie umożliwiające przygotowanie dla klienta 10 realnych ofert kredytowych. A jak działa? Na internetowej platformie musisz wypełnić wniosek. Na jego podstawie specjaliści przygotują do 10 produktów, które odpowiadają Twoim potrzebom. Ty, po ich przejrzeniu, możesz skontaktować się z agentem i za jego pośrednictwem podpisać umowę.

A czemu piszemy o realnych ofertach kredytowych? We wniosku musisz zawrzeć podstawowe informacje, takie jak kwota kredytu, liczba rat, a także swoje dane. Lecz to nie wszystko – trzeba dołączyć dane z dowodu osobistego, informacje o zatrudnieniu, a także o innych wydatkach i zobowiązaniach. Co Ci to przypomina? Procedurę kredytową. I w ten właśnie sposób przechodzimy do ostatniego punktu, czyli jak działa broker finansowy.

zobacz także:  Kiedy nie masz czasu iść do banku... Pożyczka online?

Jak działa broker finansowy?

Brokerem informacyjnym jest osoba, która zawodowo zajmuje się wyszukaniem oraz opracowywaniem informacji na potrzeby swoich klientów. Natomiast broker finansowy specjalizuje się w tym właśnie obszarze.

Przedstawiając mu dane, które niezbędne są do oceny zdolności kredytowej, szuka tylko tych ofert, których warunki spełniasz. Przykładowo, możesz znaleźć korzystną pożyczkę w porównywarce, ale okaże się, że wysokość Twoich zarobków uniemożliwia Ci jej zaciągnięcie – tracisz więc czas. Broker to uwzględnia, dlatego mowa jest tu o realnych ofertach, czyli tylko takich, które masz szansę dostać.

Co więcej, przedstawia ich kilka, a Ty sam dokonujesz najlepszego dla Ciebie wyboru. Na końcu możesz sfinalizować umowę z agentem w jednej z placówek stacjonarnych, bez konieczności szukania oddziałów banku. Pełni więc też rolę doradcy, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

Dodaj Twój komentarz