poniedziałek, 16 września 2024
HotMoney

Wnioskomat – 10 realnych ofert kredytowych, które sprawdzą dla Ciebie brokerzy finansowi

Gotówka

Obecnie rynek kredytów gotówkowych i pożyczek jest przesycony, powstaje coraz więcej instytucji finansowych, które się w tym specjalizują. Dlatego odnalezienie się w gąszczu ofert nie jest takie proste. Można jednak skorzystać z pomocy doświadczonych osób. Przedstawiamy, kim są brokerzy finansowi i jak działa wnioskomat.

Jak szukać pożyczek, kredytów gotówkowych?

Teoretycznie każdy z nas wie, jak szukać pożyczek i kredytów gotówkowych oraz na co zwracać uwagę. Dużo się mówi o oprocentowaniu, prowizji, RRSO. Jednak w praktyce wielu klientów gubi się wśród tych wszystkich informacji. Dlatego postaramy się je uporządkować oraz wyjaśnimy, jak wnioskomat pomoże Ci w znalezieniu oferty kredytowej. Wnioskomat jest to narzędzie, z którym zdecydowanie warto się zapoznać.

A zaczynając od podstaw – jak znaleźć korzystną ofertę kredytową? Jest kilka opcji. Można udać się do banku/parabanku i spotkać się z doradcą, który od razu wyjaśni wszelkie wątpliwości i przygotuje umowę. Brzmi rozsądnie, lecz ta opcja nie zakłada sprawdzenia… oferty konkurencji. Oczywiście, można odwiedzić kilka placówek, lecz to jest czasochłonne zajęcie.

zobacz także:  Kredyt gotówkowy a pożyczka gotówkowa, jaka różnica?

Druga opcja, jeszcze do niedawna bardzo popularna, to porównywanie warunków pożyczek i kredytów, które opisane zostały na stronach poszczególnych parabanków. Znacznie szybciej, bez wychodzenia z domu. A czy da się jeszcze szybciej?

W ten oto sposób dochodzimy do trzeciej metody – porównywarki kredytów i pożyczek. To narzędzie zbierające w jednym miejscu wiele produktów finansowych, przedstawiające najważniejsze dane na ich temat. Można by na tym poprzestać gdyby nie to, że na rynku pojawił się… wnioskomat. Co to jest i jak działa?

Co to jest wnioskomat?

Wnioskomat to narzędzie umożliwiające przygotowanie dla klienta 10 realnych ofert kredytowych. A jak działa? Na internetowej platformie musisz wypełnić wniosek. Na jego podstawie specjaliści przygotują do 10 produktów, które odpowiadają Twoim potrzebom. Ty, po ich przejrzeniu, możesz skontaktować się z agentem i za jego pośrednictwem podpisać umowę.

A czemu piszemy o realnych ofertach kredytowych? We wniosku musisz zawrzeć podstawowe informacje, takie jak kwota kredytu, liczba rat, a także swoje dane. Lecz to nie wszystko – trzeba dołączyć dane z dowodu osobistego, informacje o zatrudnieniu, a także o innych wydatkach i zobowiązaniach. Co Ci to przypomina? Procedurę kredytową. I w ten właśnie sposób przechodzimy do ostatniego punktu, czyli jak działa broker finansowy.

zobacz także:  Zakup mieszkania obciążonego hipoteką – jak bezpiecznie sfinalizować umowę?

Jak działa broker finansowy?

Brokerem informacyjnym jest osoba, która zawodowo zajmuje się wyszukaniem oraz opracowywaniem informacji na potrzeby swoich klientów. Natomiast broker finansowy specjalizuje się w tym właśnie obszarze.

Przedstawiając mu dane, które niezbędne są do oceny zdolności kredytowej, szuka tylko tych ofert, których warunki spełniasz. Przykładowo, możesz znaleźć korzystną pożyczkę w porównywarce, ale okaże się, że wysokość Twoich zarobków uniemożliwia Ci jej zaciągnięcie – tracisz więc czas. Broker to uwzględnia, dlatego mowa jest tu o realnych ofertach, czyli tylko takich, które masz szansę dostać.

Co więcej, przedstawia ich kilka, a Ty sam dokonujesz najlepszego dla Ciebie wyboru. Na końcu możesz sfinalizować umowę z agentem w jednej z placówek stacjonarnych, bez konieczności szukania oddziałów banku. Pełni więc też rolę doradcy, który przeprowadzi Cię przez cały proces.

Dodaj Twój komentarz