wtorek, 28 stycznia 2025
HotMoney

Spółki leasingowe BZ WBK od września zmieniają nazwę

Dokumenty urzędowe

Zgodnie z polityką rebrandingu, jaką przyjęto w BZ WBK, zmianie nazwy podlegać będą wszystkie spółki leasingowe. Jak będzie wyglądać ich nowa nazwa i logo?

Zmiana nazwy spółek leasingowych BZ WBK

Pojawił się nowy komunikat BZ WBK dotyczący zmiany nazw spółek leasingowych banku, która nastąpi we wrześniu, po uzyskaniu wpisu do rejestrów przedsiębiorców. Czego dokładnie będą dotyczyły te zmiany? BZ WBK Leasing, BZ WBK F24 oraz BZ WBK Finanse od września bieżącego roku będą kontynuować działalność pod szyldem Santander Leasing, Santander F24 oraz Santander Finanse. Tak jak w przypadku rebrandingu głównej spółki, o czym jeszcze przypomnimy w dalszej części artykułu, proces ten nie będzie mieć wpływu na interesy klientów.

BZ WBK przejęty przez Santander

Bank Zachodni WBK jest polskim bankiem uniwersalnym, co oznacza, że swoją ofertę kieruje do różnych grup odbiorców. Powstał poprzez połączenie Banku Zachodniego SA oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego SA. Obecnie jest to trzeci pod względem wielkości aktywów bank w Polsce, który może poszczycić się bardzo dużą liczbą placówek.

zobacz także:  Ile kosztuje rozwód? Pozew rozwodowy, pomoc adwokata, z jakimi kosztami trzeba liczyć się kiedy bierzemy rozwód?

W 2011 roku BZ WBK został przejęty przez największy bank w Hiszpanii – Grupę Santander, która w Polsce działa pod nazwą Santander Consumer Bank. O zakup akcji starał się również PKO BP, który posiadał poparcie polskiego rządu oraz francuski BNP Paribas. Walkę jednak wygrał Santander, który był jednym z największych banków w eurostrefie pod względem rynkowej kapitalizacji.

Polityka rebrandingu

Jak zostało to już zasygnalizowane, zmiana nazwy spółek leasingowych związana jest z polityką rebrandingu BZ WBK, którego obecna nazwa brzmi Santander Bank Polska S.A. Decyzję o tym podjęto już w kwietniu tego roku, od razu też wszczęto odpowiednie kroki w celu uzyskania wpisu do rejestru przedsiębiorców oraz złożeniu wniosku do Krajowego Rejestru Sądowego. Zadecydowano również, że zmieni się siedziba banku, która dotychczasowo mieściła się we Wrocławiu, a została przeniesiona do Warszawy.

Przewiduje się, że zarówno BZ WBK, jak i spółki leasingowe od września będą działać pod nową nazwą. Do tego czasu jednak adres strony internetowej oraz stron do logowania do bankowości mobilnej i internetowej pozostaną takie same.

zobacz także:  Nowy cennik Poczty, Negocjacje z nauczycielami... - przegląd 1 kwiecień 2019

Jak można przeczytać w oświadczeniu, spółka jest przygotowana na przeprowadzenie szeroko zakrojonej, ogólnopolskiej akcji rebrandingowej we wrześniu, podczas której będzie informować klientów o zmianach. Wtedy też zostanie zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna spółki.

Co jednak ważne, klienci dotychczasowego BZ WBK nie będą zmuszeni do podpisywania aneksów do umowy – dokumenty te nie stracą na ważności. Takie same pozostaną numery rachunków bankowych, terminy ważności kart oraz numery PIN.

1 komentarz

  1. Devon pisze:

    Czyli kolejna duża zmiana na rynku bankowości, choć jeżeli nie dotknie to klientów to chyba problemów nie powinno być. Jednak fakt, jak często dochodzi do przejmowania banków i ich zmian w ostatnich latach może budzić pewne zastanowienie. samych banków też jest przecież coraz więcej.

Dodaj Twój komentarz