Kredyty konsolidacyjne polegają na połączeniu wszystkich zobowiązań finansowych w jedno. W praktyce oznacza to, że zamiast kilku rat, płacimy tylko jedną. Skonsolidować można kredyt gotówkowy, ratalny, samochodowy, karty kredytowe oraz zadłużenie związane z bieżącymi rachunkami. Do takiej opcji należy podchodzić jednak z rozwagą, gdyż ostatecznie sam kredyt może być wyższy. Kredyty konsolidacyjne [pełna LISTA tutaj] pozwalają na odciążenie budżetu domowego, dlatego decydując się na taką opcję, należy zbadać rankingi kredytów konsolidacyjnych i wybrać najkorzystniejszą opcję. Gdzie najlepiej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w lutym w 2020 roku?
Kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Bank
Santander Consumer Bank pozwala na skonsolidowanie zobowiązań w kwocie od 300 do 50 000 złotych. Niestety, w przypadku tego banku wskaźnik RRSO sięga prawie 18%. Można przenieść lub połączyć takie zobowiązania jak pożyczka, lub kredyt gotówkowy, kredyt konsumencki na zakup towarów i usług, kredyt bądź pożyczkę hipoteczną czy kredyt samochodowy. Aby móc starać się o przyznanie takiego kredytu należy dostarczyć stosowne dokumenty takie jak umowa o pracę, dokument potwierdzający otrzymywanie renty lub emerytury, prowadzenie działalności gospodarczej, gospodarstwo rolne oraz pozostałe umowy cywilno – prawne. Należy okazać również dokumenty identyfikujące zobowiązania, które planujemy połączyć. Wszelkie formalności związane z całą procedurą sprowadzone zostały do absolutnego minimum. Klienci Santander Consumer Bank mają możliwość skorzystania z pomocy wykwalifikowanego doradcy, czekającego w każdym oddziale, który wyjaśni wszelkie szczegóły związane z konsolidacją kredytu.
Kredyt konsolidacyjny w mBank
Klienci mBanku decydujący się na kredyt konsolidacyjny mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące 7,77% oraz RRSO w wysokości 10,32%. Kwota kredytu możliwego do skonsolidowania może sięgać nawet 150 000 złotych. Okres kredytowania zostaje rozłożony do 96 miesięcy. Ponadto, możliwe jest uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel, której suma wynosi nawet 100% sumy skonsolidowanych zobowiązań. Przykładowo, jeśli konsolidacji podlega 30 000 złotych zadłużenia, wówczas można otrzymać 30 000 złotych na wybrany cel. Konsolidacji podlegają takie produkty finansowe jak kredyty gotówkowe, samochodowe, odnawialne, ratalne czy karty kredytowe. Wniosek o przyznanie kredytu konsolidacyjnego można złożyć przez internet, telefon lub osobiście. O decyzji lub konieczności dostarczenia dodatkowych dokumentów, klient informowany jest mailowo bądź telefonicznie.
Kredyt konsolidacyjny w Alior Bank
„Konsożyczka”, tak swoją ofertę nazwał Alior Bank, który oferuje klientom kredyt konsolidacyjny bez prowizji i przy RRSO wynoszącym 10,46%. Kwota podlegająca konsolidacji może wynosić nawet 200 000 złotych, a okres spłaty rozłożyć na 10 lat. Środki wypłacane są już pierwszego dnia od zawarcia umowy. Po złożeniu stosownego wniosku doradca bankowy kontaktuje się z klientem w celu uzupełnienia dokumentacji oraz poinformowania o decyzji placówki. Akceptowane są wszelkiego rodzaju formy zatrudnienia, tj. umowa o pracę, zlecenie oraz umowa o dzieło.