wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

czy jestem ubezpieczony

Kto musi posiadać OC auta? Jakie są kary za brak OC?

Kto musi posiadać OC auta? Jakie są kary za brak OC?

Celem takiej polisy jest ubezpieczenie kierowcy od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w ruchu drogowym. OC chroni więc majątek ubezpieczonego i pokrywa poniesione szkody. Drugim ubezpieczeniem komunikacyjnym jest AC….Ubezpieczenie OC samochodu, czyli co? Kto musi posiadać OC pojazdu? Jakie są kary za brak OC? Brak OC przez kilka lat – jaka kara? Kiedy nie będzie kary za brak OC? Ubezpieczenie OC samochodu, czyli co?

27.02.2019 Motoryzacja, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia komunikacyjne
Co można i co warto ubezpieczyć?

Co można i co warto ubezpieczyć?

Najważniejsze jest tu jednak ubezpieczeni zdrowotne poza granicami kraju (dowodem jego posiadania jest karta EKUZ). Kolejnym ważnym ubezpieczeniem jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży….Z pomocą przychodzi tutaj ubezpieczenie. Przeczytaj co możesz ubezpieczyć i dlaczego warto to zrobić. Po co wybrać ubezpieczenie na życie? Dlaczego warto ubezpieczyć samochód? Ubezpieczenie mieszkania Kto i dlaczego opłaca ubezpieczenie zdrowotne? Czy warto ubezpieczyć firmę?

30.11.2018 Finanse, News, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia komunikacyjne, Ubezpieczenia majątku, Ubezpieczenia na życie
Jak ubezpieczyć mieszkanie? Popularne oferty ubezpieczeń majątkowych

Jak ubezpieczyć mieszkanie? Popularne oferty ubezpieczeń majątkowych

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, czyli potoczne OC, także jest rodzajem ubezpieczenia majątkowego, które daje ochronę osobie ubezpieczonej, gdy zostanie ona obciążona kosztami naprawy wyrządzonej przez siebie szkody….Jakie są oferty ubezpieczeń majątkowych? Dlaczego warto jest ubezpieczyć mieszkanie? Czym jest ubezpieczenie majątkowe? Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia mieszkania? Jakie ubezpieczenie mieszkania wybrać? Dlaczego warto jest ubezpieczyć mieszkanie?

25.01.2019 Finanse, News, Nieruchomości, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia majątku
Autocasco – ile kosztuje ubezpieczenie AC?

Autocasco – ile kosztuje ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest od zdarzeń losowych. Co to oznacza? Ochrania ubezpieczony pojazd wraz z jego wyposażeniem na wypadek jego utraty, zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży….Z uwagi na to, że ubezpieczenie AC jest dobrowolne, zakłady ubezpieczeń mają w ofercie pakiety z małym lub szerszym zakresem ubezpieczenia. To oczywiście wpływa na wysokość składki. Warto jednak zaznaczyć, że ustawodawca w Kodeksie cywilnym odniósł się do ubezpieczenia autocasco.

07.05.2019 Motoryzacja, News, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia majątku
Ile wynosi wkład własny w kredycie hipotecznym? Od czego zależy wysokość wkładu własnego?

Ile wynosi wkład własny w kredycie hipotecznym? Od czego zależy wysokość wkładu własnego?

Jednym ze sposobów jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Należy mieć jednak świadomość, że zarówno ubezpieczonym, jak i uposażonym jest… bank. A składki płacisz Ty, jest to w praktyce więc dodatkowy koszt….Niektóre banki umożliwiają zaciągnięcie zobowiązania tym, którzy posiadają tylko 10% wkładu własnego, lecz związane jest to m.in. z koniecznością wykupienia ubezpieczenia lub ze znacznym podwyższeniem marży. A czy można dostać kredyt na mieszkanie bez wkładu własnego?

24.09.2019 Kredyty, Kredyty hipoteczne, Kredyty mieszkaniowe