piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztuje iPhone 6? Nowy czy używany iPhone 6?

iPhone 6

Produkty marki Apple cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Jednak zakup najnowszego telefonu czy laptopa nie jest możliwy dla wielu kupujących. Stąd duże zainteresowanie starszymi modelami. W odpowiedzi na te potrzeby przedstawiamy, ile kosztuje iPhone 6.

iPhone 6 – czy warto kupić?

Zacznijmy od tego, czym charakteryzuje się iPhone 6 oraz czy warto pomyśleć o jego zakupie. Premiera tego modelu miała miejsca w 2014 roku, a więc już kilka lat temu. To jednak nie zniechęca wielu kupujących. W odróżnieniu do wersji 4 i 5, iPhone 6 ma większy ekran oraz zgrabniejsze kształty. Kanciaste formy zastąpiono zaokrągleniami.

Obudowa w tych modelach jest trwała, aluminiowa. Całość jest bardzo dobrze połączona, żadne szpary nie są wyczuwalne. Nie tylko poprawia to komfort użytkowania telefonu, ale również zwiększa jego estetykę. Ponadto iPhone 6 jest bardzo lekki.

Smartfon sygnowany logo Apple można kupić kilku wariantach, jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną: 16GB, 64GB oraz 128 G. Telefon jest wyposażony w TouchID, a panel dotykowy jest bardzo czuły. Natomiast jeśli chodzi o baterię, to ta nie należy do mocnych stron iPhone’a 6. Rekompensuje to jednak dobrej jakości aparat, a także intuicyjność użytkowania systemu.

zobacz także:  Wzrost wynagrodzeń, Koncesje dla PGNiG... - przegląd 18 stycznia

Podsumowując – jeśli szukasz bezawaryjnego, prostego w obsłudze i do tego ładnego telefonu, iPhone 6 jest dobrym wyborem. A ile zapłacisz za nowy sprzęt? Sprawdzamy.

Ile kosztuje nowy iPhone 6?

Wadą wszystkich produktów Apple jest ich cena. Trzeba jednak przyznać, że płaci się nie tylko za markę, ale także wydajność, jakość wykonania. I tak jest również w tym przypadku. Mimo iż mowa jest o pięcioletnim modelu, to jego cena w sklepach stacjonarnych i internetowych waha się między 1200 zł a 1500 zł. Nieco taniej można go kupić za pośrednictwem serwisu aukcyjnego Allegro, ponieważ już za 1000 zł.

Ponadto dostępne są jeszcze dwie wersje tego modelu – iPhone 6S oraz iPhone 6 Plus. Cena „eski” znajduje się w przedziale 1400-1500 zł. Natomiast iPhone 6 Plus jest już sporo droższy. Jego ceny zaczynają się od 1500 zł i mogą wynieść nawet do 2000 zł.

iPhone 6 – w detalu czy w ofercie abonamentowej?

Jedną z możliwości jest zakup iPhone’a nie w sprzedaży detalicznej, lecz u operatora komórkowego, w ramach oferty abonamentowej. Wtedy do comiesięcznego rachunku doliczana będzie rata za telefon. Czy to się opłaca? Niekoniecznie. Zwykle jest tak, że zapłacisz tyle samo lub nawet więcej. Może to być jednak dobra opcja dla tych, którzy nie są w stanie jednorazowo zapłacić całej kwoty.

zobacz także:  Personal Democracy Forum w Gdańsku, czyli wpływ technologii na obszary polityki, rządu i społeczeństwa

Nowy czy używany iPhone?

A może skusić się na zakup używanego smartfona? Czy to się opłaci? To niestety zależy. A od czego? Zaraz wyjaśnimy, najpierw chcielibyśmy skupić się na cenach. Ofert używanych modeli iPhone 6 jest sporo w serwisach aukcyjnych i ogłoszeniowych, a ich cena wynosi ok. 500 zł. Jak widać, koszty są bardziej zachęcające, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę ryzyko związane z zakupem używanego telefonu.

Oczywiście, musisz go dokładnie sprawdzić, nie wybierać ofert od sprzedających, którzy mają wiele negatywnych opinii. A nawet jeśli wszystko okaże się w porządku, to w trakcie użytkowania telefonu może wyjść na jaw, że bateria, która i tak jest stosunkowo słaba, okaże się mało wydajna.

Dodaj Twój komentarz