poniedziałek, 15 lipca 2024
HotMoney

Pożyczka gotówkowa, bez BIK, na dowód.. jakie typy pożyczek gotówkowych spotkasz szukając pożyczki?

pieniądze

W życiu może spotkać nas wiele sytuacji, w których nagle będziemy potrzebować gotówki. Nie zawsze dysponujemy odpowiednio dużymi oszczędnościami, dlatego też wiele osób decyduje się na wzięcie pożyczki. Jest to znacznie szybszy sposób niż zaciągnięcie kredytu w banku i wymaga mniejszej ilości formalności. Warto zatem wiedzieć jakie są rodzaje pożyczek i czym między sobą się różnią.

 

Pożyczki gotówkowe

Termin pożyczka gotówkowa odnosi się do każdej pożyczki zawartej na podstawie umowy pomiędzy pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, który udostępnia na określony czas konkretną sumę środków pieniężnych. Pożyczkobiorca jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy w wyznaczonym terminie wraz z odsetkami oraz innymi opłatami, o których była mowa w umowie. Ta definicja odnosi się więc do pożyczek pozabankowych, pożyczek przez internet, pożyczek na dowód, czy kredytów bez BIK. Wszystkie te produkty są pożyczkami gotówkowymi udzielanymi w różny sposób (najczęściej przez internet, w niektórych wypadkach w stacjonarnych placówkach firm pozabankowych). Czym się w takim razie między sobą różnią?

Pożyczki pozabankowe bez BIK

Bardzo wiele firm pozabankowych, czyli tak zwanych parabanków oferuje swoim klientom pożyczki bez BIK. Jest to najczęściej poszukiwany produkt finansowy przez osoby, które nie mogą otrzymać kredytu w banku ze względów na inne nieuregulowane zobowiązania. Pożyczki bez BIK dla zadłużonych mogą zostać udzielone przez strony internetowe, na których wystarczy wypełnić przygotowany formularz oraz wniosek, który rozpatrywany jest zwykle w ciągu kilkudziesięciu minut. Parabanki mające w swojej ofercie pożyczki bez BIK i KRD mogą sprawdzić te bazy, jednak bardzo często udzielają wsparcia finansowego nawet w sytuacji, gdy nasza historia kredytowa nie wygląda dobrze.

zobacz także:  Jak tanio wysłać paczkę do Australii? Ile kosztuje paczka do Australii?

Pozabankowa pożyczka prywatna bez BIK i KRD

To produkt bardzo zbliżony do opisywanego przez nas powyżej, zasadnicza różnica polega jednak na tym, że pożyczkobiorca ustala warunki umowy z pożyczkodawcą indywidualnie. Mogą się one więc różnić od tych, które dostępne są na stronach internetowych firm pozabankowych, a oznaczone są np. jako pożyczki online bez BIK. Dzięki tego typu ofercie indywidualnej mamy szansę uzyskać wyższą sumę lub wynegocjować dłuższy okres spłaty danego zobowiązania.

Pożyczka na dowód bez zaświadczeń

Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy w banku, musimy przedstawić zaświadczenie dotyczące naszych zarobków. Zaświadczenie to musi być potwierdzone przez pracodawcę, inną możliwością jest przedłożenie odcinków z emerytury, czy też wyciągu z banku na którym widoczne są wpływy z trzech ostatnich miesięcy. Firmy finansowe, które oferują pożyczki na dowód bez zaświadczeń nie stawiają przed klientami takich wymagań.

Pożyczka na dowód przez internet

pieniądze

Jeśli znajdziemy ofertę pożyczki online na dowód, to możemy mieć pewność, że wymagana ilość dokumentów, jakie musimy przedstawić jest minimalna. Bardzo często wystarczy podać informacje znajdujące się na naszym dowodzie osobistym i, rzecz jasna, posiadać konto w banku, na które zostanie przelana pożyczka. Bardzo wiele pożyczek online działa właśnie na takiej zasadzie. Zdarza się jednak, że nawet firmy pozabankowe będą wymagały od nas podania większej ilości danych.

zobacz także:  Pożyczka na prawo jazdy - ile kosztuje, gdzie szukać?

Kredyt na dowód

Wiele parabanków używa terminu „kredyt” chcąc przyciągnąć do siebie klientów, którzy zainteresowani są wzięciem prawdziwego kredytu w banku, jednak ich sytuacja finansowa na to nie pozwala, np. ze względu na niską zdolność kredytową. Kredyt na dowód jest więc tym samym co pożyczka na dowód, czy pożyczka gotówkowa. W niektórych wypadkach różnica może polegać na tym, że spłata tzw. kredytu na dowód może być rozłożona na raty, dzięki czemu ten produkt finansowy jest bardziej zbliżony do kredytu bankowego niż zwykłe pożyczki przez internet.

Na co zwracać uwagę biorąc pożyczki online?

Decydując się na zaciągnięcie jakiejkolwiek pożyczki w firmie pozabankowej, warto uważnie przyjrzeć się ich ofertom. Pomocne mogą okazać się różnego rodzaju rankingi tego typu produktów, które znajdziemy na wielu stronach internetowych. Pożyczki bez BIK są udzielane na różne okresy, zazwyczaj termin zwrotu waha się od 30 dni do 3 miesięcy.

Kolejną istotną kwestią jest koszt pożyczek online na dowód i innych tego typu produktów finansowych. Oprócz odsetek, bardzo często obarczone są one dodatkowymi opłatami, takimi jak np. prowizje. W wielu przypadkach opłaty te są bardzo wysokie, co jest główną wadą decydowania się na skorzystanie z tego rodzaju wsparcia finansowego. Także przekroczenie terminu zwrotu pożyczonych pieniędzy może skutkować nałożeniem na nas wysokich kar, dlatego podstawą jest bardzo szczegółowe zapoznanie się z umową przed jej podpisaniem.

zobacz także:  Jak zrobić przelew natychmiastowy? Ile to kosztuje?

Pamiętajmy, że ograniczenie do minimum formalności przez parabanki nie jest wyrazem zaufania w stronę pożyczkobiorców, powinno natomiast sprawić, że to my jako klienci będziemy bardziej czujni.

Porównanie pożyczek gotówkowych (KALKULATOR)

Znajdź pożyczkę dopasowaną do swoich wymagań, skorzystaj z kalkulatora pożyczek gotówkowych.

komentarzy 8

 1. mentek pisze:

  Obecnie możliwości jest wiele, a że do tego dochodzi jeszcze cała masa reklam… można się naprawdę pogubić! Pożyczka taka i siaka… a potem ludzie biorą, nie myślą i jest płacz i zgrzytanie zębów. Lepiej na spokojnie pomyśleć i o, poczytać o tym, przeliczyć. Zwolennikiem pożyczek nie jestem, ale jak ktoś mądrze do tematu podchodzi to tylko chwalić.

 2. karolciia pisze:

  Z tymi pożyczkami na dowód można się nieźle naciąć. Ile się słyszy że ktoś wziął jakąś pożyczkę na nie swój dowód, a później niewinna osoba ma same nieprzyjemności

 3. Marcin pisze:

  chwilowki są ok jak potrzebna nam na szybko pozyczka, czesto tez pierwsza jest darmowa.

 4. kfszymon pisze:

  Cały plus w tym wszystkim, że nie wymagają sterty papierów tak, jak banki. No i czas przyznania jest o wiele szybszy.

 5. Krzysztof Halicki pisze:

  Tak czy siak biorąc jakąkolwiek pożyczkę i potem jej nie spłacając lądujemy w katologu dłużników. Jak to obejść, żeby dostać kolejną pożyczkę mimo długu?

 6. Andrzej pisze:

  Udało mi się uzyskać pożyczkę od tej firmy, po tym, jak przeczytałem kilka ważnych informacji na temat ich programów pożyczkowych online, więc postanowiłem się z nimi skontaktować

 7. aniape pisze:

  Generalnie to dobrze, że są takie pożyczki, chociaż trzeba uważać. Czy da się wziąć na kogoś innego? Wątpliwe. Sam dowód nie wystarczy, potrzebny jeszcze dostęp do rachunku bankowego.

 8. marcus pisze:

  a dlaczego w sumie nie sprawdza się często pożyczek gotówkowych w bik ? chodzi o to że to niska kwota? a co jak ktoś nie spłaca? to od razu windykacja czy jak?

Dodaj Twój komentarz