sobota, 5 października 2024
HotMoney

Kredyt dla firm

Jeśli potrzebujesz środków na rozwój własnej działalności gospodarczej, kredyt dla firm może być dla Ciebie korzystnym rozwiązaniem. Sprawdź, jak działa kredyt inwestycyjny, a jak kredyt obrotowy. Zobacz, w którym banku opłaca się zaciągnąć kredyt dla firm.

Wybierz kredyt dla firmy, prezentujemy listę kredytów dla firm, wyślij wniosek o kredyt dla Twojej firmy przez internet:

 

Kredyt dla nowych firm

Czy osoby, które mają pomysł na biznes, ale nie mają środków na wcielenie go w życie mogą liczyć na wsparcie ze strony banków? A młode stażem firmy, którym brakuje pieniędzy na rozwój interesu? Okazuje się, że nie jest to takie proste. Dla banków tego typu kredytobiorcy nie są pewni. Nie mają wystarczających informacji na ich temat, więc nie mogą oszacować ryzyka transakcji. Zwłaszcza w sytuacji, gdy firma nie ma też odpowiedniego zabezpieczenia pożyczki. Jednak nie oznacza to, że kredyt dla firm na start nie istnieje.

Są banki, które chcą wspierać młode, małe biznesy. Owszem, zdarza się, że aby zaciągnąć kredyt dla nowych firm trzeba mieć poświadczenia, zabezpieczenia. Są też oferty, które przeznaczone są tylko dla firm świeżo startujących na rynku lub ze stażem krótszym niż rok, czy pół roku. Warto jednak wiedzieć, że kredyt dla firm na start najczęściej wiążą się z wysokimi kosztami, które mogą zaważyć na powodzeniu biznesu. Jednak często to jedyny sposób na to, by przedsiębiorstwo mogło zaistnieć na rynku. Tak więc nie ma co się poddawać. Warto poszukać kredytów dla małych firm i porównać oferty. Kalkulator kredytów dla firm pozwoli na ich szybką i precyzyjną ocenę.

Może się zdarzyć, że o ile w pierwszych dwóch bankach będzie odmowa, to w trzecim się uda pozyskać finansowanie. Chociażby jako kredyt dla firm na oświadczenie.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Kolejnym instrumentem finansowym, który proponują banki przedsiębiorcom, jest kredyt inwestycyjny dla firm. To produkt, który przeznaczony jest na wsparcie różnego typu przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działalności. Najczęściej tego typu kredyty dla firm zaciągane są na rozwój przedsiębiorstwa. Może być to na przykład inwestycja w nowe technologie, rozbudowa zakładu produkcyjnego, modernizacja parku maszynowego.

Co należy wiedzieć o kredytach inwestycyjnych dla firm? Przede wszystkim to, że zanim się o nie wystąpi, należy dobrze przemyśleć, na co mają być przeznaczone. Jest to bowiem jeden z celowych kredytów dla małych firm oraz dużych przedsiębiorstw. Bank może rozliczyć firmę z jego realizacji. Zdarza się, że konieczne jest przedstawienie dokładnego biznesplanu. Co istotne, bardzo często, aby starać się o przyznanie kredytów inwestycyjnych dla firm konieczne jest posiadanie przez firmę wkładu własnego. Od banku i konkretnej oferty zależy to, jak wysoki musi on być. Jednym ze sposobów na sfinansowanie nowych inwestycji przez przedsiębiorstwa, jest pożyczka hipoteczna dla firm. Pozwala na pozyskanie dużego kapitału na ogromne działania lub małego, ale o korzystnych warunkach. Dzięki zabezpieczeniu hipoteką, banki zdecydowanie chętniej przyznają wyższy kredyt.

Kredyt hipoteczny dla firm

Kredyt hipoteczny dla firm może być zaciągany i w innym celu – aby nabyć nieruchomość. W tym wypadku przedsiębiorstwo chcąc kupić lub zbudować lokal, w którym będzie prowadziło działalność gospodarczą, wnioskuje do banku o wsparcie finansowe na ten cel. Jego zabezpieczeniem ma być hipoteka nałożona na nieruchomości. Najkorzystniejsze oferty są dla osób, które budują lokal, w którym ma być zarówno prowadzona firma, jak i przedsiębiorca ma zamieszkać. Jednak i na kredyt hipoteczny na lokale typowo komercyjne przedsiębiorstwa mogą liczyć. Nawet, jeśli staż ich pracy nie jest bardzo duży. Są banki, które przychylnym okiem patrzą i na świeżo powstałe firmy. Oczywiście przed wydaniem pozytywnej decyzji sprawdzanych jest wiele parametrów, jednak nie jest dziś trudno o kredyt hipoteczny dla firmy.

Leasing czy kredyt na samochód dla firmy?

Kolejnym kredytem oferowanym dla przedsiębiorstw jest taki produkt bankowy, który umożliwia zakup pojazdów firmowych. Najczęściej jest to auto, ale może być też skuter, motocykl, quad. Kredyt samochodowy dla firmy to zobowiązanie celowe, musi być więc przeznaczony właśnie na zakup pojazdu. Bardzo często do czasu całkowitej jego spłaty, bank jest wpisany do dowodu jako współwłaściciel pojazdu. Zdarza się, że by wziąć kredyt samochodowy dla firmy konieczny jest zastaw rejestrowy, dokonanie przewłaszczenia na zobowiązaniu i cesja praw z polisy AC. Co zaskakujące, coraz mniej banków ma w ofercie tego typu instrument finansowy. Wszystko dlatego, że zastanawiając się nad tym, czy wziąć leasing czy kredyt na samochód dla firmy, wiele firm obstaje przy pierwszej możliwości. Przede wszystkim z powodu tego, że przy kredycie samochodowym procedury są znacznie bardziej skomplikowane, a ocena zdolności kredytowej – rygorystyczna. Kusi ich też tarcza podatkowa oraz fakt, że leasing nie obniża ich zdolności kredytowej.

Co to jest kredyt obrotowy dla firm?

A co to jest kredyt obrotowy dla firm? Zdarza się, że utrzymanie płynności finansowej w firmie jest zagrożone. Aby nie popaść w problemy, przedsiębiorcy mogą starać się o kredyt obrotowy. Służy on finansowaniu wydatków związanych z bieżącą działalnością firmy.

W jakiej sytuacji można się o niego starać? Przede wszystkim wtedy, gdy potrzebne są środki pieniężne na zakup niezbędnych towarów, środków do produkcji, spłatę bieżących faktur (nie przedawnionych).

Wyróżnić można dwa rodzaje kredytu obrotowego dla firm. Pierwszy z nich jest kredytem na rachunku bieżącym. Co to oznacza? Firma otrzymuje środki, które może przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań w ramach ustalonego limitu kredytowego. Jest to więc pewnego rodzaju kredyt odnawialny. Każda spłata daje możliwość ponownego skorzystania z debetu. Co więcej, odsetki są pobierane od kwoty jaka faktycznie została wykorzystana. Nie trzeba więc przedstawiać każdorazowo bankowi, na co zostały przeznaczone środki finansowe udzielone w ramach kredytu obrotowego dla firm, ani przed jego przyznaniem pokazywać cel, na jaki są one potrzebne.

Drugim rodzajem jest kredyt na rachunku kredytowym. Jednak jego działanie jest odwrotne do poprzedniego. Przedsiębiorca musi najpierw przedstawić w banku biznesplan, w którym szczegółowo opisze, w jakim celu chce zaciągnąć pożyczkę. Jeśli decyzja banku będzie pozytywna, to uzyskane środki muszą być przeznaczone dokładnie na to, na co zostały przyznane. Jeśli tak nie będzie – bank nie dość, że wystąpi o natychmiastową spłatę, to jeszcze ukaże firmę karą. Tego typu kredyt obrotowy dla firm ma określony z góry termin spłaty, który może być cykliczny – w transzach, a może być jednorazowy.

Taka pożyczka dla firm może być udzielana w polskiej i w obcej walucie. Wysokość udzielanego wsparcia finansowego w dużej mierze zależy od stażu, aktualnej sytuacji firmy i jej rokowań. Zdarza się, że banki chętniej udzielają tego typu kredytu dla firm przedsiębiorstwom, które mają jakieś zabezpieczenie, np. w formie nieruchomości.

Kredyt dla zadłużonych firm

A co z przedsiębiorstwami, które borykają się z problemami finansowymi? Czy mogą liczyć na wsparcie banków? Czy mają w ofercie kredyt dla zadłużonych firm? Okazuje się, że na rynku działa wiele przedsiębiorstw, które mają trudności ze spłacaniem zobowiązań. Są to firmy z kredytami, samochodami w leasingu lub z zaległościami z płatnościami np. za towar. Tak więc jakby nie patrząc – większość działających. Czy mogą liczyć na dodatkowe kredyty? Niestety nie zawsze. Banki niechętnie ich udzielają, a cała procedura jest bardzo czasochłonna. Co nie oznacza, że nie warto próbować. Zwłaszcza, jak firma ma np. nieruchomość lub leasing.

Oczywiście są i podmioty pozabankowe, które oferują kredyt dla firm bez zaświadczeń. Nie wiedzą więc, jak dokładnie przedstawia się sytuacja przedsiębiorstwa. Jednak to nie przeszkadza im w udzieleniu wsparcia. Zazwyczaj przyjmuje ono formę pożyczki dla firm bez BIK. W praktyce jednak po prostu często firmy pozabankowe nie mogą sprawdzać tego rejestru. Korzystają z innych sposobów na sprawdzenie kredytobiorcy. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że tego typu kredyt dla firm bez BIK ma bardzo wysokie oprocentowanie i liczne opłaty dodatkowe. To może przyczynić się do totalnej niewypłacalności przedsiębiorstwa. Trzeba więc rozsądnie korzystać z takiej pomocy.

komentarze 2

  1. bizneswoman pisze:

    Jest napisane „Porównywarka kredytów gotówkowych dla firm” a to tak naprawdę formularz kontaktowy, w którym trzeba podać wiele – na mój gust wrażliwych danych. Potem jakieś tam oferty. Nie skorzystałam.

  2. niezadowolona pisze:

    O, to chyba już coś zmienili. Chociaż te przykłady ofert mogłyby być jakoś bardziej ujednolicone, bo teraz trudno jest je porównywać.

Dodaj Twój komentarz