piątek, 14 czerwca 2024
HotMoney

Kim jest nowy prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Piotr Wojtyczka?

biznesmen wyciąga dłoń

Zastanawiasz się, kim jest nowy prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej? Jakie wykształcenie ma Piotr Wojtyczka? Jakie jest jego doświadczenie zawodowe? Jakimi sukcesami może się pochwalić? Przedstawiamy nowego prezesa WSSE.

Kim jest Piotr Wojtyczka?

Choć dla wielu osób interesujące jest życie osobiste znanych osób, działaczy i przedsiębiorców, to jednak biorąc pod uwagę zawodowe osiągnięcia, nie ma to znaczenia. Zdecydowanie lepiej jest skupić się na tym, jakie wykształcenie ma dana osoba. Piotr Wojtyczka jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Jednak swojej nauki nie zakończył tylko na tym. W 2015 roku ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Warto wspomnieć, że Piotr Jan Wojtyczka jest absolwentem Studiów Podyplomowych Master of Business Administration. Edukacja pozwoliła mu na zdobycie wiedzy z zakresu prawa, ekonomii, zarządzania. Jest ekspertem z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, komunikacji wizerunkowej oraz Public Affairs.

Doświadczenie zawodowe Piotra Wojtyczki

Samo wykształcenie to nie wszystko. Daje wiedzę, ale potrzebne jest też wieloletnie doświadczenie. Od 2012 roku Piotr Wojtyczka związany jest z branżą nowych technologii i IT. Swoją pracę zaczynał na stanowisku konsultanta. Kolejnym krokiem w karierze zawodowej była posada jako manager. Po niej Piotr Wojtyczka został wiceprezesem zarządu i prokurentem spółki informatycznej. Co należało do jego zadań? W tej spółce IT odpowiadał przede wszystkim za planowanie międzynarodowych kampanii produktowych. Pod swoją opieką miał też dział marketingu. To od działań m.in. Piotra Wojtyczki zależał wzrost wyników sprzedażowych.

zobacz także:  Leasing nieruchomości – na czym polega i czy warto w niego inwestować?

Kolejne doświadczenie zawodowe zdobywał w spółce Lotniczy Dworzec Towarowy Cargo. Pracował w niej w latach 2015-2016. W firmie pełnił funkcję Dyrektora ds. Marketingu.

Od 2016 roku Piotr Wojtyczka w ramach własnej działalności gospodarczej prowadził doradztwo strategiczne z zakresu Public Relations oraz Public Affairs.

Rok później, bo już w marcu 2017 roku objął funkcję Dyrektora Zarządzającego i Prezesa Zarządu w agencji komunikacji zintegrowanej Prospect sp. z o.o. sp. k. Czym się tam zajmował? W Prospect Piotr Wojtyczka odpowiedzialny był za bieżący nadzór nad pracą i strategię rozwoju spółki, a także za kształtowanie modelu biznesowego firmy.

W lutym 2019 roku zmienił miejsce pracy. Piotr Wojtyczka objął wówczas funkcję Wiceprezesa Zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W LSSE pracował do października 2021 roku.

Warto wiedzieć, że Piotr Wojtyczka jest fundatorem Fundacji Sapere Aude oraz Narodowego Instytutu Cyberbezpieczeństwa. Nie można pominąć również jego zaangażowania w Fundację Wspierania Onkologii Dolnośląskiej – „Razem wygramy”, w której jest Wiceprezesem. Piotr Wojtyczka jest też członkiem rady nadzorczej Klubu Sportowego „Górnik Polkowice”.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna a Piotr Wojtyczka

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z najszybciej rozwijających się stref przemysłowych w Polsce. To sprawia, że do zarządu potrzebowała osoby, która ma doświadczenie w pracy dla tego typu miejsc. Piotr Wojtyczka opisywany jest w lokalnych serwisach, głównie dzięki inwestycji w Środzie Śląskiej, gdzie powstanie zakład PepsiCo.

zobacz także:  Segregowanie odpadów, Pomoc dla Afryki... - przegląd 7 sierpień 2019

O czym mowa? PepsiCo to światowy potentat spożywczy, znany głównie z przekąsek. W Polsce, właśnie na ternach LSSE, ma wybudować nową fabrykę. Nakład inwestycyjny PepsiCo wyniesie ponad miliard złotych, a na start da około 450 nowych miejsc pracy. Co więcej, zakład w Środzie Śląskiej ma bazować na najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych. Inwestycja ta ma mieć zrównoważony wpływ na środowisko naturalne, ale też jest pozytywnie odbierana w kontekście biznesowym, społecznym i regionalnym. PepsiCo to największa inwestycja w LSSE od początku jej istnienia, a nawet jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Polsce.

To właśnie m.in. ten sukces, ale i omówione wcześniej wykształcenie i wieloletnie doświadczenie menedżerskie oraz biznesowe sprawiły, że Piotr Wojtyczka został wybrany na Prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

komentarze 2

  1. Josef pisze:

    Bardzo ciekawa postać z pana Wojtyczki, mam nadzieję, że PepsiCo będzie płacić odpowiednie podatki w naszym kraju od działalności.

  2. Grzegorz pisze:

    Zaledwie kilka lat po studiach i same prawie same stanowiska menadżerskie, prezesa, zarządy spółek. Bardzo ciekawe…

Dodaj Twój komentarz