wtorek, 19 marca 2024
HotMoney

Ile kosztuje założenie sklepu w internecie?

Ile kosztuje sklep internetowy

Branża e-commerce rozwija się prężnie, sprzedaż w internecie może przynieść spory zysk, ale, jak zwykle w życiu bywa, najpierw trzeba zainwestować… Ile kosztuje założenie sklepu internetowego i co składa się na jego cenę? Sprawdź koszty otwarcia e-sklepu.

Koszt platformy e-commerce

Najpierw potrzebny jest pomysł na sklep internetowy, im lepszy, im bardziej odpowiadający na potrzeby konsumentów, tym większa szansa na sukces. Gdy już go masz, możesz przystąpić do działania. W dzisiejszych czasach nie musisz być doświadczonym programistą, aby otworzyć e-sklep, są inne, prostsze sposoby…

Sklep Shopify (wecanfly.pl) to jedno z rozwiązań, aby założyć sklep w internecie, eksperci zadbają o to, aby twój e-sklep był nie tylko intuicyjny, łatwy w obsłudze, ale również dopasowany do charakteru branży. Jeśli zależy ci na niskich kosztach, założą dla ciebie prosty sklep internetowy, uruchomią bramki płatności i poinstruują cię, jak dalej działać. A jeśli chcesz, aby twój e-sklep był spójny z wizerunkiem marki, zaprojektują szablon Shopify specjalnie dla ciebie. Oczywiście możesz też spróbować samodzielnie założyć sklep internetowy na platformie Shopify, jednak ostrzegamy, że będzie to czasochłonne i dość trudne, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia.

zobacz także:  Leki, hormony... co znajduje się w pitnej wodzie?

A ile to kosztuje? Shopify oferuje trzy pakiety dostosowane do wielkości e-sklepu, ich cena to 29, 79 lub 299 dolarów miesięcznie, a także 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Współpraca z agencją będzie droższa niż samo założenie sklepu, ale pamiętaj, że tacy eksperci nie tylko pomogą otworzyć ci sklep, ale również zajmą się optymalizacją i dadzą wiele cennych wskazówek.

Koszty magazynowe w sklepie internetowym

Decydując się na założenie sklepu internetowego, musisz uwzględnić również koszty magazynowe. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zdecydujesz się na dropshipping, czyli przeniesienie procesu wysyłki towaru na dostawcę. To skuteczny sposób na uniknięcie kosztów magazynowych i skupienie się wyłącznie na działaniach marketingowych i sprzedażowych.

Jednak dropshipping nie zawsze się sprawdzi. Oprócz niego możesz wybrać fulfilment (polecany, gdy realizujesz 100-1000 zamówień miesięcznie) lub zbudować własny magazyn, jednak to będzie generować najwyższe koszty. Jeśli dopiero startujesz na rynku, zdecyduj się na pierwszą opcję, by nie ponosić żadnych kosztów magazynowych.

Ile kosztuje założenie sklepu w internecie?

Koszty założenia e-sklepu zależą od wielu czynników, m.in. platformy e-commerce, tego, czy będziesz zakładać sklep samodzielnie, czy z pomocą ekspertów. Należy doliczyć też koszt zamówienia regulaminu u prawnika (około 250 złotych), koszt księgowości, sesji fotograficznej produktów, ZUS i wiele innych. Jednak ważne jest to, aby wiedzieć, jak skutecznie zminimalizować takie koszty. Jeśli ci się to uda, możesz zapłacić za otworzenie sklepu online nawet kilkaset złotych.

zobacz także:  Należności, zobowiązania, wierzytelności.... pojęcia, które musisz znać zanim podpiszesz umowę o kredyt lub pożyczkę

Dodaj Twój komentarz