Wypadek, stłuczka czy nagła awaria samochodu to koszmar niejednego kierowcy. Co zrobić, gdy samochód nie będzie w stanie dalej jechać? Warto być przezornym i już dziś sprawdzić, czy twoje OC, AC zapewni odpowiednią pomoc w takiej sytuacji. Dowiedz się, ile kosztuje holowanie samochodu na lawecie i czy jest ono w polisie twojego auta?
- Holowanie auta w polisie OC, AC
- Od czego zależy cena holowania?
- Ile kosztuje holowanie samochodu na lawecie?
Holowanie auta w polisie OC, AC
Usługi holowania samochodu są objęte ubezpieczeniem komunikacyjnym Assistance. Ten typ polisy może nam znacznie pomóc w przypadku wypadku, awarii, braku paliwa, a także wielu innych zdarzeń. Assistance można wykupić jako samodzielne ubezpieczenie, a także w pakiecie z OC lub AC. Dosyć korzystną finansowo i popularną opcją jest zakup Assistance wraz z OC. Jednak gwarantuje ona jedynie okrojony zakres pomocy, najczęściej tylko po wypadku. Dlatego warto dokładnie zapoznać się z wybraną przez nas polisą i ewentualnie rozszerzyć ją o dodatkowe usługi.
A czy warto kupić autocasco w pakiecie z ubezpieczeniem Assistance? To dobry pomysł dla osób, które stać na dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Przed wyborem odpowiedniego wariantu Assistance należy wziąć także pod uwagę, czy nie mamy w planach wyjazdów za granicę? W takim przypadku warto zdecydować się na wariant, który zapewni nam holowanie auta nawet poza granicami naszego kraju. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia komunikacyjnego Assistance? Przede wszystkim na limit kilometrów, do którego usługa holowania będzie bezpłatna. Warto o tym pamiętać, by później uniknąć niemiłego zaskoczenia…
Od czego zależy cena holowania?
Cennik lawet jest bardzo zróżnicowany, w zależności od firmy, na którą się zdecydujemy. Pewne jest to, że holowanie samochodu nie należy do tanich usług. Dlatego warto być przezornym i wykupić już wcześniej wspomniane ubezpieczenie Assistance.
Wracając do ceny holowania pojazdu, zależna jest ona m.in. od lokalizacji przedsiębiorstwa, które nam w tym pomoże. Firmy znajdujące się w ścisłym centrum dużych miast zazwyczaj należą do tych najdroższych. Ważny jest także stan techniczny naszego samochodu. Przykładowo, holując powypadkowe auto, które nie może samodzielnie wjechać na lawetę, trzeba będzie w tym celu użyć nie tylko wciągarki samochodowej, ale również dodatkowego sprzętu. A to z kolei wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak cena zależy głównie od trasy holowania. Ponadto wiele firm do kosztów usługi dodaje także cenę dojazdu do i od klienta.
Ile kosztuje holowanie samochodu na lawecie?
W przybliżeniu można powiedzieć, że kilometr holowania kosztuje około 1,5-2 zł. Zazwyczaj im dłuższa trasa, tym stawki są niższe. Jednak wiele firm posiada stałą ceną za holowanie pojazdu do 25 kilometrów. Za taką usługę najczęściej płaci się od 200 do 400 złotych. Trzeba również pamiętać, że jeśli zepsuje nam się samochód na płatnej drodze, to cena takiego przejazdu również będzie doliczona do wykonywanej usługi.