piątek, 19 lipca 2024
HotMoney

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości, premier Włoch podaje się do dymisji… – przegląd 20 sierpnia 2019

Bogini Sprawiedliwości

20 sierpnia 2019 roku to przede wszystkim afera w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jeden z wiceministrów miał aprobować hejt na sędziów współpracując z blogerką. We Włoszech premier podaje się do dymisji, a prezydent USA – Donald Trump odwołuje spotkanie z przedstawicielami Danii. Co jeszcze wydarzyło się tego dnia w Polsce i na świecie?

Afera w Ministerstwie Sprawiedliwości

Wiceminister w Ministerstwie Sprawiedliwości – Łukasz Piebiak, miał współpracować z blogerką Emilią, która prowadziła w mediach społecznościowych akcję dyskredytowania niektórych sędziów. Chodziło między innymi o anonimowe rozsyłanie do mediów materiałów, które miały oczerniać np. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia. Do sprawy nie odniósł się na razie bezpośredni przełożony Piebiaka, czyli Zbigniew Ziobro. Po ujawnieniu tej sprawy wiceminister podał się jednak do dymisji, a premier Mateusz Morawiecki ją przyjął. Partia rządząca uważa, że sprawa została zamknięta, jednak opozycja zapowiada, że może to być dopiero wierzchołek góry lodowej w polityce PiS.

zobacz także:  Chińska kryptowaluta, Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju, Przecena złota i srebra

Premier Włoch podaje się do dymisji

20 sierpnia 2019 roku to nie tylko dymisja w Polsce. Premier Włoch – Giuseppe Conte również złożył dymisję. Ma ona związek z rozpadem koalicji Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Oskarżany o taką sytuację jest wicepremier Matteo Salvini, który miał przyczynić się do wywołania kryzysu dla prywatnego interesu.

Trump odwołuje spotkanie z premier Danii

Okazuje się jednak, że było ziarnko prawdy w doniesieniach, że Stany Zjednoczone chcą kupić od Danii Grenlandię. Na 2 września tego roku zaplanowane było spotkanie prezydenta USA z szefową duńskiego rządu. Okazuje się jednak, że do rozmowy nie dojdzie. Donald Trump powiedział, że to dlatego, że Mette Frederiksen nie chce dyskutować z nim o sprzedaży Grenlandii.

Kolejne problemy Kamila Durczoka

Popularny dziennikarz nie ma ostatnio dobrej passy. Media donoszą, że może mieć on kolejne problemy. Po wypadku, który niedawno spowodował pod wpływem alkoholu, okazuje się, że mógł on podrobić podpis byłej już żony. Chodzi o okres, kiedy jeszcze byli razem. 10 lat temu dziennikarz miał złożyć w banku weksel własny na kwotę przeszło 2 milionów franków szwajcarskich jako zabezpieczenie na zakup nieruchomości. Okazuje się, że w tym celu podrobił podpis swojej żony. Sprawa wyszła na jaw teraz, kiedy bank zwrócił się do kobiety z wezwaniem do wykupu weksla, ponieważ kredytobiorca nie uiścił należności.

zobacz także:  Afery w Ministerstwie Sprawiedliwości ciąg dalszy, uszczelnianie systemu rentowego... przegląd 21 sierpnia 2019

Empik wprowadza usługę premium

Popularna sieć sklepów Empik decyduje się na wprowadzenie abonamentu premium. Osoby, które się na to zdecydują mogą liczyć na stałe zniżki i darmową dostawę przy zakupach za minimum 40 zł. Rabaty wynoszą 15% przy transakcjach zawieranych w salonie i do 20% przy zakupach online. Ponadto abonenci mają dostać 20% zniżki na bilety do kin w sieci Helios, pakiet audiobooków i ebooków za darmo w Empik Go, 20% zniżki na usługi w Empik Foto i do 3% cashbacku od drugiego miesiąca korzystania z usługi. Koszt abonamentu premium wynosi od 6,67 zł do 9,99 zł miesięcznie.

Dodaj Twój komentarz