wtorek, 16 kwietnia 2024
HotMoney

Afery w Ministerstwie Sprawiedliwości ciąg dalszy, uszczelnianie systemu rentowego… przegląd 21 sierpnia 2019

Pisanie na klawiaturze

21 sierpnia 2019 roku to ciąg dalszy afery w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głos w tej sprawie zajął w końcu Zbigniew Ziobro. Oprócz tego rząd zapowiada uszczelnienie systemu przyznawania rent, a Eugeniusz Kłopotek zapowiada odejście z polityki. Tuż za naszą wschodnią granicą, Władimir Putin grzmi, że amerykańskie rakiety w Polsce i Rumunii mogą zagrażać Rosji. Co trzeba wiedzieć o tych wydarzeniach?

Ciąg dalszy afery w Ministerstwie Sprawiedliwości

Okazuje się, że afera w Ministerstwie Sprawiedliwości zatacza coraz szersze kręgi. Hejt mieli organizować również przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości. Ich celem była między innymi sędzia Małgorzata Gersdorf. Namawiać do tego miał sędzia Konrad Wytrykowski. Proponował akcję wysyłania pocztówek do pani profesor z niecenzuralnym zwrotami. Sam zainteresowany temu zaprzecza. W sprawę zamieszanych może być więcej osób pracujących w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro oświadczył, że nie będzie tolerował takich zachowań w swoim resorcie, skracając tym samym delegację sędziego Jakuba Iwańca, który był współpracownikiem zdymisjonowanego Łukasza Piebiaka.

zobacz także:  Ranking kart kredytowych Sierpień 2019

Będzie trudniej o rentę

Rząd ma plan, by w Polsce było coraz mniej rencistów. Nie oznacza to, że chorzy nagle wyzdrowieją, ale trudniej będzie otrzymać świadczenie. System ma zostać uszczelniony, co oznacza, że wiele chorujących przewlekle osób będzie musiało poszukać sobie pracy, bo renty nie dostaną. W Polsce ponad 700 000 osób pobiera świadczenia z tytułu niezdolności do pracy, a może być ich mniej. Rzecznik ZUS zapowiada, że zmiany te podyktowane są lepszą sytuacją na rynku pracy i większą dostępnością miejsc przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Według zapowiedzi, nie będzie już wydawania orzeczeń o całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy. Zamiast tego określane będzie, jakie aktywności chora osoba będzie mogła wykonywać.

Eugeniusz Kłopotek odchodzi z polityki

Eugeniusz Kłopotek, jeden z najbardziej znanych przedstawicieli PSL zapowiada odejście w polityki. Powodem takiej decyzji jest to, że nie dostał tzw. jedynki w Toruniu w wyborach parlamentarnych. Dostał on miejsce drugie, a wyżej znalazł się przedstawiciel Kukiz’15. Partia ta weszła w koalicję z PSL na czas zbliżających się wyborów. W związku z tym Eugeniusz Kłopotek wycofuje się z większej polityki i zapowiada, że nie będzie już udzielać się medialnie.

zobacz także:  Ranking kredytów konsolidacyjnych Kwiecień 2019

Putin wyraża sprzeciw wobec rakiet w Polsce i Rumunii

Prezydent Rosji – Władimir Putin oznajmił, że amerykańskie rakiety, które mają zostać rozmieszczone w Polsce i w Rumunii, mogą zagrażać jego państwu. Zapowiedział też, że Rosja będzie zmuszona do podobnej odpowiedzi na pojawiające się zagrożenia.

Spacerujący Putin

Facebook nie dyskryminuje konserwatystów

Najpopularniejszy serwis społecznościowy przeszedł niezależny audyt. Celem było zbadanie, czy nie dyskryminuje on konserwatystów. Analiza ta odbyła się pod nadzorem republikańskiego senatora USA Johna Kyla. Facebook był oskarżany o to, że dyskryminuje użytkowników za konserwatywne poglądy. Zgodnie z wynikami audytu, miłośnicy partii republikańskiej nie mają jednak powodów do obaw

Dodaj Twój komentarz