środa, 29 maja 2024
HotMoney

W którym banku najłatwiej o kredyt hipoteczny?

budynek banku

Czy można na rynku finansowym znaleźć taki bank, w którym najłatwiej o uzyskanie kredytu hipotecznego? Od czego może to zależeć? Na co powinno się zwracać uwagę, gdy szuka się dobrej oferty kredytowej i liczy się na szybkie i pozytywne rozpatrzenie wniosku?

Gdzie dostać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to bardzo popularna oferta finansowa, którą można spotkać w każdym banku. Instytucji finansowych, które je oferują, nie brakuje i jak można na pierwszy rzut oka zauważyć, produkty te między sobą są bardzo podobne. Co istotne jednak jest to przede wszystkim oferta bankowa, co oznacza, że nie dostanie się jej w żadnym innym miejscu, jak firma pożyczkowa czy parabank.

Kto może starać się o kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny dedykowany jest praktycznie każdemu. Stan cywilny nie ma tutaj praktycznie żadnego znaczenia, ale takie zobowiązania można brać też w więcej osób. Wiem to inna kwestia – zbyt młoda osoba lub taka w podeszłym wieku może mieć trudniej, jako że w pierwszym przypadku będzie zbyt małe doświadczenie i zdolność kredytowa, w drugim duże ryzyko przedwczesnej śmierci. Poza tym ograniczeń nie ma żadnych, nie licząc faktu, iż należy wykazać się odpowiednią zdolnością i wiarygodnością kredytową. To jednak podstawa.

zobacz także:  Kredyt gotówkowy w Ikano Banku

W którym banku będzie najłatwiej o kredyt hipoteczny?

Tak naprawdę nie da się jednoznacznie wskazać, w którym banku najłatwiej będzie uzyskać kredyt hipoteczny. W większości przypadków stawiane wymagania są bardzo podobne, choć mogą się różnić szczegółami, jak choćby wysokością oprocentowania, RRSO, tym czy pobierają prowizję, czy jednak nie. W każdym z nich trzeba przejść weryfikację zdolności i wiarygodności kredytowej. Mimo wszystko każdy z banków może brać nieco inne aspekty pod uwagę, a także nieco inaczej wyliczać scoring, jak to jednak wygląda w poszczególnych placówkach, nie jest wiadome.

Jak dostać w kredyt w banku?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należałoby bardzo dobrze zapoznać się z poszczególnymi ofertami banków. To oznacza rzecz jasna, że konieczne będzie sprawdzenie ich parametrów, a także takich szczegółów, jak choćby warunki przyznania. Po drugie trzeba będzie też zweryfikować własną zdolność kredytową – ile się zarabia, czy jest to stała pensja, na jakiej umowie o pracę, jakie są warunki życia, ile osób do utrzymania, jakie koszty. Łatwo to zrobić wykorzystując do tego celu dostępne w sieci kalkulatory zdolności kredytowej.

zobacz także:  Jakie dokumenty do kredytu hipotecznego? Wzory wniosków i formularzy do kredytu na dom, mieszkanie

Po trzecie, jak chce się wziąć kredyt hipoteczny, konieczne będzie też znalezienie odpowiedniej nieruchomości, a także zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów, które muszą zostać dołączone do wniosku. Dopiero jak ma się wszystkie informacje i pewność, że stać nas na kredyt i jego spłatę, można udać się bezpośrednio do danego banku.

Na co zwracać uwagę wybierając bank do kredytu hipotecznego?

Wybierając bank, w którym weźmie się kredyt hipoteczny, z pewnością trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najważniejsze będą tutaj parametry samego kredytu, jak choćby wysokość oprocentowania, RRSO, prowizje, marże czy inne opłaty. Niektóre banki, ale nie wszystkie mogą wymagać też wykup dodatkowego ubezpieczenia, założenia konta (jeżeli nie jest się klientem) lub wzięcia innego produktu finansowego. Warto też zwrócić uwagę na czas spłaty oraz wysokość i rodzaj rat.

Dodaj Twój komentarz