poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney
meksyk-zabytki-majowie

Czy podróż do Meksyku może być bezpieczna? Co powinniśmy wiedzieć o tamtejszej kulturze? Jak poruszać się po wybrzeżach tego słonecznego kraju i kiedy najlepiej się tam wybrać? Przedstawiamy kilka praktycznych porad dla planujących podróż po Meksyku.

Kiedy lecieć do Meksyku?

W kraju tequili i sombrero nie brakuje ciepłych, słonecznych dni. Jednak na wakacje do Meksyku najlepiej wybrać się między końcem października a kwietniem, wtedy temperatura w tym kraju wynosi około 25-30 stopni Celsjusza. Ponadto w tym czasie nie jesteśmy narażeni na huragany czy inne kataklizmy, które najczęściej pojawiają się w Meksyku od sierpnia do połowy października.

Bezpieczeństwo w Meksyku

Czy Meksyk jest bezpieczny? Co chwilę słyszymy o napadach, zabójstwach i gangach narkotykowych w tym kraju. Czytamy, że bogaci Meksykanie wszczepiają sobie pod skórę specjalne chipy z obawy przed porwaniem…, więc czy my, turyści, możemy czuć się tam bezpieczni?

Z pewnością powinniśmy zachować tam szczególną ostrożność. Jednak podróżując wzdłuż południowego pasu kraju, przy granicy z Gwatemalą i Belize, nie powinniśmy mieć powodów do obaw. Turystyczne miasta Meksyku są raczej bezpieczne. Mimo to powinniśmy uważać na kieszonkowców, a paszporty i bilety lotnicze trzymać w hotelowych sejfach.

zobacz także:  Oszustwa na Facebooku - na co uważać, w co lepiej nie klikać?

meksyk-pamiątki-meksykanie

Wypożyczenie auta w Meksyku

Dobrym sposobem na poruszanie się po Meksyku jest wypożyczenie samochodu. Benzyna jest tam tańsza niż w Polsce, a drogi utrzymane w całkiem dobrym stanie. Jednak warto zarezerwować auto jeszcze kilka dni przed przyjazdem do Meksyku, w przeciwnym razie możemy mieć problem z dostępnością wybranego modelu.

O czym jeszcze pamiętać wypożyczając samochód w Meksyku? Bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie tego, co wchodzi w skład oferowanego przez firmę ubezpieczenia komunikacyjnego. Przede wszystkim powinno się tam znaleźć CDW, czyli odpowiednik naszego Auto Casco oraz bardzo ważne ubezpieczenie PLI, czyli nasze OC. Niestety w Meksyku nie wszystkie wypożyczalnie je oferują, a brak tego ubezpieczenia może wpędzić w największe kłopoty…

Wypłacanie pieniędzy i wymiana walut

W Meksyku lepiej nie korzystać zbyt często z bankomatów, a jeśli już, to wypłacać rzadziej, a większe kwoty. Prawie wszystkie bankomaty pobierają tam prowizję od 30 do 50 peso za transakcję, więc przy częstych wypłatach można stracić sporo pieniędzy. Poza tym bankomaty działają tam odwrotnie niż w Polsce, najpierw wydają gotówkę, a potem zwracają kartę. Warto o tym pamiętać, aby nie zapomnieć o karcie i nie zostawić jej w bankomacie… Jeżeli chodzi o wymianę walut w Meksyku, to najlepiej robić to w bankach. Szczególnie jeśli chcemy wymienić większą sumę pieniędzy.

zobacz także:  Studia zaoczne - ile kosztują, jakie kierunki są najtańsze a jakie kosztują najwięcej?

Podróż do Meksyku – co zabrać?

Meksyk jest bardzo słoneczny, więc obowiązkowym wyposażeniem naszego plecaka powinien być krem z filtrem. Lepiej zakupić go jeszcze w Polsce, bo w Meksyku możemy sporo przepłacić… Bardzo ważny jest także spray na komary, których w sezonie deszczowym jest naprawdę dużo. Warto także pamiętać, że w Meksyku są inne gniazdka, więc jeśli nie chcemy spędzić wakacji z rozładowanym telefonem i aparatem, to lepiej zaopatrzmy się w odpowiednie przejściówki jeszcze przed podróżą.

komentarze 2

  1. Micela pisze:

    Czyli do Meksyku najlepiej jechać w zimie. Nie wiem czy jest tam tak w pełni bezpiecznie. Trump dalej zamierza budować ten mur na granicy Meksyku i USA.

  2. voyager pisze:

    Chętnie pojechałbym kiedyś do Meksyku, to musi być ekscytujące miejsce. Na pewno trzeba tam zwracać uwagę na bezpieczeństwo, ale mimo to myślę, że warto wybrać się w taką podróż.

Dodaj Twój komentarz