środa, 9 października 2024
HotMoney

Pekao i Microsoft zawarły umowę o strategicznym partnerstwie

siedziba Microsoftu

Forum Ekonomiczne w Krynicy to nie tylko okazja, by przedyskutować najistotniejsze bieżące zagadnienia ze świata ekonomii, polityki i biznesu. To również dobra okazja, by nawiązać współpracę. Na tegorocznym Forum właśnie do czegoś takiego doszło – umowę o strategicznym partnerstwie zawarły Bank Pekao i Microsoft.

Co trzeba wiedzieć o Pekao i Microsofcie?

Dlaczego wiadomość o zawiązaniu współpracy jest taka ważna? Przede wszystkim ze względu na rozpoznawalność i pozycję obu tych podmiotów. Pekao, czyli Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna to polski bank uniwersalny, który prowadzi swoją działalność od 1929 roku. Ma więc za sobą całe dekady doświadczenia, a mimo to okazuje się, że wciąż chce się rozwijać, by dostosować się do nowych czasów.

Ma w tym pomóc Microsoft, jedno z największych na świecie przedsiębiorstw zajmujących się technologiami informacyjnymi, producent używanych na całym świecie systemów informacyjnych i oprogramowań biurowych.

Co zapewni strategiczne partnerstwo?

Przede wszystkim nasuwa się oczywiście pytanie – na czym owo strategiczne partnerstwo będzie polegać? Co przyjdzie firmom z nawiązanej właśnie współpracy?

zobacz także:  Ile kosztuje awaryjne otwieranie samochodu?

Otóż taki ruch ma pozwolić Pekao w przyszłości, może niedalekiej, jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów. Jedną ze strategii, która pozwala to osiągnąć, jest cyfryzacja usług. Zapewnia większą wygodę i sprawność korzystania z tego, co bank ma do zaoferowania, nic więc dziwnego, że instytucje tego rodzaju w ostatnich latach jedna po drugiej przechodzą ten punkt na ścieżce swojego rozwoju.

Jak zapowiedział prezes Pekao Michał Krupiński, jego bank będzie się w najbliższym czasie koncentrował właśnie na edukacji w kwestii cyfrowych technologii oraz adresowaniu potrzeb tych klientów, którzy jak dotąd z dobrodziejstw cyfrowych usług bankowych nie korzystają w pełni.

Efektem współpracy z Microsoftem ma by lepsza oferta, bardziej odpowiadająca potrzebom klientów. Dotyczyć ma też ona w szczególności oferty skierowanej do małych i średnich firm – Pekao ma ambicje właśnie wśród takich podmiotów zostać wiodącym bankiem.

Na chwilę obecną nowi partnerzy strategiczni mają już pomysły kilkunastu konkretnych projektów, chociaż na tym etapie prac ich przedstawiciele nie mogą jeszcze podzielić się szczegółami.

Według słów Magdaleny Taczanowskiej, dyrektora Segmentu Enterprise w Microsoft, współpraca pozwoli Pekao działać bardziej produktywnie i lepiej dostosować ofertę do konkretnych klientów, a to dzięki skuteczniejszemu wykorzystywaniu posiadanych przez bank danych.

zobacz także:  Obchody Święta Wojska Polskiego, wykryty radioaktywny jod w Norwegii... - przegląd 15 sierpnia 2019

Porozumienie podpisano w obecności wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Piotra Dardzińskiego, który zaznaczył, że dla jego resortu nauka nie jest czymś, co koncentruje się wyłącznie w ośrodkach badawczych i na uniwersytetach. Zarządzanie potężnymi zbiorami danych, jakimi dysponują banki, również jest naukowym przedsięwzięciem badawczym.

komentarze 2

  1. radek pisze:

    Każda firma niezależnie od tego czy jest instytucją finansową czy nie, powinna myśleć o rozwoju i widać, że Pekao właśnie na to stawia. A Microsoft to lider na rynku informatycznym, więc ta współpraca może przynieść spore korzyści.

  2. niezdecydowana pisze:

    Też mi się wydaję, że to dobry ruch. Nie tylko pod względem strategicznym, ale PR-owym. No i faktycznie, może coś na lepsze zmieni się w tym banku.

Dodaj Twój komentarz